• ogloszenia

  Ogłoszenia

  Tutaj możesz przeczytać ogłoszenia parafialne na najblizszy tydzień.


  czytaj

 • modul kosciol barbary

  Remont

  Dokumentacja związana z kościołem św. Barbary i baszty.


  wejdz wejdz

   

 • kamera

  KAMERA

  Zapraszamy na transmisje live z naszego kościoła.


  zobacz

Uroczyste zakończenie projektu "Stawiamy na rodzinę"

dscn8611W piątek 8 lutego 2013 roku w naszych salkach katechetycznych odbyło się uroczyste zakończenie projektu „ Stawiamy na rodzinę" organizowanego przez Parafię św. Wawrzyńca, Urząd Miasta i Gminy Strzelec Opolskich, a także Stowarzyszenie na rzecz dzieci i młodzieży "Józef" w Opolu. Dzieci i młodzież biorąca aktywny udział w warsztatach zimowych zaprosiła na to wydarzenie swoich rodziców, dziadków, a także rodzeństwo. Nie mogło zabraknąć także gości wyjątkowych – Księży naszej parafii, a także Pani redaktor Gościa Niedzielnego – Pani Anny Kwaśnickiej.

Galeria zdjęć...


Cała uroczystość rozpoczęła się o godzinie 16.00, gdy wszyscy goście zebrali się w salkach katechetycznych, a dzieci powitały ich uroczystym polonezem. Rodzice nie mogli oprzeć się widoku swoich milusińskich, wielu z nich nie mogło ukryć wzruszenia. Po uroczystym tańcu wszyscy zgromadzili się w Kaplicy, gdzie odbywała się dalsza część oficjalna minionego popołudnia.

Pociechy wraz z prowadzącymi przygotowały część artystyczną w której zawierały się między innymi wiersze adresowane do Mam, Tatusiów, Dziadków, które za pomocą pięknych słów oddawały to jak ważną rolę pełnią Oni w życiu każdego z nas. Najmłodsze dzieci wzięły udział także w tańcu z pomponami do piosenki „Chodź pomaluj mój świat".

Popołudnie to pełne było niespodzianek – jedną z nich było także przedstawienie pt. „Czerwony kapturek po Śląsku". W przedstawieniu brały udział nie tylko dzieci, ale także rodzice – Pan Piotr Schnura i jedna Pani wychowawczyni – Joanna Glik.

Po części artystycznej przyszedł czas na podsumowanie projektu, czyli podziękowania. Szczególne podziękowania i wielkie brawa otrzymali duszpasterze naszej parafii – Ks. Rudolf Nieszwiec i Ks. Bartłomiej Krajewski – którzy bardzo angażowali się w przygotowania warsztatów zimowych i zawsze służyli pomocną dłonią w czasie ich trwania. Prowadzące złożyły także wielkie podziękowania dzieciom – za ich udział w projekcie, uśmiechy na twarzach i czas wspólnie spędzony, po czym wręczyły milusińskim upominki – gry planszowe wraz ze słodyczami.
Po części oficjalnej wszyscy goście udali się do sali, gdzie prowadzące przygotowały dla nich słodki poczęstunek, kawę, herbatę i inne smakołyki. Wszyscy uczestnicy wraz ze swoimi rodzinami byli bardzo zadowoleni, a spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w okresie wakacji (do 30 VIII br.) w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.00 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki i piątki w godzinach: 8.00-9.30; we wtorki i czwartki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

13675549
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
6072
6249
52552
13576656
34019
194510
13675549

Twoje IP: 18.232.186.117
Czas: 2020-07-05 19:12:02