Intencje Mszy św. w dniach od 19 do 25 grudnia 2016 roku

Porządek nabożeństw i intencje mszy świętych
w dniach od 19 do 25 grudnia 2016

Poniedziałek – Dzień powszedni (19 grudnia)
6.15    RORATY: Za + Tadeusza GAŁUSZKĘ – od brata Antoniego z rodziną z Frydrychowic.
7.00    1. Za ++ rodziców Anielę i Andrzeja BĄK, ciocię Genowefę, dziadków obu stron, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + Krystiana (14).
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    RORATY: 1. Za ++ rodziców Jerzego i Magdalenę NOWARA, teściów Franciszkę i Józefa WOJTALA, ++ z rodziny i pokrewieństwa.
2. Do Anioła Stróża i św. Rity o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla rocznego dziecka Martyny DONAT i dla rodziców oraz chrzestnych.
3. O Dary Ducha Świętego i umocnienie na drodze powołania dla Marka.

Wtorek – Dzień powszedni (20 grudnia)
6.15    RORATY: Za + Tadeusza GAŁUSZKĘ – od Jacka, Marka i Tomasza GAŁUSZKA z Frydrychowa.
7.00    1. Za + ojca Zdzisława ZGODA w kolejną rocznicę śmierci, ++ z rodzin ZGODA i STRĘK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + Krystiana (15).
3. Za + Matyldę KACZKOWSKĄ.
18.00    RORATY: 1. Za ++ rodziców Gertrudę i Jerzego KOPIEC, brata Józefa, dziadków Józefę i Franciszka SZALA, Ludwika KOPIEC, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ rodziców Marię i Jana BISKUP, męża Jerzego, syna Gerarda, trzech braci, siostrę, ++ z pokrewieństwa BISKUP, JANOCHA i STELMACH oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + ojca Mariana KNOT, dziadków, babcię, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Środa – Dzień powszedni (21 grudnia)
6.15    RORATY: Za + Tadeusza GAŁUSZKĘ – od Józefy i Adama z Wieprza.
7.00    1. Za ++ Jana DONAT, rodziców Annę i Pawła, siostrę Annę, brata Henryka, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + Krystiana (16).
18.00    RORATY: 1. Za ++ męża Piotra SOŁTYSEK, rodziców, braci, szwagierkę, dwóch bratanków, dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za ++ synową Iwonę BABICZ, rodziców obu stron, rodzeństwo oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Czwartek – Dzień powszedni (22 grudnia)
6.15    RORATY: Za + Zofię DYBAŁ w 6 rocznicę śmierci, ++ z rodzin DYBAŁ i ZAJĄC.
7.00    1. Za + Tadeusza GAŁUSZKĘ – od Grzegorza OGIEGŁO z rodziną.
2. Za + Krystiana (17).
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    RORATY: 1. Za ++ Kazimierza RODZEŃ, żonę Bronisławę, synów i córki, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Róży MROZEK z okazji 78 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Piątek – Dzień powszedni (23 grudnia)
6.15    RORATY: Za + Tadeusza GAŁUSZKĘ – od siostry Jadwigi z mężem i rodziną.
7.00    1. Za ++ Marię i Emanuela PAŹDZIOR, dwóch synów, córkę Annę, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + Jerzego ADAMIEC w kolejną rocznicę śmierci, ++ z rodzin ADAMIEC, TAŃCZYN, SUPIŃSKICH i BRYŚ oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
18.00    RORATY: 1. Za ++ męża i ojca Józefa CEJZIK, jego rodziców Jadwigę i Adolfa, brata Wiktora, jego żonę Janinę, Teresę, rodziców Zofię i Leona CYNOWSKICH, brata Ryszarda POKRZYWIŃSKIEGO, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Janusza z okazji 50 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + Krystiana (18).

Sobota – Dzień powszedni. WIGILIA NARODZENIA PAŃSKIEGO (24 grudnia)
6.30    Za ++ męża Karola, rodziców Janinę i Tadeusza, teściów, dziadków, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7.00    1. Za ++ męża Wilhelma, teścia Ryszarda, dwie żony, ojca Jerzego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności, MB Nieustającej Pomocy, Dzieciątka Jezus i św. Józefa z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże dla całej rodziny RASZKA, dzieci i ich rodzin oraz za + córkę Irenę, ++ z rodzin AUGUSTOWICZ, DĄBROWSKI i RASZKA.
3. Za + Krystiana (19).
16.00    PASTERKA DLA DZIECI.
22.00    PASTERKA W KSIĘŻYM LESIE: W intencji parafian i gości.
23.30    Nabożeństwo (Schola Dominikańska).
24.00    PASTERKA: W intencji parafian i gości.

NIEDZIELA - UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO (25 grudnia)
6.45Niemiecka    Za ++ rodziców Jerzego i Elżbietę CEBULA, teściów Jadwigę i Wiktora SZYGUŁA, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla rodziny SZYGUŁA oraz wnuczki Victorii z okazji urodzin.
7.45    1. Za ++ Helmuta GUZ, rodziców Genowefę i Alfonsa, Elżbietę i Pawła KASZTAN, męża Pawła, córki Elżbietę i Emilię, synów Henryka i Józefa, zięcia Huberta, ++ z pokrewieństwa GUZ i KASZTAN oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ Józefę PIWKO w 30 dzień po śmierci i jej męża Tadeusza.
9.00Młodzieżowa    1. Za ++ rodziców Teresę i Feliksa SOLA, brata Romana, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ rodziców Jerzego i Józefę NALEPKA, czterech braci, szwagra – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Anny i Pawła z okazji 10 rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
10.15Rodzinna    1. Za + Szymona KOŻUCHOWICZA o radość życia wiecznego.
2. Za ++ rodziców Teresę i Jana TARLIŃSKICH, rodziców i teściów, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++ Henryka LEWANDOWSKIEGO w 9 rocznicę śmierci, rodziców Zofię i Sylwestra LEWANDOWSKICH, teściów Lucynę i Józefa BIELSKICH, brata Andrzeja LEWANDOWSKIEGO, szwagierkę Bożenę GÓRSKA.
11.30Suma    1. Za ++ Marię i Józefa SKLORZ, ++ z pokrewieństwa SKLORZ, KULPOK, HALICKI i BEMBENEK.
2. Za ++ Juliana i Waleskę HYLIŃSKICH, Jana i Katarzynę SKRZYPCZYK, Helenę ŁAKOMSKĄ, ++ z pokrewieństwa HYLIŃSKI i SKRZYPCZYK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + Krystiana (20).
4. Za ++ męża i ojca Eugeniusza WANAT, córkę Krystynę, siostrę Klarę, braci Teodora i Rudolfa, rodziców obu stron, ++ z pokrewieństwa SKOP, WANAT i URBAŃCZYK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
17.30    Nabożeństwo kolędowe.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Za żyjących i ++ parafian.
2. Za ++ Jana STRZĘPKA w 1 rocznicę śmierci, córkę Bożenę, rodziców i rodzeństwo obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++ Kazimierza MASEŁKO w rocznicę śmierci, rodziców oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za ++ rodziców Weronikę i Jerzego GAWLIK, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Za ++ męża Alojzego KOZOŁUP, syna Józefa KOZOŁUP, teściów Antoniego i Marię KOZOŁUP, rodziców Stanisława i Annę JACHEĆ, braci Edwarda, Mieczysława, Bronisława, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie i zdrowie dla syna Zbigniewa.
6. Za + Wiesławę ORYSZCZAK w 30 dzień po śmierci.
7. Za ++ Emilie SCHNURA w 30 dzień po śmierci i ojca Antoniego.
7.00    MSZA ŚW. W SZPITALU.
7.45    MSZA ŚW. W DPS.
9.00    MSZA ŚW. W KSIĘŻYM LESIE.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

9364228
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
6598
7158
28328
9269120
151177
258533
9364228

Twoje IP: 54.161.45.156
Czas: 2018-04-19 17:29:21