Medytacje na każdy dzień, poniedziałek - 11 marca

Poniedziałek, 11 marca

J 4,43-54

Uwierzył człowiek słowu, które Jezus powiedział do niego, i szedł z powrotem. (J 4,50)


   Człowiek ten znalazł się w dramatycznej sytuacji - jego syn był bliski śmierci. Wybrał się więc na poszukiwanie tego słynnego rabbiego, o którym tak wiele słyszał. Czy Jezus zdoła uzdrowić jego syna? I czy zdąży na czas? Każdy krok rodził nowe, kłębiące się w umyśle pytania, aż wreszcie zdesperowany ojciec ujrzał Jezusa. Podbiegł do Niego, błagając o to, by poszedł i uzdrowił jego syna. Jednak Jezus, zamiast wyruszyć w drogę, stwierdził po prostu: „Idź, syn twój żyje" (J 4,50).
   W tym momencie dokonały się dwa cuda. Pierwszy jest oczywisty - syn tego człowieka został uzdrowiony i odzyskał pełnię zdrowia. A na czym polegał drugi cud? „Uwierzył człowiek słowu, które Jezus powiedział do niego" (J 4,50). Coś stało się w jego sercu. Nie próbował wymóc na Jezusie, aby jednak z Nim poszedł. Uznał, że Jezus ma władzę nad chorobami i nie musi dotykać jego syna, aby go uzdrowić.
   Wkrótce wydarzył się kolejny cud. Jeszcze przed dotarciem do domu człowiek ten spotkał kilku swoich sług, którzy wyszli mu naprzeciw z wieścią że jego syn został uzdrowiony. To ciekawe, że pierwszym pytaniem, które zadał im ów człowiek, nie było, jak czuje się jego syn, lecz kiedy nastąpiła poprawa. Czy to naprawdę miało znaczenie? Czy nie wystarczyło po prostu to, że dziecko żyje i ma się dobrze? On jednak chciał otrzymać potwierdzenie, że wydarzyło się to dokładnie w chwili, w której Jezus mu to obiecał. A kiedy to potwierdzenie otrzymał, „uwierzył on sam i cała jego rodzina" (J 4,53). Tak, Jezus jest nie tylko cudotwórcą - On jest Mesjaszem!
   Historia ta uczy nas, że w każdym uzdrowieniu, w każdym znaku, jakiego Bóg dokonuje w naszym życiu, kryje się zaproszenie do głębszej relacji z Jego Synem. Samo uzdrowienie nie jest tak istotne, jak rozeznanie w sercu, że Jezus jest naszym Zbawcą, Odkupicielem i Przyjacielem. Kiedy On działa w naszych sercach, kiedy nam się objawia, nasza wiara zostaje umocniona. Nic nie da się porównać z pewnością, że Jezus, Pan wszelkiego stworzenia, umiłował nas i żyje w naszych sercach. Prośmy Go, aby dziś otworzył nam oczy i pomógł w Niego uwierzyć.

„Jezu, wierzę, że Ty jesteś Synem Bożym. Wierzę, że umarłeś za mnie na krzyżu. Wierzę, że mnie odkupiłeś. Otwórz moje serce, abym poznał Cię jeszcze bliżej."

[„Słowo wśród nas. Medytacje na każdy dzień” 3(2013), s. 27n.]

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (w DPS). Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00. Czwartek: 16.30 (szkolna).

Sakrament Pokuty: pół godziny przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00 - w ciągu tygodnia i w niedziele w czasie Mszy św. o godz. 6.45, 7.45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

20492457
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
17512
5533
49429
20420123
155656
145627
20492457

Twoje IP: 34.239.152.207
Czas: 2023-03-27 16:52:49