• ogloszenia

Tutaj możesz przeczytać ogłoszenia parafialne na najblizszy tydzień.

czytaj

• modul kosciol barbary

Remont

Dokumentacja związana z kościołem św. Barbary i baszty.

wejdz wejdz

• galeria

Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć z różnych wydarzeń naszej parafii.

Franciszkanie z prowincji św. Jadwigi wybrali nowego prowincjała

prowincja

Nowy minister prowincjalny - o. Alan Brzyski - został wyłoniony już w pierwszym głosowaniu decyzją braci całej prowincji podczas kapituły.

We wtorek 23 kwietnia na Górze św. Anny rozpoczęła się 39. Kapituła Prowincjalna Prowincji św. Jadwigi Zakonu Braci Mniejszych. W tym czasie zapada wiele ważnych decyzji dla zakonu, także tych personalnych, związanych z konkretnymi stanowiskami.

To okazja do pewnych podsumowań, zarysowania planów na przyszłość. Podczas jednej z sesji plenarnych zaprezentowano sprawozdanie o stanie prowincji przygotowane przez wizytatora generalnego o. Dymitra Żeglina OFM oraz ustępującego ministra prowincjalnego, o. Alana Brzyskiego OFM.

Podczas innej sesji przeprowadzono wybory nowego ministra prowincjalnego. W pierwszym głosowaniu, decyzją zakonników całej prowincji, wybrano na kolejną kadencję o. dr. Alana Brzyskiego OFM, który tę funkcję pełni od 2012 roku (pierwszy raz został wybrany podczas 37. Kapituły Prowincjalnej). Co ciekawe, wówczas, w 2012 roku, był najmłodszym ministrem prowincjalnym w zakonie franciszkańskim.

O. Alan Brzyski ukończył Wyższe Seminarium Duchowne Franciszkanów we Wrocławiu i święcenia prezbiteratu przyjął w 2004 roku w Nysie. W 2009 r. na Uniwersytecie Opolskim obronił pracę doktorską z teologii dogmatycznej.

Prowincja św. Jadwigi Ojców Franciszkanów jest jedną z pięciu istniejących w Polsce prowincji franciszkańskich (OFM). Kuria prowincjalna znajduje się w klasztorze św. Antoniego z Padwy na Karłowicach we Wrocławiu.

[https://www.gosc.pl/doc/5499137.Franciszkanie-z-prowincji-sw-Jadwigi-wybrali-nowego-prowincjala, 24 IV 2019]

Twoje IP: 18.206.241.26
Czas: 2019-07-16 14:46:07