• ogloszenia

  Ogłoszenia

  Tutaj możesz przeczytać ogłoszenia parafialne na najblizszy tydzień.


  czytaj

 • modul kosciol barbary

  Remont

  Dokumentacja związana z kościołem św. Barbary i baszty.


  wejdz wejdz

   

 • galeria

  Galeria

  Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć z różnych wydarzeń naszej parafii.


  zobacz

Szlakiem katedr i cerkwi Rumunii...

 

Szlakiem katedr i cerkwi Rumunii
Termin: 30.07-07.08.2018r.

 

Program ramowy wyjazdu:

1 dzień – 30.07.2018 /poniedziałek/ Wyjazd ze Strzelec Opolskich w godzinach popołudniowych.  Przejazd przez Słowację i Węgry

2 dzień – 31.07.2018 /wtorek/ W godzinach porannych przyjazd do Hunedoary, miasta którego główną atrakcją są monumentalny średniowieczny zamek oraz XV wieczna gotycka cerkiew św. Mikołaja. Przejazd na wizytę w Alba Iulia - XIII wieczna rzymskokatolicka Katedra św. Michała, Sobór Koronacyjny oraz biblioteka Batthyaneum w której znajduje się niezwykle cenny zbiór rękopisów i starodruków pochodzących z VII-XV wieku. Przejazd do Sibiu. Turystów przyciąga tu niezwykle malownicze i bardzo dobrze zachowane zabytkowe stare miasto. Do najważniejszych zabytków Sybinu należą m.in. kościół farny św. Trójcy, wieża Ratuszowa, kościół ewangelicki z charakterystyczną wieżą Ferula, barokowy pałac Brukenthala, żelazny most Kłamców. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień – 01.08.2018 /środa/ Po śniadaniu przejazd do Curtea de Argeş m.in. cerkiew metropolitalna Zaśnięcia Matki Bożej. Obecnie świątynia ta nazywana także bywa często nekropolią królów Rumunii. Warto także obejrzeć ruiny dworu książęcego z XIII wieczną cerkwią książęcą (jedna z najstarszych świątyń w Rumunii), XVIII wieczną Cerkiew Biskupią oraz Muzeum Miejskie. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg

4 dzień – 02.08.2018 /czwartek/ Po śniadaniu przejazd do stolicy Rumunii – Bukaresztu nazywanego często "Małym Paryżem". Odwiedzając Bukareszt zobaczymy główną świątynią rumuńskiego Kościoła Prawosławnego - Katedrę Patriarchalną, Cerkiew Kretzulescu, Pałac Creţulescu, Łuk Triumfalny oraz stanowiącą serce średniowiecznego Bukaresztu dzielnicę Lipscani z dawną siedzibą książąt Wołoszczyzny. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień – 03.08.2018 /piątek/ Po śniadaniu przejazd do miejscowości Sinaia, malowniczego miasteczka centralnej Rumunii, położonego w dolinie rzeki Prahova, u stóp pasma górskiego Bucegi. Jedną z największych atrakcji turystycznych jest dawna letnia rezydencja królów Rumunii. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień – 04.08.2018 /sobota/ Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie okolicznych miejscowości. Na trasie m.in. Bran z zamkiem strzegącym wąskiej doliny; Râşnov z malowniczym chłopskim zamkiem obronnym, z którego murów rozpościera się przepiękna panorama okolicznych gór oraz miasteczka Rasnov; Prejmer z otoczonym potężnymi murami gotyckim kościołem.Przejazd na spacer po Braszowie - Zachowane w nietkniętym stanie średniowieczne Stare Miasto w Braszowie, wpisane zostało na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

7 dzień – 05.08.2018 /niedziela/ Po śniadaniu przejazd do Sighişoary, wspaniałego średniowiecznego miasta, gdzie urodził się książę Wlad Palownik - legendarny Drakula. Symbolem Sighisoary jest XIV-wieczna Wieża Zegarowa, inne cenne zabytki to kościół. Przejazd przez Târgu Mureş z krótkim spacerem po centrum. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg

8 dzień – 06.08.2018 /poniedziałek/ Po śniadaniu przejazd na spacer po Klużu, stolicy Transylwanii m.in. fara św. Michała, Pałac Banffy, kościół uniwersytecki, katedra prawosławna i kościół "z Kogutem". Przejazd do miejscowości Sapanta  wesołego W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną. Po drodze obiadokolacja. Przejazd nocny do Polski.

9 dzień – 07.08.2018 /wtorek/ Powrót do Strzelec Opolskich w godzinach południowych.

Cena brutto od osoby 1.800 zł + 90 euro koszt realizacji programu turystycznego przy grupie min. 40 os.

Świadczenia zawarte w cenie: Zakwaterowanie: 6 noclegów w hotelach 3* Pokoje 2 osobowe z łazienkami. Wyżywienie: 6 śniadań oraz 7 obiadokolacji (3 dania i woda). Transport: autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD i barkiem. Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A. Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota. Obowiązkowa opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

 KONTAKT KS.PROBOSZCZ RUDOLF NIESZWIEC 774612442 – EDYTA BEM 606430067

 

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

11006521
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
1487
4537
14794
10962066
117861
137576
11006521

Twoje IP: 18.212.222.217
Czas: 2019-02-21 08:02:52