• ogloszenia

Tutaj możesz przeczytać ogłoszenia parafialne na najblizszy tydzień.

czytaj

• modul kosciol barbary

Remont

Dokumentacja związana z kościołem św. Barbary i baszty.

wejdz wejdz

• galeria

Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć z różnych wydarzeń naszej parafii.

zobacz

Informacje dla naszych pilgrzymów wyruszjących na 254. Parafialną Pielgrzymkę na obchody Odpustu Podwyższenia Krzyża Świętego na Górę Św. Anny

O godz. 11.00 Msza św. w kościele parafialnym na rozpoczęcie naszej 254. Pielgrzymki Parafialnej na Górę Św. Anny na obchody Uroczystości Podwyższenia Krzyża Świętego. Nie będzie noclegów na Górze św. Anny. Przyjazd i dojazd specjalnym autokarem. Zapisy w Kancelarii Parafialnej (także na chęć skorzystania z dowozu i przywozu). Zachęcamy do licznego udziału.

Plan dojazdu i powrotu z Obchodów

Piątek - powrót

Sobota - dojazd

Sobota - powrót

Niedziela - dojazd

13 IX 2019

14 IX 2019

15 IX 2019

Godz. 18.30

Godz. 06.45

30 minut po zakończeniu nabożeństwa

Godz. 06.00

miejsce spotkania przed odjazdem - Trzy Krzyże

miejsce spotkania przed wyjazdem - Rynek (zatoczka prz pomniku)

OSP Wysoka (miejsce spotkania przed odjazdem)

Rynek (zatoczka przy pomniku, miejsce spotkania przed wyjazdem)

Papież Franciszek wobec osób LGBT+

Papież Franciszek wobec osób homoseksualnych reprezentuje takie same stanowisko jak jego poprzednicy. Tymczasem środowiska liberalne, nie wyłączając niektórych katolickich, interpretują jego pontyfikat jako odejście od tradycyjnego nauczania Kościoła nt. homoseksualizmu. Ogłaszają więc kolejne „rewelacje” w tym zakresie. Nie ma to jednak oparcia w rzeczywistych wypowiedziach Ojca Świętego. Prezentujemy analizę papieskich wypowiedzi.

[Internetowy Dziennik Katolicki 9 VIII 2019, 9 VIII 2019]

Czytaj więcej: Papież Franciszek wobec osób LGBT+

Pielgrzymka Mężczyzn na Górę św. Anny

19 Pielgrzymka Mczyzn Gra w  Anny 2019

W sobotę i niedzielę 29 i 30 czerwca na Górze św. Anny odbędzie się doroczna Pielgrzymka Mężczyzn, do udziału w której serdecznie zapraszamy. Obchody rozpoczną się w sobotę wieczorem Mszą św. o godz. 18.00. W uroczystej Mszy św. w niedzielę o godz. 10.00 uczestniczyć będą biskupi opolscy i gliwiccy oraz tegoroczni neoprezbiterzy..

Dekanalna Młodzieżowa Piesza Pielgrzymka na Górę św. Anny

W piątek 21 czerwca br. o godz. 17.00 z naszego kościoła wyruszy Dekanalna Piesza Pielgrzymka na Górę św. Anny jako dziękczynienie za kończący się rok szkolny. Wracać będziemy autobusami, dlatego prosimy o zapisy w zakrystii, kancelarii lub u ks. Sebastiana.

«Wspieramy najlepszych». Program stypendialny dla dzieci i młodzieży

Stypendium

Departament Edukacji i Rynku Pracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego realizuje program stypendialny dla dzieci i młodzieży «Wspieramy najlepszych III». W dniach od 17 do 28 czerwca odbywa się nabór wniosków stypendialnych w ramach programu. Można je składać osobiście lub listownie w Departamencie Edukacji i Rynku Pracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego na ul. Piastowskiej 17 w Opolu.

12028237
11968490