• ogloszenia

  Ogłoszenia

  Tutaj możesz przeczytać ogłoszenia parafialne na najblizszy tydzień.


  czytaj

 • modul kosciol barbary

  Remont

  Dokumentacja związana z kościołem św. Barbary i baszty.


  wejdz wejdz

   

 • kamera

  KAMERA

  Zapraszamy na transmisje live z naszego kościoła.


  zobacz

Wkrótce przyjmą święcenia kapłańskie

W sobotę (30 maja br.) przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego w diecezji opolskiej odbędą się święcenia kapłańskie. Ze względu na wyznaczony z powodu pandemii limit miejsc w kościołach święcenia będą miały miejsce się w sześciu kościołach. W tym roku święcenia w stopniu prezbitera przyjmą:


Diakon Marcin Jaśkowski pochodzi z parafii św. Jana Chrzciciela w Raciborzu na Ostrogu. Jest synem Edyty i Janusza. Ma czworo rodzeństwa: siostrę Izabelę oraz braci Ireneusza, Krzysztofa i Janusza. Ukończył Zespół Szkół Ekonomicznych w Raciborzu. Napisał pracę magisterską pt. „Tomasa Halika teologia wiary i ateizmu” pod kierunkiem ks. dra hab. Dariusza Klejnowskiego-Różyckiego, prof. UO. Interesuje się teologią moralną, dogmatyczną i homiletyką. Ceni sobie spotkania z drugim człowiekiem, inspirujące rozmowy oraz podróże.

Szafarz święceń: bp Andrzej Czaja
Miejsce święceń: kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Raciborzu - na Ostrogu – godz. 15.00.

Diakon Krzysztof Kurzeja pochodzi z parafii Wniebowzięcia NMP w Kępnicy. Jest synem Ireny i Marka. Ma brata Łukasza. Ukończył II Liceum Ogólnokształcące w Nysie. Pracę magisterską pt. „Wyjście z Egiptu jako przejaw Bożego miłosierdzia na podstawie Wj 15 – w reinterpretacji Ps 136” napisał pod kierunkiem ks. dra Andrzeja Demitrowa. Interesuje się Pismem Świętym oraz pasjonuje sportem.

Szafarz święceń: bp Rudolf Pierskała
Miejsce święceń: kościół pw. Wniebowzięcia NMP w Kępnicy – godz. 15.00.

Diakon Łukasz Labusga pochodzi z Mechnic, z parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Chróścinie Opolskiej. Jest synem Lidii i Huberta. Ukończył Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr V w Opolu. Ukończył licencjat na Akademii Muzycznej w Krakowie, specjalność tuba. Napisał pracę magisterską pt. „Rozeznawanie duchowe w teologii Marko Ivana Rupnika” pod kierunkiem ks. dra hab. Dariusz Klejnowskiego-Różyckiego prof. UO. Interesuje się dogmatyką, Pismem Świętym i duchowością. Lubi modelarstwo oraz muzykę.

Szafarz święceń: bp Andrzej Czaja
Miejsce święceń: kościół katedralny pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Opolu – godz. 10.00.

Diakon Paweł Leżuch pochodzi z parafii Trójcy Świętej w Kujawach. Jest synem Lucyny i Zygfryda. Ma brata Marka i siostrę Justynę. Ukończył Zespół Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Opolu na profilu mechatronika. Pracę magisterską napisał pod kierunkiem ks. dra hab. Konrada Glombika, prof. UO pt. „Chrystologiczny charakter duchowości kapłańskiej w nauczaniu Josepha Ratzingera/Benedykta XVI”. Interesuje się eschatologią i nauczaniem Soboru Watykańskiego II. Pasjonuje się sportem, w sposób szczególny piłką nożną.

Szafarz święceń: bp Rudolf Pierskała
Miejsce święceń: kościół pw. św Trójcy Świętej w Kujawach – godz. 10.00.


Diakon Damian Sklorz pochodzi z parafii św. Joachima i Anny w Dziewkowicach. Jest synem Grażyny i Krystiana. Ma brata Szymona. Ukończył Liceum Ogólnokształcące im. W. Broniewskiego w Strzelcach Opolskich. Przed seminarium studiował dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Opolskim, gdzie obronił licencjat. Pracę magisterską pt. „Święty Józef w ewangeliach kanonicznych i apokryficznych. Analiza porównawcza” napisał pod kierunkiem ks. dra hab. Dariusza Klejnowskiego-Różyckiego, prof. UO. Interesuje się liturgiką, Pismem Świętym oraz postacią świętego Józefa. Lubi górskie wędrówki.

Szafarz święceń: bp Paweł Stobrawa  
Miejsce święceń: kościół pw. św. Joachima i Anny w Dziewkowicach  - godz. 10.00.

Diakon Szymon Supel pochodzi z parafii Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Wojciecha w Grodźcu. Jest synem Marii i Zdzisława. Ma czterech starszych braci i starszą siostrę. Ukończył Zespół Szkół Ekonomicznych im. Gen. Stefana „Grota” Roweckiego w Opolu na profilu technik ekonomista. Napisał pracę magisterską pt. „Tożsamość kapłana w świetle «Listów do moich kapłanów» Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego” pod kierunkiem ks. dra hab. Andrzeja Anderwalda. Interesuje się teologią pastoralną i Katolicką Nauką Społeczną. Pasjonuje się historią, życiem społecznym, fotografią oraz muzyką.

Szafarz święceń: bp Paweł Stobrawa
Miejsce święceń: kościół Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Wojciecha w Grodźcu – godz. 15.00.


Diakon Kamil Wocka pochodzi z parafii św. Józefa Robotnika w Opolu – Wrzoskach. Jest synem Anny i Krzysztofa. Ma dwóch starszych braci: Marcina i Daniela oraz młodszą siostrę Sandrę. Ukończył Technikum Elektryczne w Opolu. Przed wstąpieniem do seminarium studiował na Politechnice Opolskiej. Pracę magisterską napisał pod kierunkiem ks. dra hab. Huberta Łysy, prof. UO pt. „Treść i forma tekstów egzort i homilii niedzielnych bł. Alojzego Ligudy. Praktyka i teoria kaznodziejska”. Interesuje się patrologią oraz homiletyką. Pasjonuje się sportem, muzyką i filmem.

Szafarz święceń: bp Andrzej Czaja
Miejsce święceń: kościół katedralny pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Opolu – godz. 10.00.


Modlitwa św. Teresy od Dzieciątka Jezus o uświęcenie kapłanów

O Jezu, wiekuisty Najwyższy Kapłanie, zachowaj Twoich kapłanów w opiece Twojego Najświętszego Serca, gdzie nikt im nie może zaszkodzić. Zachowaj nieskalanymi ich namaszczone dłonie, które codziennie dotykają Twojego świętego Ciała. Zachowaj czystymi ich wargi, które zraszane są Twoją Najdroższą Krwią. Zachowaj czystymi ich serca naznaczone wspaniałą pieczęcią Twojego Kapłaństwa. Spraw aby wzrastali w miłości i wierności Tobie, chroń ich przed zepsuciem i skażeniem tego świata.
Wraz z mocą przemiany chleba i wina udziel im również mocy przemiany serc. Błogosław ich trudowi, aby wydał obfite owoce. Niech dusze którym służą, będą ich pociechą tu na ziemi a także wieczną koroną w życiu przyszłym. Amen.

[https://www.diecezja.opole.pl/index.php/homepage/aktualnosci/2562-wkrotce-przyjma-swiecenia-kaplanskie, 14 V 2020].

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.30 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45, 11.30 i 18.00.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

15155088
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
1166
8170
9336
15098964
113690
213739
15155088

Twoje IP: 3.239.109.55
Czas: 2021-01-19 05:09:09