• ogloszenia

Tutaj możesz przeczytać ogłoszenia parafialne na najblizszy tydzień.

czytaj

• modul kosciol barbary

Remont

Dokumentacja związana z kościołem św. Barbary i baszty.

wejdz wejdz

• kamera

KAMERA

Zapraszamy na transmisje live z naszego kościoła.

16-22 VIII 2020 - 44. Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę

6 Pielgrzymka 2020 plakat 1

Komunikat Biskupa Opolskiego w związku z Pielgrzymką na Jasną Górę

Drodzy Diecezjanie!

Od kilku miesięcy zmagamy się z trudnym doświadczeniem epidemii, która boleśnie dotknęła wiele dziedzin naszego życia. Trwamy jednak w niewzruszonej nadziei, że nasze życie jest w rękach Boga, a On wzmacnia nas, uzdrawia i ratuje swoją łaską. Wypraszajmy ją nadal w modlitwie indywidualnej oraz w świątyniach, do których coraz odważniej i z ufnością wracajmy. Nie chciejmy też rezygnować z wyjątkowej formy przywoływania Bożej łaski, jaką rokrocznie jest nasza Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę. Zrealizowanie jej po raz 44. w tradycyjnym i pełnym wymiarze stało się niemożliwe, dlatego pragnę Was gorąco zaprosić do przeżycia tych naszych diecezjalnych rekolekcji w drodze (w dniach od 16 do 22 sierpnia br.) na kilka sposobów.

Po uwzględnieniu sugestii i ograniczeń Głównego Inspektora Sanitarnego, na szlak pielgrzymi tradycyjną trasą wszystkich strumieni będą mogły wyruszyć tylko niewielkie, ok. 20-osobowe grupy pielgrzymów, pokonując całą trasę metodą sztafety. Każda grupa, po wcześniejszym zgłoszeniu u swojego przewodnika, przejdzie wraz z nim dystans ok. 15 km, realizując aktualny na dany dzień program pielgrzymkowy, po czym – nie korzystając ze wspólnego wyżywienia ani noclegów – wróci wcześniej zorganizowanym transportem do domu, a jej miejsce zajmie kolejna grupa. Na taką formę pielgrzymowania mogę w tym roku zaprosić jedynie osoby dorosłe między 18 a 65 rokiem życia, które bezwzględnie dostosują się do wymogów sanitarno-prawnych oraz podpiszą oświadczenie o nienagannym stanie swojego zdrowia.

Tych pielgrzymów, w pozostałe dni trwania Pielgrzymki, oraz wszystkich Diecezjan gorąco zapraszam do pielgrzymowania duchowego i udziału w pielgrzymkowym programie modlitw i rozważań, które będą dostępne na stronie internetowej Pielgrzymki, na Facebooku oraz w aplikacji Bonafide. Zmianie ulegnie też harmonogram Mszy św. na trasie pielgrzymki. Będą one celebrowane przez księży biskupów codziennie w różnych sanktuariach i kościołach diecezji: w Nysie, w Kamieniu Ślą- 2 skim, na Górze Św. Anny, w Prudniku-Lesie, w Raciborzu, w Oleśnie oraz na Jasnej Górze, w sobotę 22 sierpnia, na zakończenie Pielgrzymki. Do duchowego i fizycznego udziału w tych Mszach św., z zachowaniem wymagań sanitarnych, serdecznie Was zapraszam. Konferencje i transmisje wszystkich pielgrzymkowych liturgii i spotkań zapewni nam nasze Diecezjalne Radio Doxa. Szczegółowe informacje znajdziecie na plakatach w gablotkach i w serwisach społecznościowych.

Drogie Dzieci, Kochani Rodzice! Specjalne zaproszenie kieruję do Was, abyście – wobec różnych ograniczeń w spędzaniu czasu wakacji – zechcieli wyruszyć na krótsze bądź dłuższe rodzinne pielgrzymie szlaki piesze, rowerowe czy samochodowe do naszych lokalnych sanktuariów. Niech wspólnie i po Bożemu spędzony razem czas umacnia Waszą wzajemną miłość i jedność. Drodzy Pielgrzymi! Zdaję sobie sprawę, że zaproponowany model tegorocznego fizycznego pielgrzymowania na Jasną Górę nie spełni oczekiwań wielu z Was. Znaleźliśmy się jednak w sytuacji, która w trosce o zdrowie i życie ludzkie wymusza ograniczenia i ostrożność. Zechciejcie jednak – zgłaszając niezwłocznie swoją gotowość u przewodników - reprezentować naszą rodzinę diecezjalną na modlitwie w drodze, by – jak głosi hasło tegorocznej 44. Pieszej Pielgrzymki Opolskiej – „wraz z Maryją zanurzyć się w Wielkiej Tajemnicy Wiary”, w Eucharystii.

Wszelkie przygotowania do tegorocznej Pielgrzymki i jej uczestników ogarniam modlitwą i z serca błogosławię

Wasz biskup
+ Andrzej Czaja

Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.30 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45, 11.30 i 18.00.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

202394

Twoje IP: 3.237.66.86