• ogloszenia

Tutaj możesz przeczytać ogłoszenia parafialne na najblizszy tydzień.

czytaj

• spacer

SPACER

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania wirtualnego naszego kościoła.

wejdz

• galeria

Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć z różnych wydarzeń naszej parafii.

Polscy biskupi: przyjmijmy Chrystusa za Króla i Pana

O znaczekrl i panniu jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana, który zostanie ogłoszony w Łagiewnikach 19 listopada, w przededniu uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata piszą w liście pasterskim polscy biskupi. Dokument przyjęty podczas 374. zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski zostanie odczytany w parafiach w najbliższą niedzielę, 16 października.
W liście zapowiadającym jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana biskupi zwracają uwagę, że ma być on znaczącym krokiem w procesie przywracania Jezusowi należnego Mu miejsca w naszym życiu osobistym, zawodowym i społecznym. Jest on owocem dążeń różnych kościelnych ruchów i wspólnot. "Od wielu lat dojrzewa w naszym Kościele myśl i pragnienie, aby uznać Chrystusa Panem i Zbawicielem, uznać Go Królem i poddać się Jego Prawu" - piszą hierarchowie. Celem aktu jest uznanie z wiarą panowania Jezusa, poddanie i zawierzenie Mu życia osobistego, rodzinnego i narodowego we wszelkich jego wymiarach i kształtowanie go według Bożego prawa. Chrystusa nie trzeba intronizować w znaczeniu wynoszenia Go na tron i nadawania Mu władzy ani też ogłaszać Go Królem. "Natomiast naszym wielkim zadaniem jest podjęcie dzieła intronizacji Jezusa w znaczeniu uznawania Jego królewskiej godności i władzy całym życiem i postępowaniem" - wyjaśniają biskupi. "Jubileuszowy Akt trzeba zatem widzieć szerzej, jako początek realizacji wielkiego dzieła otwarcia Jezusowi drzwi: naszych domów i serc, świątyń i miejsc pracy. Chodzi o dzieło umiłowania Jezusa do końca, oddania Mu życia, zawierzenia Mu siebie, swej przyszłości i pracy nad sobą, podejmowania posługi miłości miłosiernej ze względu na Niego oraz realizacji Ewangelii we wszelkich sferach życia, również społecznej, ekonomicznej i politycznej" - wskazują.

Przypominają, że akt zostanie proklamowany 19 listopada podczas uroczystości w krakowskim sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, do których udziału zaproszeni są wszyscy wierni. W szczególny sposób zaproszenie do udziału w uroczystościach skierowane jest do wspólnot i grup młodzieżowych. "Zapraszamy zwłaszcza Was, którzy pielgrzymujecie na Lednickie Pola, którzy braliście udział w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie i którzy z różnych powodów zostaliście w domu. Zostawcie „kanapę” i ruszcie w drogę, zabierając z sobą cały entuzjazm wiary. Bądźcie otwarci na prośby i sugestie Waszych duszpasterzy. Potrzebujemy w Łagiewnikach młodych siewców nadziei" - apelują biskupi. Z kolei w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, obchodzoną w tym roku 20 listopada, we wszystkich świątyniach Kościoła katolickiego w Polsce każdy będzie mógł osobiście dokonać aktu przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. Hierarchowie apelują również, aby proklamację jubileuszowego aktu poprzedziła nowenna, odmawiana w naszych świątyniach, klasztorach i seminariach. Bowiem, ich zdaniem, owocność naszego włączenia się w Jubileuszowy Akt będzie zależała od wcześniejszego przygotowania swego wnętrza i zaangażowania, od obudzenia naszej wiary.

[Internetowy Dziennik Katolicki 11.10.2016, 12.10.2016]

Twoje IP: 54.196.117.47