Intencje Mszy św. w dniach od 12 do 18 grudnia 2016 roku

Porządek nabożeństw i intencje mszy świętych
w dniach od 12 do 18 grudnia 2016

Poniedziałek – Dzień powszedni (12 grudnia)
6.15    RORATY: Za + Antoniego KLABISZ (25).
7.00    1. Za + Tadeusza GAŁUSZKĘ – od kuzynki Haliny JAROSZ z rodziną z Wadowic.
2. Za ++ ojca Franciszka BIAŁAS, wujków, ciocie, szwagierkę Danutę, teściów PIWEK, dziadków z obu stron oraz do Boskiej Opatrzności i Miłosierdzia Bożego w pewnej intencji, a także o zdrowie dla całej rodziny.
3. Za + Krystiana (8).
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    RORATY: 1. Za + brata Jana – o spokój duszy i radość życia wiecznego.
2. Za + matkę Matyldę KRUKIEWICZ w 9 rocznicę śmierci, ++ z rodzin KRUKIEWICZ i SKRZYPCZYK.

Wtorek – Wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy (13 grudnia)
6.15    RORATY: Za ++ Gertrudę MAKOSZ, męża Floriana, ++ z rodzin GABOR, MAKOSZ i KOPREK.
7.00    1. Za + Antoniego KLABISZ (26).
2. Za + Krystiana (9).
18.00    RORATY: 1. Za + Helenę GROŃSKĄ w 30 dzień po śmierci.
2. Za ++ rodziców Helenę i Alfonsa, męża Jana, ++ z rodzin LIPOK i PROŃ oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + Tadeusza GAŁUSZKĘ – od kuzynki z Poniwki.
4. Za ++ Emilię i Joachima, Rozalię i Stanisława, ++ z rodziny z obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
19.00    Różaniec fatimski.

Środa – Wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła (14 grudnia)
6.15    RORATY: Za + Antoniego KLABISZ (27).
7.00    1. Za + Tadeusza GAŁUSZKĘ – od kuzyna Jana ZACNEGO z rodziną z Andrychowa.
2. Za + Jadwigę KRUCZKOWSKĄ – od współpracowników z UM w Strzelcach Opolskich.
3. Za + Krystiana (10).
18.00    RORATY: 1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Elżbiety WACŁAWCZYK z okazji 83 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ rodziców DAUKSZA i GÓRA, rodzeństwo, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + mamę Wiktorię SOŁGA oraz ++ z pokrewieństwa KAŁUŻA i SOŁGA.

Czwartek – Dzień powszedni (15 grudnia)
6.15    RORATY: Za + Antoniego KLABISZ (28).
7.00    1. Za + Krystiana (11).
2. Za + Tadeusza GAŁUSZKĘ – od kuzynki Małgorzaty CIEPŁY z rodziną z Wadowic.
3. Za ++ Krystynę i Teodora SKOWRONEK, Erykę KRUPA, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
16.30    Msza św. Koła Przyjaciół Radia Maryja.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    RORATY: 1. Za ++ matkę Waleskę  BLASZCZYK, ojca Albina, dziadków z obu stron, wszystkich ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ Anielę TIMOSZUK w 10 rocznicę śmierci, męża Mikołaja, syna Bolesława, córką Krystynę oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Piątek – Dzień powszedni (16 grudnia)
6.15    RORATY: Za + Antoniego KLABISZ (29).
7.00    1. Za + Tadeusza GAŁUSZKĘ – od Marioli CIECIAK z rodziną z Frydrychowic.
2. Za + Krystiana (12).
18.00    RORATY: 1. Za ++ męża Ewalda BEM, syna Andrzeja, rodziców Stefana i Barbarę KUCHARCZYK, teściów Gertrudę i Adolfa BEM, pokrewieństwo BEM i KUCHARCZYK.
2. Za ++ rodziców Kazimierę i Jana ZAJĄC, ich rodziców, rodzeństwo i dzieci – o radość życia wiecznego.
3. Za ++ rodziców Julię i Józefa CIPURA, rodzeństwo, bratową Janinę, dziadków, siostrzeńców, Jana i Marię OSTROWSKICH, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Sobota – Dzień powszedni (17 grudnia)
6.15    RORATY: Za ++ Augustyna ROCHNIA, syna Bernarda, córkę Dorotę, rodziców z obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7.00    1. Za + Krystynę FIJAŁKOWSKĄ, ++ z rodzin FIJAŁKOWSKICH i PIOTROWSKICH oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ Andrzeja TARLIŃSKIEGO z okazji rocznicy urodzin, jego ojca Józefa, rodziców z obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
16.00    Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Małgorzaty KOIK z okazji 50 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
15.00    MSZA ŚW. W DPS.
17.30    Różaniec w intencji powołań i za naszych kleryków (Wspólnota Marianek).
18.00    RORATY I MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Za ++ mamę Janinę STUDENNĄ, dziadków Annę i Jana NERWIŃSKICH, wszystkich ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + Krystiana (13).
3. Za + Antoniego KLABISZ (30).
4. Za ++ męża Adama NIEZGODA w 4 rocznicę śmierci, rodziców Gertrudę i Piotra GLÜCK, teścia Władysława, pokrewieństwo oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Za ++ męża i ojca Ludwika ŻMINKOWSKIEGO w 55 rocznicę urodzin, mamę, teściów, ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
6. Za ++ męża Franciszka, rodziców i teściów, siostry, bratową i szwagrów oraz o zdrowie   i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7. Za ++ męża Huberta KAŁKA, syna Artura, rodziców z obu stron, rodzeństwo, Ewę KOJ, Zofię WALKOWSKĄ oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
8. Za ++ rodziców Klarę i Henryka HUDZIK, Helenę i Franciszka TARLIŃSKICH, szwagra Piotra, jego dwie córki, syna Grzegorza, ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.
9. Za ++ męża Józefa GŁOWANIA, rodziców Feliksa i Marię, Teodora, braci Walentego, Emila i Jerzego, siostry Ritę i Łucję, teściów, Urszulę POPANDA, szwagrów oraz szwagierki – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marii z okazji 80 rocznicy urodzin.
10. Za + mamę Marie PIONTEK, wujka Wilhelma, dziadków i dusze w czyśćcu cierpiace.
11. Za + ojca Józefa w kolejną rocznice śmierci – o radość życia wiecznego.
12. Za ++ męża Michała MARCJASZ, syna Kazimierza, córkę Urszulę, dwóch braci oraz rodziców z obu stron.
13. Za + męża Huberta GAWLIK w dniu urodzin – o radość życia wiecznego.

IV NIEDZIELA ADWENTU (18 grudnia)
6.45Niemiecka    Za żyjących i ++ parafian.
7.45    1. Za ++ męża Teodora w rocznicę śmierci, zięcia Waldemara, Łucję i Jerzego SZLISZ, rodziców z obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + brata Henryka w 10 rocznicę śmierci.
9.00Młodzieżowa    1. Za + Emilię GUZ, rodziców, rodzeństwo i dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Ewy SKRZYPCZYK z okazji 50 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++ rodziców Jadwigę i Władysława KALICIAK, brata Zbigniewa, rodziców Władysławę i Aleksandra MROZEK, siostrę Zofię oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Elżbiety MORAWIEC z okazji 80 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
10.15Rodzinna    1. Za ++ męża i ojca Teodora GOLEC, rodziców i teściów, rodzeństwo, ++ z pokrewieństwa z obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności, przez wstawiennictwo MB Nieustającej Pomocy, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Agnieszki z okazji 80 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++ męża Aleksandra HAJDUK, matkę Łucję MICHALSKĄ w 5 rocznicę śmierci oraz wszystkich ++ z pokrewieństwa z obu stron.
11.30Suma    1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo MB Nieustającej Pomocy z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Gabrieli z okazji 90 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + Krystiana (14).
3. Za ++ syna Jarosława, rodziców, brata Tadeusza, ++ z rodzin ŻUK, ZDOBYLAK, KOZOŁUP i PRASZEK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za + Mariana KISIELA w rocznicę śmierci, ++ z rodzin KISIEL i HORODEK.
Do modlitwy wiernych: Przez wstawiennictwo Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Maximiliana KRASA, jego rodziców i chrzestnych.
17.30    Nabożeństwo adwentowe.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Za + ks. Ernesta, rodziców JANOSZKA i RZEPKA, rodzeństwo, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ rodziców Janinę i Józefa PODSĘDEK oraz Antoninę i Jerzego KONIECKO, wszystkich ++ z rodziny z obu stron.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Wiesławy i Karola z okazji 40 rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7.00    MSZA ŚW. W SZPITALU: Za + Józefę BIŃCZYK w 30 dzień po śmierci – od pielęgniarek i lekarzy z oddziału chirurgii.
9.00    MSZA ŚW. W KSIĘŻYM LESIE.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

9782805
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
2038
5906
18240
9720993
120198
214192
9782805

Twoje IP: 54.158.30.219
Czas: 2018-06-21 10:38:07