• ogloszenia

  Ogłoszenia

  Tutaj możesz przeczytać ogłoszenia parafialne na najblizszy tydzień.


  czytaj

 • modul kosciol barbary

  Remont

  Dokumentacja związana z kościołem św. Barbary i baszty.


  wejdz wejdz

   

 • kamera

  KAMERA

  Zapraszamy na transmisje live z naszego kościoła.


  zobacz

Ferie pod hasłem "Stawiamy na rodzinę"

katurekW parafii św. Wawrzyńca w Strzelcach Opolskich zakończyły się 2-tygodniowe warsztaty dla dzieci.


Zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku od 9.00 do 13.00, a poprowadziły je Joanna Glik i Kinga Lechowicz, parafianki i jednocześnie studentki pedagogiki.

– W naszym projekcie chodziło m.in. o integrację międzypokoleniową, stąd w niektóre dni zapraszałyśmy do współpracy rodziców i dziadków. Jedna z babć czytała dzieciom bajki, dwie inne opowiadały o swoim dzieciństwie. Na zajęcia przyniosły czarno-białe zdjęcia i z chęcią opisywały m.in. dawne zabawy – mówi K. Lechowicz.

– Hitem okazało się wspólne ognisko, nad którym czuwali tatusiowie. Dzieciom podobała się również wizyta w lokalnej telewizji kablowej, gdzie Joanna Krok opowiadała o pracy dziennikarza, a także oprowadziła nas po studiu – relacjonuje J. Glik.Marek i Andrzej, najstarsi uczestnicy warsztatów, przede wszystkim wspominają wyjście na kręgielnię i wspólne przygotowywanie sałatki owocowej.

– Fajnie spotkać się z kolegami, razem pograć – dodają.
Finałem ferii było popołudniowe spotkanie, na które dzieci zaprosiły swoich rodziców, dziadków i rodzeństwo. Akademia rozpoczęła się polonezem, po którym dzieci przedstawiły kilka układów tanecznych, wierszowane podziękowania, a także inscenizację "Czerwonego Kapturka" po śląsku. Opowieść wywołała salwy śmiechu i nagrodzona została gromkimi oklaskami. Na wszystkich uczestników czekały pamiątkowe dyplomy, gry planszowe i słodkości.

– Te wszystkie prezenty zostały ufundowane przez parafię, która współfinansowała warsztaty wraz z Urzędem Miasta i Gminy – wyjaśniają wychowawczynie.

– Córka jest zachwycona zajęciami. Bardzo lubi prace plastyczne, a tych nie brakowało. Dzieci poznawały nowe techniki, jak malowanie rękami czy decoupage – opowiada Danuta Jontza, która już podczas minionych wakacji zapisała córkę Anię na półkolonie organizowane przy parafii św. Wawrzyńca. – W Strzelcach Opolskich w czasie ferii nie ma zbyt wielu możliwości na ciekawe spędzenie czasu, a panie Asia i Kinga mają rewelacyjne podejście do dzieci.

– Synów zapisałam tutaj po raz pierwszy. Zachęciły mnie pozytywne opinie innych rodziców – przyznaje Justyna
Kaczmarczyk. – Michał i Mateusz przychodzili tutaj bardzo chętnie. W domu raczej siedzieliby przed telewizorem czy komputerem, a tutaj spędzali pożytecznie czas.

Z bezpłatnych, dwutygodniowych ferii skorzystało 30 dzieci, od 6-latków po uczniów I klasy gimnazjum. – Chętnych było więcej niż miejsc. Dostrzegam, że taka inicjatywa jest potrzebna – mówi ks. Rudolf Nieszwiec, administrator parafii.

– Jestem pełen podziwu dla studentek, które w czasie krótkich zimowych ferii oddają swój czas dzieciom – mówi, podkreślając, że dowodem na to, iż warto to robić, są słowa najmłodszych: „Szkoda, że już się skończyło".
Joanna Glik i Kinga Lechowicz, współpracując ze Stowarzyszeniem na rzecz Dzieci i Młodzieży „Józef" i przy wsparciu rodzinnej parafii, kolejny raz aplikowały o fundusze z Urzędu Miasta i Gminy. I dziś już wiedzą, że w wakacje znów mogą zorganizować półkolonie.


[ http://opole.gosc.pl/doc/1450733.Ferie-pod-haslem-Stawiamy-na-rodzine]

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (w DPS). Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: W okresie wakacyjnym (28 VI-31 VIII) zasadniczo okazja do spowiedzi jedynie pół godziny przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00 - w ciągu tygodnia i w niedziele w czasie Mszy św. o godz. 6.45, 7.45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna we wtorki i czwartki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30 oraz w poniedziałki i piątki w godzinach 8.00-9.300. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

16987797
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
1713
4780
36513
16916336
125349
186671
16987797

Twoje IP: 3.236.212.116
Czas: 2021-09-26 07:30:00