• ogloszenia

Tutaj możesz przeczytać ogłoszenia parafialne na najblizszy tydzień.

czytaj

• galeria

Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć z różnych wydarzeń naszej parafii.

Szlakiem katedr i cerkwi Rumunii...

Szlakiem katedr i cerkwi Rumunii
Termin: 30.07-07.08.2018r.

Program ramowy wyjazdu:

1 dzień – 30.07.2018 /poniedziałek/ Wyjazd ze Strzelec Opolskich w godzinach popołudniowych.  Przejazd przez Słowację i Węgry

2 dzień – 31.07.2018 /wtorek/ W godzinach porannych przyjazd do Hunedoary, miasta którego główną atrakcją są monumentalny średniowieczny zamek oraz XV wieczna gotycka cerkiew św. Mikołaja. Przejazd na wizytę w Alba Iulia - XIII wieczna rzymskokatolicka Katedra św. Michała, Sobór Koronacyjny oraz biblioteka Batthyaneum w której znajduje się niezwykle cenny zbiór rękopisów i starodruków pochodzących z VII-XV wieku. Przejazd do Sibiu. Turystów przyciąga tu niezwykle malownicze i bardzo dobrze zachowane zabytkowe stare miasto. Do najważniejszych zabytków Sybinu należą m.in. kościół farny św. Trójcy, wieża Ratuszowa, kościół ewangelicki z charakterystyczną wieżą Ferula, barokowy pałac Brukenthala, żelazny most Kłamców. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień – 01.08.2018 /środa/ Po śniadaniu przejazd do Curtea de Argeş m.in. cerkiew metropolitalna Zaśnięcia Matki Bożej. Obecnie świątynia ta nazywana także bywa często nekropolią królów Rumunii. Warto także obejrzeć ruiny dworu książęcego z XIII wieczną cerkwią książęcą (jedna z najstarszych świątyń w Rumunii), XVIII wieczną Cerkiew Biskupią oraz Muzeum Miejskie. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg

4 dzień – 02.08.2018 /czwartek/ Po śniadaniu przejazd do stolicy Rumunii – Bukaresztu nazywanego często "Małym Paryżem". Odwiedzając Bukareszt zobaczymy główną świątynią rumuńskiego Kościoła Prawosławnego - Katedrę Patriarchalną, Cerkiew Kretzulescu, Pałac Creţulescu, Łuk Triumfalny oraz stanowiącą serce średniowiecznego Bukaresztu dzielnicę Lipscani z dawną siedzibą książąt Wołoszczyzny. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień – 03.08.2018 /piątek/ Po śniadaniu przejazd do miejscowości Sinaia, malowniczego miasteczka centralnej Rumunii, położonego w dolinie rzeki Prahova, u stóp pasma górskiego Bucegi. Jedną z największych atrakcji turystycznych jest dawna letnia rezydencja królów Rumunii. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień – 04.08.2018 /sobota/ Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie okolicznych miejscowości. Na trasie m.in. Bran z zamkiem strzegącym wąskiej doliny; Râşnov z malowniczym chłopskim zamkiem obronnym, z którego murów rozpościera się przepiękna panorama okolicznych gór oraz miasteczka Rasnov; Prejmer z otoczonym potężnymi murami gotyckim kościołem.Przejazd na spacer po Braszowie - Zachowane w nietkniętym stanie średniowieczne Stare Miasto w Braszowie, wpisane zostało na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

7 dzień – 05.08.2018 /niedziela/ Po śniadaniu przejazd do Sighişoary, wspaniałego średniowiecznego miasta, gdzie urodził się książę Wlad Palownik - legendarny Drakula. Symbolem Sighisoary jest XIV-wieczna Wieża Zegarowa, inne cenne zabytki to kościół. Przejazd przez Târgu Mureş z krótkim spacerem po centrum. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg

8 dzień – 06.08.2018 /poniedziałek/ Po śniadaniu przejazd na spacer po Klużu, stolicy Transylwanii m.in. fara św. Michała, Pałac Banffy, kościół uniwersytecki, katedra prawosławna i kościół "z Kogutem". Przejazd do miejscowości Sapanta  wesołego W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną. Po drodze obiadokolacja. Przejazd nocny do Polski.

9 dzień – 07.08.2018 /wtorek/ Powrót do Strzelec Opolskich w godzinach południowych.

Cena brutto od osoby 1.800 zł + 90 euro koszt realizacji programu turystycznego przy grupie min. 40 os.

Świadczenia zawarte w cenie: Zakwaterowanie: 6 noclegów w hotelach 3* Pokoje 2 osobowe z łazienkami. Wyżywienie: 6 śniadań oraz 7 obiadokolacji (3 dania i woda). Transport: autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD i barkiem. Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A. Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota. Obowiązkowa opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

KONTAKT KS.PROBOSZCZ RUDOLF NIESZWIEC 774612442 – EDYTA BEM 606430067

Twoje IP: 23.20.25.122