Intencje Mszy św. w dniach od 2 do 8 stycznia 2017 roku

Porządek nabożeństw i intencje mszy świętych
w dniach od 2 do 8 stycznia 2017

Poniedziałek – Wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu (2 stycznia)
6.30    Za + ojca Józefa FEDOROWICZA (6).
7.00    1. Za + Krystiana (28).
2. Za + Annę NOCOŃ (2).
3. Za ++ Elżbietę WIT w 1 rocznicę śmierci, rodziców, dziadków, siostry Martę i Marię, szwagra Józefa, ++ z rodziny i pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie     i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    Za + męża i ojca Joachima STACH, rodziców z obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Wtorek – Dzień powszedni (3 stycznia)
6.30    Za + ojca Józefa FEDOROWICZA (7).
7.00    1. Za + Tadeusza GAŁUSZKĘ – od siostry Marii z rodziną.
2. Za + Krystiana (29).
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Alojzego z okazji 80 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
18.00    Za + Annę NOCOŃ (3).

Środa – Dzień powszedni (4 stycznia)
6.30    Za + ojca Józefa FEDOROWICZA (8).
7.00    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Joanny i jej rodziny.
2. Za + Krystiana (30).
3. Za + Annę NOCOŃ (4).
17.00    Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo MB Nieustającej Pomocy z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji pracowników i ich rodzin z firm Adamietz, PPHU Adamietz, Adamietz Metallbau, Arpanel, Opex, Formopex, ABM Logistic, ABM Touristic, Opus – Trojan, Kosla – Hotel Hugo i pracowników byłej fabryki maszyn Agromet oraz o radość życia wiecznego dla tych, których Pan powołał do siebie.
18.00    1. Za + Szymona KOŻUCHOWICZA z okazji urodzin.
2. Za ++ Wojciecha KASPERSKIEGO, teścia Mariana KRAWCZYK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++ rodziców Ritę i Jana BEM, ich rodziców i rodzeństwo, ++ z pokrewieństwa z obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Czwartek – Dzień powszedni (5 stycznia)
6.30    O nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii i za naszych kleryków.
7.00    1. Za + ojca Józefa FEDOROWICZA (9).
2. Za + Annę NOCOŃ (5).
3. Za ++ ojca Władysława MAŚLANKA, matkę Różę, dziadków z obu stron, ++ z pokrewieństwa o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo   w rodzinie.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    Za ++ pod koniec listopada i w grudniu 2016: Annę PILICH, Helenę JAGIELSKĄ, Zofię PACHOŁEK, Jana PATEROK, Urszulę KONDRACKĄ, Adelajdę GAWLIK, Ryszarda JOKIEL, Marię NIERLE, Jadwigę TUREWICZ, Helenę ZARĘBSKĄ.

Piątek – UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO (6 stycznia)
6.45Niemiecka    Za żyjących i ++ parafian.
7.45    1. Za + ojca Józefa FEDOROWICZA (10).
2. Za + Jadwigę JENDRZEJEK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
9.00Młodzieżowa    1. O zdrowie, błogosławieństwa Boże, Dary Ducha Świętego i dalszy wzrost w wierze, nadziei i miłości dla rodziny BUJAKIEWICZ.
2. O zdrowie, błogosławieństwo Boże, Dary Ducha Świętego i siłę do pokonania trudności życiowych dla rodziny REICHERT.
10.15Rodzinna    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o opiekę MB, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Krzysztofa i Lidii z okazji 25 rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Henryka BACHEN z okazji 75 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + ojca Antoniego w kolejną rocznicę śmierci, braci Piotra i Józefa oraz ++ z pokrewieństwa KOPIEC i PSZOWSKI.
Do modlitwy wiernych: O błogosławieństwo Boże i zdrowie dla córki Hanny KOLIBABA z okazji 2 rocznicy urodzin.
11.30Suma    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marii i Sylwii z okazji 50 rocznic urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Jana z okazji 80 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++ męża, ojca i dziadka Henryka STUDZIŃSKIEGO w 10 rocznicę śmierci, rodziców z obu stron, ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
18.00    1. Za + Annę NOCOŃ (6).
2. Za + ojca Antoniego SIWIEC i ++ z pokrewieństwa SIWIEC.
3. Za ++ ojca i dziadka Stefana w kolejną rocznicę śmierci, jego rodziców Franciszkę i Jakuba, rodzeństwo, mamę Apolonię – o radość życia wiecznego.
7.00    MSZA ŚW. W SZPITALU.
7.45    MSZA ŚW. W DPS.
9.00    MSZA ŚW. W KSIĘŻYM LESIE.

Sobota – Dzień powszedni (7 stycznia)
6.30    W intencji kapłanów i sióstr zakonnych z naszej parafii pochodzących i pracujących.
7.00    Za ++ czcicie MB Różańcowej.
14.00    ŚLUB KONKORDATOWY: Wojciech FORYT – Amanda GRÓG.
14.30    BOŻE CIAŁO: Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
15.00    MSZA ŚW. W DPS.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Za + ojca Józefa FEDOROWICZA (12).
2. Za + Annę NOCOŃ (7).
3. Za ++ Antoninę SZULC w 10 rocznicę śmierci, jej męża, ++ z rodzin SZULCÓW i PIETRZAKÓW oraz o Boże błogosławieństwo dla męża Stanisława z okazji zbliżającej się 70 rocznicy urodzin.
4. Do Boskiej Opatrzności, przez wstawiennictwo MB Częstochowskiej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, głęboką wiarę, Dary Ducha Świętego, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Pawła z okazji 18 rocznicy urodzin.
5. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Martyny i Krzysztofa z okazji 1 rocznicy ślubu oraz za ++ z rodzin PSZOWSKI, NOCON i FOIK.
6. Za ++ męża i ojca w 7 rocznicę śmierci, rodziców z obu stron, rodzeństwo, wszystkich ++ z pokrewieństwa.
7. Do Boskiej Opatrzności o zdrowie dla Piotra.

NIEDZIELA – Święto Chrztu Pańskiego (8 stycznia)
6.45Niemiecka    Za + Wilhelma JONTZA i ++ z rodziny.
7.45    Za ++ rodziców Katarzynę i Pawła POTOCKI, siostry Joannę i Teresę, braci Stanisława, Józefa i Romana, trzy bratowe, szwagra, syna Mirosława i dusze w czyśćcu cierpiące.
9.00Młodzieżowa    1. Za ++ rodziców Marię i Jakuba BIEŃKIEWICZ, brata Eugeniusza, dziadków BIEŃKIEWICZ i LECHOWICZ, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ rodziców Marię i Józefa TOŁKACZ, siostry Stanisławę i Alicję, brata Rudolfa, siostrzeńca Marka, bratową Halinę, szwagra Jana oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o opiekę MB, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji mamy Marii z okazji 75 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Henryka POLOCZEK z okazji 70 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
10.15Rodzinna    1. Za ++ Klarę GIEMZA w 5 rocznicę śmierci, męża Wilhelma, synów Wilhelma i Piotra o radość życia wiecznego.
2. Za ++ męża Henryka BARTEL w 11 rocznicę śmierci, syna Piotra w 1 rocznicę śmierci, rodziców z obu stron, siostrę Elżbietę, brata Franciszka, dwóch szwagrów Antoniego i Engelberta, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++ Stanisławę, Feliksa i Kazimierza KOZIEŁ, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
11.30Suma    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji nowożeńców Amandy i Wojciecha FORYT i gości weselnych oraz Danuty i Stanisława FORYT z okazji 30 rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Anioła Stróża o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla rocznego dziecka Karola Jana WĄSAT, dla jego rodziców oraz chrzestnych.
3. Do Anioła Stróża o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla rocznego dziecka Natalii LIPOK, dla jej rodziców oraz chrzestnych.
15.00    MSZA ŚW. CHRZCIELNA.
17.30    Nabożeństwo niedzielne.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Za + ojca Józefa FEDOROWICZA (13).
2. Za + Annę NOCOŃ (8).
3. Za ++ rodziców Dorotę i Adolfa DAMBIEC, teściów Janinę i Tadeusza, ++ z pokrewieństwa z obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Do Anioła Stróża o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla rocznego dziecka Antoniny KOPIJ, dla jej rodziców oraz chrzestnych.
5. Do Boskiej Opatrzności  o zdrowie dla Piotra.
7.00    MSZA ŚW. W SZPITALU.
9.00    MSZA ŚW. W KSIĘŻYM LESIE.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

9782803
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
2036
5906
18238
9720993
120196
214192
9782803

Twoje IP: 54.158.30.219
Czas: 2018-06-21 10:37:45