• ogloszenia

Tutaj możesz przeczytać ogłoszenia parafialne na najblizszy tydzień.

czytaj

• galeria

Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć z różnych wydarzeń naszej parafii.

W Opolu powstało Diecezjalne Centrum Duszpasterstwa Młodzieży

Bp Andrzej Czaja poświęcił Dicentrumecezjalne Centrum Duszpasterstwa Młodzieży, które przed remontem pełniło rolę siedziby diecezjalnego biura ŚDM.
Podczas Światowych Dni Młodzieży na Górze Św. Anny opolski biskup młodym dał zadanie, aby głosili śmierć Pana Jezusa, Jego miłość i miłosierdzie aż przyjdzie powtórnie. „To jest zadanie, którego nie wykonamy przez samo tylko spotykanie się z sobą. Moglibyśmy piękne gniazdka wić, w których się będziemy dobrze czuć, ale jeśli nie będzie serca otwartego dla Jezusa i więzi z Nim, to jeszcze nie będzie Kościół i duszpasterstwo. To będą tylko pozory tej rzeczywistości, do której nas Pan wezwał” – przestrzegał. „Mam wrażenie, że jest dzisiaj tyle lęku w was młodych ludziach. To jednak jest trochę zwiastun, że wiara jest w kryzysie. Nie bój się – tylko wierz! Ponad miarę Jezus jest w stanie dać i uczynić, ale trzeba wierzyć. Dlatego musimy się ciągle modlić o wiarę, ale i nad nią pracować” – zachęcał kaznodzieja.

Hierarcha przypomniał, że aby wiara mogła się dobrze rozwijać, potrzeba i duchowości i pobożności: „Duchowość, to życie według Ducha Świętego i otwarcia na Niego. Pobożność to nie dewocja, sprowadzająca się tylko do zewnętrznej postawy. Pobożność to nie jest pielęgnowanie własnego dobrego samopoczucia, ale spotkanie z Panem. Prawdziwa pobożność to życie po Bożemu we wszelkich wymiarach życia”. Diecezjalny duszpasterz młodzieży ks. Łukasz Knieć przyznał, że po remoncie siedziba jest o wiele bardziej przyjazna młodym ludziom. „Chcemy, aby młodzież czuła się tu jak u siebie. Zależy nam na pięknie, bo ono opowiada o całym Kościele” – podkreślił.
hh / Opole

[]