• ogloszenia

  Ogłoszenia

  Tutaj możesz przeczytać ogłoszenia parafialne na najblizszy tydzień.


  czytaj

 • modul kosciol barbary

  Remont

  Dokumentacja związana z kościołem św. Barbary i baszty.


  wejdz wejdz

   

 • galeria

  Galeria

  Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć z różnych wydarzeń naszej parafii.


  zobacz

W Opolu powstało Diecezjalne Centrum Duszpasterstwa Młodzieży

Bp Andrzej Czaja poświęcił Dicentrumecezjalne Centrum Duszpasterstwa Młodzieży, które przed remontem pełniło rolę siedziby diecezjalnego biura ŚDM.
Podczas Światowych Dni Młodzieży na Górze Św. Anny opolski biskup młodym dał zadanie, aby głosili śmierć Pana Jezusa, Jego miłość i miłosierdzie aż przyjdzie powtórnie. „To jest zadanie, którego nie wykonamy przez samo tylko spotykanie się z sobą. Moglibyśmy piękne gniazdka wić, w których się będziemy dobrze czuć, ale jeśli nie będzie serca otwartego dla Jezusa i więzi z Nim, to jeszcze nie będzie Kościół i duszpasterstwo. To będą tylko pozory tej rzeczywistości, do której nas Pan wezwał” – przestrzegał. „Mam wrażenie, że jest dzisiaj tyle lęku w was młodych ludziach. To jednak jest trochę zwiastun, że wiara jest w kryzysie. Nie bój się – tylko wierz! Ponad miarę Jezus jest w stanie dać i uczynić, ale trzeba wierzyć. Dlatego musimy się ciągle modlić o wiarę, ale i nad nią pracować” – zachęcał kaznodzieja.


Hierarcha przypomniał, że aby wiara mogła się dobrze rozwijać, potrzeba i duchowości i pobożności: „Duchowość, to życie według Ducha Świętego i otwarcia na Niego. Pobożność to nie dewocja, sprowadzająca się tylko do zewnętrznej postawy. Pobożność to nie jest pielęgnowanie własnego dobrego samopoczucia, ale spotkanie z Panem. Prawdziwa pobożność to życie po Bożemu we wszelkich wymiarach życia”. Diecezjalny duszpasterz młodzieży ks. Łukasz Knieć przyznał, że po remoncie siedziba jest o wiele bardziej przyjazna młodym ludziom. „Chcemy, aby młodzież czuła się tu jak u siebie. Zależy nam na pięknie, bo ono opowiada o całym Kościele” – podkreślił.
hh / Opole

[]

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

11006580
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
1546
4537
14853
10962066
117920
137576
11006580

Twoje IP: 18.212.222.217
Czas: 2019-02-21 08:16:55