• ogloszenia

  Ogłoszenia

  Tutaj możesz przeczytać ogłoszenia parafialne na najblizszy tydzień.


  czytaj

 • modul kosciol barbary

  Remont

  Dokumentacja związana z kościołem św. Barbary i baszty.


  wejdz wejdz

   

 • galeria

  Galeria

  Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć z różnych wydarzeń naszej parafii.


  zobacz

Półkolonie w Strzelcach Opolskich - Aktywnie i sportowo

By umilić najmłodszym wolny czas Stowarzyszenie na rzecz dzieci i młodzieży „Józef” i parafia p.w. św Wawrzyńca podjęły się organizacji półkolonii dla dzieci i młodzieży. Pierwszy turnus „Aktywnie i sportowo” cieszył się wielkim zainteresowaniem naszych milusińskich.

baner2

Dzieci pod okiem dwóch studentek Uniwersytetu Opolskiego – Kingi Lechowicz i Joanny Glik miały okazję przeżyć wiele ciekawych przygód. Zajęcia organizowane przez studentki w ramach projektu odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 13.00. Soboty natomiast spędzane były przez półkolonistów razem z rodzinami.

W ramach projektu na dzieci czekało bardzo wiele atrakcji. Dni upłynęły pod hasłem zdrowo, czyli aktywnie i sportowo. Uczestnicy mieli okazję pogłębić swoją wiedzę na temat zdrowego trybu życia - gościli z wizytą u dentysty, który przekazał im kilka podstawowych wiadomości na temat sposobu dbania o zdrowy i piękny uśmiech. Gościli u siebie pielęgniarki rodzinne i ratownika medycznego, którzy także przybliżyli sposoby dbania o zdrowie człowieka. Utrwalili w pamięci sobie numerów alarmowych i uczyli się ratowania życia człowieka poprzez udzielanie pierwszej pomocy, którą ćwiczyli na fachowych manekinach.

Dzieci uczestniczyły także w wielu warsztatach plastyczno – technicznych, kreatywnych, sportowych i kulinarnych, wzięły udział w wielu rozgrywkach sportowych których rozstrzygnięcie nastąpiło na wspólnym ognisku podsumowującym całe półkolonie, na które zaprosili całe swoje rodziny. Opiekunki prócz upominków miały dla swoich podopiecznych także niespodziankę – koloniści mieli okazję przekształcić się w swojego ulubionego bohatera bajkowego, a możliwe to było dzięki malowaniu twarzy. W projekcie uczestniczyli także rodzice dzieci, dzięki czemu możliwa była integracja pokoleniowa wszystkich członków, co było naczelnym celem projektu.

Największą atrakcją półkolonii był wyjazd do stadniny koni Państwa Walczaków, gdzie wszyscy mogli przyjrzeć się hodowli zwierząt. Dzieci miały okazję zwiedzić całą stadninę, a także dosiąść konia oraz przejechać się bryczką. Na koniec gospodarze przygotowali dla swoich gości ognisko, gdzie razem z nimi upiekli pyszne kiełbaski. Nie zabrakło także słodkich niespodzianek.

Projekt i został dofinansowany z budżetu Gminy Strzelce Opolskie - realizacja zadania publicznego z zakresu działań na rzecz rodziny, macierzyństwa, rodzicielstwa, upowszechniania i ochrony praw dziecka w ramach kampanii społecznej „POSTAW NA RODZINĘ”.

 

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

11007971
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
2937
4537
16244
10962066
119311
137576
11007971

Twoje IP: 18.212.206.217
Czas: 2019-02-21 18:23:35