• ogloszenia

Tutaj możesz przeczytać ogłoszenia parafialne na najblizszy tydzień.

czytaj

• modul kosciol barbary

Remont

Dokumentacja związana z kościołem św. Barbary i baszty.

wejdz wejdz

• kamera

KAMERA

Zapraszamy na transmisje live z naszego kościoła.

Msza św. za + S. M. Michalinę Wyrwoll z Rożniątowa

Michalina

Sobota, 25 kwietnia br. o godz. 10.00 w kościele św. Wawrzyńca w Strzelcach Opolskich Msza św. za + Boromeuszkę S. M. Michalinę Małgorzatę Wyrwoll
Pogrzeb w sobotę (25 kwietnia br.) o godz. 10.00 w Trzebnicy

22 kwietnia w godzinach porannych po pięknym życiu zakonnym, w 96 roku życia i 66 roku profesji zakonnej, Pan życia i śmierci wezwał do Siebie po wieczną nagrodę naszą Współsiostrę S. M. Michalinę Małgorzatę Wyrwoll od Królowej Pokoju
S.M. Michalina Wyrwoll urodziła się 9 marca 1924 r. w Rożniątowie k. Strzelec Opolskich. Dwa dni później, 11 marca w kościele parafialnym przyjęła chrzest św., na którym otrzymała imię Małgorzata. Tutaj też mając 11 lat przyjęła sakrament Komunii Św. i bierzmowania.
Ojciec Jan po śmierci pierwszej żony, ożenił się po raz drugi. Posiadając duże gospodarstwo troszczył się o pracę w polu, w domu i wychowanie dzieci. Pomagała mu w tym żona Joanna zd. Paździor.
Mała Małgorzata od wczesnych lat nauczona była pracy i troski o młodsze rodzeństwo. wynikało to również z tego, że pochodziła z pierwszego małżeństwa i należała do dzieci starszych, z konieczności mających więcej obowiązków.
Do klasztoru w Trzebnicy wstąpiła dopiero mając 26 lat w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP 8 grudnia 1950r. Rok później rozpoczęła nowicjat. Pierwsze śluby zakonne złożyła we wrześniu 1954r. , otrzymując predykat od Królowej Pokoju.
Śluby wieczyste złożyła 29 września 1958r. we wspomnienie św. Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela. W tym dniu obchodziła też swoje imieniny.
S. Michalina dała się poznać jako osoba energiczna i stanowcza - te cechy charakteru zachowała do końca życia. Pomagały jej one przetrwać różne trudności jakie napotykała w swoim życiu.
Początkowo skierowana została do pracy w Seminarium Duchownym w Nysie. Posługiwała tam przez rok, po czym już jako przyuczona pielęgniarka rozpoczęła pracę w Domu św. Roberta w Bytomiu.
W 1957 r. przełożeni skierowali ją do pomocy w domu wypoczynkowym w Polanicy. Po roku przerwy powróciła do pracy pielęgniarskiej już na stałe.
W latach 1958 - 1978 pracowała w szpitalu św. Jerzego we Wrocławiu, tutaj też zdobyła dyplom pielęgniarski. W 1978r. objęła posługę przy chorych w Domu św. Ducha w Bytomiu pełniąc również obowiązki Przełożonej wspólnoty do 1991r.
Po przejściu na emeryturę w 1991r. przyjechała do Domu Generalnego w Trzebnicy. Długoletnia przewlekła choroba; niewydolność krążeniowa i powracające owrzodzenia żylaków dawały się już mocno we znaki. S. Michalina z wrodzoną sobie energią nie poddawała sie temu, dzielnie znosiła wszelkie dolegliwości. Pomagała w kuchni i na ile mogła w domu. Kilka lat spędziła w infirmerii pod opieką sióstr pielęgniarek.
Ostatnie trzy lata swojego życia spędziła we Wrocławiu. Siostry wspominają, że dużo się modliła za innych. Zawsze była bardzo zainteresowana rodzinną parafią - nowymi powołaniami.
Serdeczne relacje ze swoją rodziną zachowała do ostatnich dni. Odwiedziny przy okazji rocznicy urodzin czy też wrześniowych imienin były przeżywane zawsze radośnie.
Jubileusz 65- lecia ślubów zakonnych obchodziła łącznie z 95 - tą rocznicą urodzin w gronie najbliższej rodziny, współsióstr i znajomych kapłanów.
Niech Miłosierny Bóg będzie Jej wieczną nagrodą.

Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.30 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45, 11.30 i 18.00.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

14420315
14420315