• ogloszenia

  Ogłoszenia

  Tutaj możesz przeczytać ogłoszenia parafialne na najblizszy tydzień.


  czytaj

 • modul kosciol barbary

  Remont

  Dokumentacja związana z kościołem św. Barbary i baszty.


  wejdz wejdz

   

 • kamera

  KAMERA

  Zapraszamy na transmisje live z naszego kościoła.


  zobacz

Co nasi Parafianie i Goście wiedzieć jeszcze powinni?

• Do Wielkiej Środy włącznie w liturgii poza celebransem i usługującymi może brać udział nie więcej niż 5 wiernych (z grona tych, którzy zamówili intencje!). W czasie Triduum Paschalnego kościół będzie zamykany godzinę przed przepisanymi nabożeństwami, które będą transmitowane, ale odbywać się będą bez udziału ludu (zobacz: Ogłoszenia Parafialne).
OD NIEDZIELI ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO DO II NIEDZIELI WIELKANOCNEJ (19 IV BR.) W OBRZĘDACH RELIGIJNYCH MOŻE BRAĆ UDZIAŁ NIE WIĘCEJ NIŻ 5 OSÓB RÓWNOCZEŚNIE.


Z naszego kościoła transmitujemy niedzielną Mszę (godz. 10.15), oraz Gorzkie Żale (dzisiaj - godz. 17.15, bez ludu) i Droga Krzyżowa (Wielki Piątek - 9.00, bez ludu). Adres do transmisji będzie publikowany na fanpage naszej parafii na facebooku: www.facebook.com/WawrzyniecStrzelceOpolskie Przy okazji dziękujemy Firmom: „City-Sat Gordzielik”, „Mika - Wideofilmowanie i fotografia” za umożliwienie transmisji.
• Kancelaria parafialna czynna tylko w Wielki Wtorek w godzinach 8.00-9.30. Następnie dopiero po Świętach 7 i 9 IV w tych samych godzinach. Sprawy pogrzebów i wezwań do chorych załatwiamy na bieżąco.
• Przygotowano serię krótkich katechez "Koniec, który jest początkiem". Mogą być potraktowane jako ćwiczenia duchowne u końca tegorocznego Wielkiego Postu. Szczegóły na plakacie i fanpage'u naszej parafii na Facebooku (www.facebook.com/WawrzyniecStrzelceOpolskie).
• Praktyka pierwszych piątków i pierwszych sobót miesiąca w okresie epidemii. «Jeśli w trakcie odprawiania praktyki pięciu sobót oraz dziewięciu piątków miesiąca nie jest możliwe spełnienie warunku przyjęcia sakramentalnej Komunii w okresie epidemii, nie ulega przerwaniu ciągłość owoców, a więc nie trzeba tej praktyki zaczynać od nowa, a jedynie przedłużyć tę praktykę o kolejny miesiąc. Zaleca się jednakże celem podtrzymania ciągłości praktyki, aby we właściwym dniu (pierwszy piątek/sobota) w okresie braku dostępu do sakramentu, jeśli to możliwe, wzbudzić właściwą danej praktyce intencję oraz skorzystać z możliwości przyjęcia tzw. Komunii duchowej (pragnienia), a także jeśli trzeba, z możliwości uprzedniego oczyszczenia sumienia z grzechów ciężkich poprzez akt żalu doskonałego, gdy nie można się wyspowiadać».
Drodzy Parafianie i Goście, łączymy się z Wami w trudzie zmagania się z tą sytuacją i w dziele duchowego przygotowania się do świętowania Paschy Chrystusa. Życzymy Wszystkim zdrowia duszy i ciała. Pamiętamy w modlitwie i o modlitwę prosimy. Życzymy także głębokiego i owocnego przeżycia Wielkiego Tygodnia, Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych. Bardzo prosimy o wyrozumiałość i o dostosowanie się do powyższych przepisów państwowo-kościelnych!

Wasi Duszpasterze

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.30 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45, 11.30 i 18.00.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

14398200
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
3776
8381
32426
14313701
208015
249293
14398200

Twoje IP: 3.235.137.159
Czas: 2020-09-25 15:59:38