• ogloszenia

  Ogłoszenia

  Tutaj możesz przeczytać ogłoszenia parafialne na najblizszy tydzień.


  czytaj

 • modul kosciol barbary

  Remont

  Dokumentacja związana z kościołem św. Barbary i baszty.


  wejdz wejdz

   

 • galeria

  Galeria

  Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć z różnych wydarzeń naszej parafii.


  zobacz

Ruszyły dalsze prace remontowe w kościele św. Barbary

- Trzeba wzmocnić konstrukcję kościoła tak, żeby ciężar nie spoczywał tylko na dosyć krzywych ścianach – mówi Mariusz Dynak, kierownik robót.
- Zostanie wykonana konstrukcja stalowa. W tej chwili jest ściągnięta posadzka w kościele, wykonujemy wykopy pod fundamenty. Na tych fundamentach zostaną osadzone słupy stalowe, przebiją one strop kościoła i w przestrzeni międzystropowej zostanie wykonany ruszt stalowy, do którego będzie podwieszona cała konstrukcja dachu.
Całość prac była uzgodniona z konserwatorem zabytków. Wśród nakazów dla budowlańców było m.in. zdjęcie drewnianej boazerii, znajdującej się wewnątrz kościoła.
- Te prace już zostały wykonane – mówi Henryk Rudner, który nadzoruje remont.
- Boazeria po to jest zdjęta, żeby pokazać starą konstrukcję kościoła. Boazeria była położona podejrzewam że w latach 70., więc to jest materiał wtórny, to nie jest oryginalne wykończenie wnętrza i musi być zdjęte. Kościół będzie wyglądał może bardziej surowo i ludzi może dziwić wygląd wnętrza, ale takie są warunki remontu zabytku.
W rogu kościoła, pod boazerią, odkryte zostały pozostałości polichromii. Malowidło zostanie poddane konserwacji.
Koszt remontu zabytku to 1,7 mln zł. Parafia św. Wawrzyńca i gmina Strzelce Opolskie pozyskały 1,5 mln z Regionalnego Programu Operacyjnego.

[http://radio.opole.pl/100,311267,strzelce-opolskie-remont-ratunkiem-dla-zabytkowe, 9 II 2020]

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

12784390
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
1290
5820
11488
12743484
78064
167057
12784390

Twoje IP: 3.234.245.121
Czas: 2020-02-19 08:28:54