• ogloszenia

Tutaj możesz przeczytać ogłoszenia parafialne na najblizszy tydzień.

czytaj

• modul kosciol barbary

Remont

Dokumentacja związana z kościołem św. Barbary i baszty.

wejdz wejdz

• galeria

Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć z różnych wydarzeń naszej parafii.

Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana (24 maja)

Święto zonAJWYSZY KAPANstało ustanowione w 2012 roku przez Konferencję Episkopatu Polski w odpowiedzi na propozycję Benedykta XVI, by w ten sposób upamiętnić Rok Kapłański i głębiej przeżyć tajemnice wiary, na których trudno dłużej się skupić w czasie Triduum Paschalnego. Ten dzień ma stać się momentem świętowania sakramentu kapłaństwa, tak by Wielki Czwartek był w pełni skupiony na tajemnicy Eucharystii. Biskupi chcieli, aby święto, wprowadzone w ostatnich dniach pontyfikatu papieża Benedykta XVI i będące dla Kościoła w Polsce niejako jego testamentem duchowym, przyczyniało się do pogłębiania świętości życia duchowieństwa i stało się inspiracją do modlitwy o nowe, święte i liczne powołania do służby kapłańskiej. Na obchody tego święta Ojciec Święty wyznaczył czwartek po niedzieli Zesłania Ducha Świętego, czyli tydzień przed uroczystością Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwaną Bożym Ciałem.
W przypadające jutro święto wierni nie są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy św., jednak tego dnia Msze święte będą odprawiane w kościołach według specjalnego formularza mszalnego. Również w Liturgii Godzin na ten dzień będą przewidziane specjalne czytania i teksty.
aw, awo, js

[Internetowy Dziennik Katolicki 23.05.2018, 23.05.2018]