• ogloszenia

Tutaj możesz przeczytać ogłoszenia parafialne na najblizszy tydzień.

czytaj

• galeria

Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć z różnych wydarzeń naszej parafii.

8 lutego - Dzień Modlitwy i Refleksji nt. Walki z Handlem Ludźmi

ludmiZbliża się IV Międzynarodowy Dzień Modlitwy i Refleksji na temat Walki z Handlem Ludźmi, obchodzony w Kościele 8 lutego. W tym roku patronuje mu hasło: „Migracja wolna od handlu ludźmi”. Papież Franciszek ogłaszając liturgiczne wspomnienie św. Józefiny Bakhity dniem modlitwy za współczesnych niewolników, wzywa wszystkich, abyśmy wszyscy podjęli starania o świat wolny od wszelkich form niewoli.

W tym roku, w ramach przygotowania do tego dnia, każdy może podjąć nowennę do św. Bakhity od 30 stycznia do 7 lutego. Do modlitewnej inicjatywy zaprasza „Sieć Bakhita do Spraw Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi i Pomocy Ofiarom Współczesnych Form Niewolnictwa” przy Konferencji Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych (KWPŻZZ). „Będzie to sposobność – piszą organizatorki - aby przez modlitwę w konkretnych intencjach wyrazić naszą troskę i przejęcie się losem milionów dzieci, kobiet i mężczyzn wykorzystywanych do niewolniczej pracy, prostytucji, zmuszanych do żebrania i przestępstw, pozbawianych prawa do normalnego, szczęśliwego życia”. Tegoroczne hasło: „Migracja wolna od handlu ludźmi” zwraca w sposób szczególny uwagę na zjawisko migracji, któremu niejednokrotnie towarzyszą różne formy handlu ludźmi związane z przechwytywaniem migrantów przez handlarzy i wykorzystywaniem przez gangi ich trudnego, czasem wręcz dramatycznego, położenia.
Nowenna do św. Bakhity jest propozycją skierowaną do KAŻDEGO! Może być wykorzystana w parafiach, podjęta przez różnego rodzaju grupy, młodzież szkolną, a także odmawiana indywidualnie. „Rozszerzajmy ten krąg modlitwy i bliskości, przekazujmy zachętę do modlitwy w naszych środowiskach” – apeluje Sieć Bahita. „Podejmijmy z serca to, co MOŻEMY zrobić! Modlitwa jest konkretnym zaangażowaniem, zacznijmy od niej, a Duch Święty poprowadzi nas dalej i ukaże więcej” – czytamy w Apelu. NOWENNA za współczesnych niewolników i o zaprzestanie stosowania wszelkich form niewolnictwa oraz inne materiały do pobrania na: www.siecbakhita.com. Nowenna w formie wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/208407039717511
mp, www.siecbakhita.com / Warszawa

[Internetowy Dziennik Katolicki 29.01.2018, 29.01.2018]