• ogloszenia

Tutaj możesz przeczytać ogłoszenia parafialne na najblizszy tydzień.

czytaj

• modul kosciol barbary

Remont

Dokumentacja związana z kościołem św. Barbary i baszty.

wejdz wejdz

• galeria

Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć z różnych wydarzeń naszej parafii.

II niedziela Wielkiego Postu – modlitwa za misjonarzy

W drugą niedzielę misjonWielkiego Postu, 25 lutego, w Kościele w Polsce przeżywany jest Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku, w nawiązaniu do tematu roku duszpasterskiego obchodzony jest on pod hasłem „ Uczniowie-misjonarze mocą Ducha Świętego”.
Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami zwraca uwagę na fakt, że pierwszym i najważniejszym misjonarzem jest Duch Święty, a misjonarze i ci, którzy z nimi jednoczą się w dziele misyjnym są Jego współpracownikami. Duch Święty wzbudza w Kościele powołania misyjne. Otwiera na potrzeby misji serca kapłanów, sióstr i braci zakonnych oraz wiernych świeckich. To on sprawia, że są gotowi wypełnić Chrystusowy mandat misyjny, porzucić rodzinne strony, swych bliskich i wspólnoty do których przynależą, i iść z Ewangelią do ludzi innych kultur, języków, obyczajów, w miejsca nieraz bardzo odległe.

Konferencja Episkopatu Polski w dn. 22-24 września 2005 r., zdecydowała, że ofiary zbierane do puszek w II Niedzielę Wielkiego Postu są przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom poprzez Dzieło Pomocy „Ad Gentes” W ubiegłym roku Dzieło Pomocy „Ad Gentes” dofinansowało 140 projektów zgłoszonych przez misjonarzy, dofinansowało budowę 5 studni głębinowych w Tanzanii oraz szkoły zawodowej dla 250 uczniów w Segerea w Dar es Salaam (Tanzania) oraz udzieliło pomocy finansowej licznym misjonarzom.
Ks. Zbigniew Sobolewski, mp / Warszawa

[Internetowy Dziennik Katolicki 23.02.2018, 24.02.2018]