• ogloszenia

Tutaj możesz przeczytać ogłoszenia parafialne na najblizszy tydzień.

czytaj

• spacer

SPACER

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania wirtualnego naszego kościoła.

wejdz

• galeria

Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć z różnych wydarzeń naszej parafii.

Bp Pierskała: chrześcijanin nie może wierzyć w reinkarnację

W chrześcijaństwiePier nie ma miejsca na reinkarnację, ponieważ życie w Chrystusie jest już celem ostatecznym – powiedział bp Rudolf Pierskała podczas diecezjalnego Kongresu Wspólnot, Ruchów i Stowarzyszeń w Winowie.
Zdaniem hierarchy, współcześnie ludzie przyjmują różne postawy wobec umierania. „Jedni pokazują zuchwałą obojętność wobec śmierci, uważając, że należy używać życia, śmierć staje się dla nich zabawą, a życie traktują lekkomyślnie” – stwierdził bp Pierskała.

Jednocześnie przyznał, że przemoc w filmach, w których zabijanie staje się zabawą, prowadzi do postawy braku szacunku wobec życia. „Taka postawa nie uznaje życia przyszłego, nie uznaje zmartwychwstania. Można usłyszeć także o propagowaniu idei reinkarnacji, czyli powrotu ducha do nowych wcieleń w innych ludziach” – dodał. „W chrześcijaństwie nie ma miejsca na reinkarnację, ponieważ życie w Chrystusie jest już celem ostatecznym” – podkreślił biskup. „Czegóż można jeszcze szukać, jeśli się Jego znalazło? To podstawowe doświadczenie chrześcijaństwa, które wyklucza reinkarnację. Trzeba demaskować reinkarnację, jako złudzenie, iluzję, fałszywą pociechę wobec prawdziwej nadziei, jaką przynosi chrześcijańska wiara” – apelował duchowny.
Metropolita opolski zauważył też, że chrześcijanie w rozmowach o bliskich zmarłych, najczęściej mówią, że ci bliscy już nie żyją, a taka odpowiedź nie jest dobra. "To, że ktoś umarł dla świata doczesnego, nie znaczy, że nie żyje dla świata przyszłego. On żyje w świecie przyszłym, żyje inaczej, albo żyje już w niebie albo jeszcze w czyśćcu oczekując na miłosierdzie Boże. Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych, wszyscy bowiem dla Niego żyją". - tłumaczył. Duchowny zapytał wiernych, czy myśleli o życiu po śmierci. „Bez perspektywy eschatologicznej można zatracić sens wysiłku dążenia do nieba. Zamiast jednak zastanawiać się nad obrazem niewymownej uczty w wiecznym mieszkaniu w domu Ojca, rozważajmy moc Chrystusa, który zmartwychwstał jako pierwszy spośród tych, co pomarli” – zachęcał.
hh / Opole

[Internetowy Dziennik Katolicki 7.11.2016, 8.11.2016]