Intencje Mszy św. w dniach od 26 grudnia 2016 roku do 1 stycznia 2017 roku

Porządek nabożeństw i intencje mszy świętych
w dniach od 26 grudnia 2016 do 1 stycznia 2017

Poniedziałek – ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA, PIERWSZEGO MĘCZENNIKA (26 grudnia)
6.45Niemiecka    Za ++ rodziców Józefa CZAJA, Agnieszkę i Alberta PALUS, Franciszkę i Teodora KANIA oraz         ++ z pokrewieństwa.
7.45    W intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
9.00Młodzieżowa    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Pawła MRACZNY z okazji 80 rocznicy urodzin, za + żonę Lidię MRACZNY oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ męża Adama KINASZ, rodziców KINASZ i MORMYŁO, ++ z pokrewieństwa z obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++ rodziców Andrzeja i Teresę CHROBAK, brata Józefa i siostrę Genowefę IWANIÓW, Anielę i Ludwika PSZON, ++ z rodziny, oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
10.15Rodzinna    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Ireny i Franciszka z okazji 20 rocznicy ślubu oraz 50 rocznicy urodzin Franciszka i 40 rocznicy urodzin Ireny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Dagmary i Damiana z okazji 1 rocznicy ślubu i w intencji Zofii i Wiktora z okazji 35 rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji zięcia Krystiana z okazji kolejnej rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
11.30Suma    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marii i Mikołaja ŻMINKOWSKICH z okazji 50 rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Anioła Stróża o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla rocznego dziecka Bartłomieja, dla jego rodziców oraz chrzestnych.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Katarzyny i Jacka OŻAROWSKICH z okazji 25 rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Stanisławy i Piotra z okazji 47 rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla dzieci i wnuków.
5. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Ewy z okazji 60 rocznicy urodzin oraz o zdrowie    i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Za ++ ojca Ryszarda TOMCZYK w rocznicę urodzin, teściów Antoniego i Teresę PLUTA, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + Krystiana (21).
3. Za ++ męża i ojca Henryka JANCZURA w 11 rocznicę śmierci, teściów Elżbietę i Władysława, ojca Pawła PRADELA, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo      w rodzinie.
4. Za + Adelajdę Kopiec w 30 rocznicę śmierci, ++ z pokrewieństwa Kopiec i PIONTEK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Krystyny HUREK, za ++ męża Pawła HUREK, brata Rajmunda, ++ rodziców z obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7.00    MSZA ŚW. W SZPITALU.
7.45    MSZA ŚW. W DPS.
9.00    MSZA ŚW. W KSIĘŻYM LESIE.

Wtorek – ŚWIĘTO ŚW. JANA, APOSTOŁA I EWANGELISTY (27 grudnia)
6.30    Za ++ siostrę Mariannę PIECHACZEK, rodziców, męża i ojca Wiktora GAWLIK, ++ z pokrewieństwa PIECHACZEK, OLBRICH i GAWLIK.
7.00    1. Za ++ rodziców Jana i Annę THOMALA, ojca Jerzego HORAK, Marię KINEL, ++ z rodzin THOMALA, HORAK, PIECHCZEK, PUZIK i PIECHA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + Krystiana (22).
18.00    1. Za ++ rodziców Martę i Franciszka DYLONG, dziadków, ++ z pokrewieństwa z obu stron i dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za ++ męża Jana BARTECZKO, rodziców, teściów, Agnieszkę CHLEBOSZ, jej matkę Otylię oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + męża Jerzego HENKEL, szwagrów Joachima i Leona, ++ z rodzin HENKEL, MIŚ, BLANIA, LEMPIK i ZWAKA, za ++ Andrzeja, Adriannę i Leona.
4. Do Bożego Miłosierdzia za + Annę SUJECKĄ zd. IZYDORCZYK w 6 rocznicę śmierci, ++ z rodziny i pokrewieństwa.
5. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Jolanty i Romana z okazji 25 rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
19.00    Nabożeństwo i msza św. ku czci MB Królowej Pokoju.

Środa – ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH MŁODZIANKÓW, MĘCZENNIKÓW (28 grudnia)
6.30    Za + ojca Józefa FEDOROWICZA (1).
7.00    1. Za ++ Jana SZLISZ, żonę Agnieszkę, Amalię GRUSZKA, męża Alfreda, ojca Jana, synową Adelajdę, wszystkich ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + Krystiana (23).
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Anny i Lucjana z okazji 58 rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
9.00    Do Anioła Stróża o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla rocznego dziecka Sebastiana OLEJNICKIEGO, dla jego rodziców oraz chrzestnych.
Do modlitwy wiernych: O błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Oliwii ROCHECKIEJ z okazji 12 rocznicy urodzin.
18.00    1. Za ++ męża i ojca Maksymiliana NIERLE, syna Manfreda, rodziców z obu stron, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ rodziców Marię i Ernesta PLOCH - o radość życia wiecznego oraz za ++ z pokrewieństwa z obu stron.
3. Za + Romanę MATUSCHEK, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Rodzin Szensztackich.

Czwartek – PIĄTY DZIEŃ W OKTAWIE NARODZENIA PAŃSKIEGO (29 grudnia)
6.30    Za + Tadeusza GAŁUSZKĘ – od Witolda Gałuszki z rodziną z Frydrychowic.
7.00    1. Za + ojca Józefa FEDOROWICZA (2).
2. Za + Krystiana (24).
3. Za + ojca Ernesta PLOCH w rocznicę urodzin, matkę Marię, ++ z pokrewieństwa z obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. Za ++ teściów Emilię i Stefana GLOMB, męża Norberta GLOMB, ++ z pokrewieństwa GLOMB, MOJZA, KRUCZEK i CZOGALA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za wieloletnie zgodne wspólne życie, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo i wiarę w intencji Zofii i Stanisława z okazji kolejnej rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla dzieci, wnuków i prawnuków.
3. Za ++ Józefa GASZ, jego rodziców, brata Jana, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za ++ rodziców Gertrudę i Piotra RUDEK, brata Jerzego, siostry Jadwigę, Elżbietę i Wiktorię, szwagra Henryka, bratową Jadwigę, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Piątek – ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA (30 grudnia)
6.30    Za + ojca Józefa FEDOROWICZA (3).
7.00    1. Do Bożego Miłosierdzia za + mamę i żonę Stefanię JANIK w 3 rocznicę śmierci.
2. Za ++ rodziców Zofię i Józefa STĘPNIAK, teściów Małgorzatę i Antoniego SŁOMCZYŃSKICH, męża Mieczysława SŁOMCZYŃSKIEGO, dziadków z obu stron oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
10.00    Za + Krystiana (25).
18.00    1. Za ++ Elżbietę GRUSZKA, męża Walentego, córki Amalię i Klarę, Waleskę BLASZCZYK, jej męża Albina, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + ojca Sylwestra, matkę Elżbietę, córkę Elwirę, teściów, dziadków, ++ z pokrewieństwa oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski w minionym roku, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie Adama i w rodzinie Roksany.
4. Za ++ męża i ojca Andrzeja RODZEŃ w 5 rocznicę śmierci, teściów Kazimierza i Bronisławę RODZEŃ, wszystkich ++ z rodzin RODZEŃ, BYCH i RZEPKA.

Sobota – SIÓDMY DZIEŃ W OKTAWIE NARODZENIA PAŃSKIEGO (31 grudnia)
6.30    Za + ojca Józefa FEDOROWICZA (4).
7.00    1. Za ++ rodziców Agnieszkę i Franciszka PLACHETKA, rodziców PAŹDZIOR, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + męża Leszka IWANOWSKIEGO.
3. Za + Krystiana (26).
16.00    Za żyjących i ++ parafian, siostry zakonne i duszpasterzy naszej parafii.

NIEDZIELA - UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI (1 stycznia)
6.45Niemiecka    Za żyjących i ++ parafian.
7.45    Za ++ w 1 rocznicę śmierci: Elżbietę WIT, Ludwika ŻMINKOWSKIEGO, Wiesława BREWKA, Alojzego HASTEROK, Zdzisława SZCZERZECKIEGO, Piotra POTYKA, Gertrudę KALETKA, Wojciecha BUGAJNY, Szymona KOŻUCHOWICZ, Jerzego GAWLIK, Agnieszkę GACKA, Józefę HASIK.
9.00Młodzieżowa    1. Za + Jerzego PIENTKA w 20 rocznicę śmierci, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Gerarda z okazji 55 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
10.15Rodzinna    1. Za + Szymona KOŻUCHOWICZA – o radość życia wiecznego.
2. Za ++ Irenę i Mieczysława CHUCHLA, Anitę, Teresę, Marię i Sylwestra ODROBIŃSKICH, Agnieszkę MAJKOWSKĄ, ++ z rodziny z obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
11.30Suma    Za + Mieczysława LACH, jego rodziców Marię i Władysława, ++ z pokrewieństwa z obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
Do modlitwy wiernych: Do Anioła Stróża o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla rocznego dziecka Jagody SANTURA, dla jej rodziców oraz chrzestnych.
17.30    Nabożeństwo niedzielne.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Za + ojca Józefa FEDOROWICZA (5).
2. Za + Krystiana (27).
3. Za + Annę NOCOŃ (1).
4. Za ++ męża i ojca Józefa RADZIEJ, Agnieszkę i Alfonsa RZEŹNICZEK, rodziców WACŁAWCZYK, czterech braci, bratową, teściów RADZIEJ, ++ z rodzin WACŁAWCZYK, RZEŹNICZEK, RADZIEJ, HOWOŃ i NAMYSŁO oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. O zdrowie Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o szybki powrót do zdrowia dla szwagra Waldemara oraz o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla całej rodziny.
7.00    MSZA ŚW. W SZPITALU.
7.45    MSZA ŚW. W DPS.
9.00    MSZA ŚW. W KSIĘŻYM LESIE.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

9782795
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
2028
5906
18230
9720993
120188
214192
9782795

Twoje IP: 54.158.30.219
Czas: 2018-06-21 10:36:58