• ogloszenia

  Ogłoszenia

  Tutaj możesz przeczytać ogłoszenia parafialne na najblizszy tydzień.


  czytaj

 • galeria

  Galeria

  Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć z różnych wydarzeń naszej parafii.


  zobacz

Bp Pierskała: chrześcijanin nie może wierzyć w reinkarnację

W chrześcijaństwiePier nie ma miejsca na reinkarnację, ponieważ życie w Chrystusie jest już celem ostatecznym – powiedział bp Rudolf Pierskała podczas diecezjalnego Kongresu Wspólnot, Ruchów i Stowarzyszeń w Winowie.
Zdaniem hierarchy, współcześnie ludzie przyjmują różne postawy wobec umierania. „Jedni pokazują zuchwałą obojętność wobec śmierci, uważając, że należy używać życia, śmierć staje się dla nich zabawą, a życie traktują lekkomyślnie” – stwierdził bp Pierskała.

Jednocześnie przyznał, że przemoc w filmach, w których zabijanie staje się zabawą, prowadzi do postawy braku szacunku wobec życia. „Taka postawa nie uznaje życia przyszłego, nie uznaje zmartwychwstania. Można usłyszeć także o propagowaniu idei reinkarnacji, czyli powrotu ducha do nowych wcieleń w innych ludziach” – dodał. „W chrześcijaństwie nie ma miejsca na reinkarnację, ponieważ życie w Chrystusie jest już celem ostatecznym” – podkreślił biskup. „Czegóż można jeszcze szukać, jeśli się Jego znalazło? To podstawowe doświadczenie chrześcijaństwa, które wyklucza reinkarnację. Trzeba demaskować reinkarnację, jako złudzenie, iluzję, fałszywą pociechę wobec prawdziwej nadziei, jaką przynosi chrześcijańska wiara” – apelował duchowny.
Metropolita opolski zauważył też, że chrześcijanie w rozmowach o bliskich zmarłych, najczęściej mówią, że ci bliscy już nie żyją, a taka odpowiedź nie jest dobra. "To, że ktoś umarł dla świata doczesnego, nie znaczy, że nie żyje dla świata przyszłego. On żyje w świecie przyszłym, żyje inaczej, albo żyje już w niebie albo jeszcze w czyśćcu oczekując na miłosierdzie Boże. Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych, wszyscy bowiem dla Niego żyją". - tłumaczył. Duchowny zapytał wiernych, czy myśleli o życiu po śmierci. „Bez perspektywy eschatologicznej można zatracić sens wysiłku dążenia do nieba. Zamiast jednak zastanawiać się nad obrazem niewymownej uczty w wiecznym mieszkaniu w domu Ojca, rozważajmy moc Chrystusa, który zmartwychwstał jako pierwszy spośród tych, co pomarli” – zachęcał.
hh / Opole

[Internetowy Dziennik Katolicki 7.11.2016, 8.11.2016]

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

9362171
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
4541
7158
26271
9269120
149120
258533
9362171

Twoje IP: 54.80.185.137
Czas: 2018-04-19 11:41:17