• ogloszenia

  Ogłoszenia

  Tutaj możesz przeczytać ogłoszenia parafialne na najblizszy tydzień.


  czytaj

 • modul kosciol barbary

  Remont

  Dokumentacja związana z kościołem św. Barbary i baszty.


  wejdz wejdz

   

 • kamera

  KAMERA

  Zapraszamy na transmisje live z naszego kościoła.


  zobacz

5 VII 2020 - Pielgrzymka dzieci z diecezji opolskiej i gliwickiej na Górę Św. Anny

Przychodzimy na Górę Św. Anny prosić o zdrowie i pomoc Boga w wychowaniu dzieci – mówili rodzice zebrani w grocie ze swoimi pociechami. Eucharystii przewodniczył bp Rudolf Pierskała, pomocniczy biskup opolski. Tradycja pielgrzymek dzieci na Górę Św. Anny w pierwszą niedzielę lipca sięga końca lat 60. XX wieku.
Justyna Mroncz z mężem Damianem i czwórką dzieci (Anastazją, 9 lat; 7-letnią Weroniką, Mateuszem, lat 6; i niespełna 4-letnią Dorotką) przyjechała ze Stolarzowic. - Jesteśmy na pielgrzymce dzieci czwarty raz – opowiada. - Za pierwszym razem się nam spodobało i teraz jest to już tradycja naszego domu. Prosimy św. Annę o opiekę na co dzień, ochronę od wszystkich nieszczęść i o zdrowie. A także o pomoc w wychowaniu, bo świat tego nie ułatwia. Państwo Kisielowie, Anita i Rajmund, do św. Anny zabrali troje swoich pociech Kamila (lat 13), Marcela (lat 7) oraz 5-letniego Szymona. Przyjechali z Borek Małych. - Chcemy dzieciom pokazać Górę św. Anny – mówią. - Zależy nam, żeby u Babci Anny były. W tym roku chcemy – pierwszy raz całą rodziną - przyjechać we wrześniu na obchody kalwaryjskie. Dzieci są związane z parafią prowadzoną przez franciszkanów, najstarszy syn jest ministrantem. Chętnie chodzą do kościoła, bo ojcowie mają z nimi bardzo dobry kontakt. Potrafią zachęcić do obecności i do pomocy. My tu dzisiaj modlimy się przede wszystkim o zdrowie.
Liturgia pod przewodnictwem ks. biskupa rozpoczęła się od przyniesienia do groty kopii figury św. Anny Samotrzeciej czczonej w tym miejscu od pięciu wieków. Na jej zakończenie wiele osób podchodziło blisko wizerunku, by się przed nim pomodlić i zobaczyć figurkę usytuowaną zwykle wysoko w ołtarzu bazyliki. Kazanie wygłosił, wchodząc między dzieci i dialogując z nimi o. franciszkanin Kamil Tymecki. Przywołując przykład pracowitych pszczół, zachęcał dzieci do pracy nad sobą, do posłuszeństwa Bogu, rodzicom i nauczycielom. Pokazał im ramkę z ula i strój pszczelarza, przypominając, że człowiek potrzebuje na co dzień ochrony przed złem – modlitwy i łaski Bożej. W czasie całej liturgii we wspólnym śpiewie pomagał – to już tradycja tej pielgrzymki – zespół Promyki Maryi z Zębowic.
kda / Opole
[Internetowy Dziennik Katolicki 6 VII 2020, 7 VII 2020]

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.30 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45, 11.30 i 18.00.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

14779397
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
1327
5176
6503
14737242
140616
202394
14779397

Twoje IP: 3.237.66.86
Czas: 2020-11-24 06:20:02