Intencje Mszy św. w dniach od 16 do 22 stycznia 2017 roku

Porządek nabożeństw i intencje mszy świętych
w dniach od 16 do 22 stycznia 2017

Poniedziałek – Dzień powszedni (16 stycznia)
6.30    Za + ojca Józefa FEDOROWICZA (20).
7.00    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Teresy PAULUS z okazji 90 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ rodziców Agnieszkę i Franciszka STENCEL, siostrę Marię, braci Norberta i Gerharda, dusze opuszczone oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + Annę NOCOŃ (9).
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za ++ męża Gotfryda STAROSCZYK, jego rodziców Gertrudę i Jana STAROSCZYK, siostrę Gertrudę, brata Henryka, szwagra Piotra SOŁTYSEK, rodziców Teresę i Stanisława LECHOWICZ, siostrę Genowefę, jej męża Edwarda POLAK, brata Bronisława, jego żonę Genowefę LECHOWICZ, siostrzenicę Bożenę NOGALA, Eugeniusza CZINGON oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ Annę i Jana SZOPA, trzy córki, trzech braci, dwie bratowe, dziadków SZOPA i PANEK, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++ Jadwigę KLEEMAN w kolejną rocznicę śmierci, jej męża i dusze w czyśćcu cierpiące.

Wtorek – Wspomnienie św. Antoniego, opata (17 stycznia)
6.30    Za + ojca Józefa FEDOROWICZA (21).
7.00    1. Za + Tadeusza GAŁUSZKĘ – od rodzin SOPICKICH i DOMAŃSKICH z Frydrychowic.
2. Za ++ Marię JURKIEWICZ w 5 rocznicę śmierci, brata Alfonsa, syna Henryka, ++ z rodzin obu stron FRANK i JURKIEWICZ.
3. Za + Annę NOCOŃ (17).
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marioli LENIK z okazji 55 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
18.00    Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo na dalsze lata w intencji Weroniki z okazji 40 rocznicy urodzin.

Środa – Dzień powszedni (18 stycznia)
6.30    Za + ojca Józefa FEDOROWICZA (22).
7.00    1. Za + Tadeusza GAŁUSZKĘ – od siostry Zofii z rodziną.
2. Za + Annę NOCOŃ (18).
18.00    1. Za ++ Stefana HUNDER, rodziców, dziadków, ++ z pokrewieństwa obu stron HUNDER i DYLONG oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za + Małgorzatę DUDEK i ++ z jej rodziny.
3. Za + Mieczysława HAWRYŁKO i ++ z pokrewieństwa obu stron.

Czwartek – Wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa (19 stycznia)
6.30    Za + ojca Józefa FEDOROWICZA (23).
7.00    1. Za + Tadeusza GAŁUSZKĘ – od Mariusza GAŁUSZKA z rodziną z Zatora.
2. Za + Annę NOCOŃ (19).
3. Za + ojca Jana w kolejną rocznicę śmierci, ++ z rodzin MADEJ, GAWIN i KUCHARSKI oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Odnowa w Duchu Świętym).
18.00    1. Za ++ Klarę GRUSZKA, rodziców Elżbietę i Walentego, siostry Amalię i Klarę, Waleskę BLASZCZYK, jej męża Albina, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ rodziców Katarzynę i Stanisława KALICIAK, siostrę Halinę, jej męża Władysława oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + Lidię Stankiewicz w dniu pogrzebu.

Piątek – Dzień powszedni (20 stycznia)
6.30    Za + ojca Józefa FEDOROWICZA (24).
7.00    1. Za ++ Klarę i Konrada SZYDŁO, rodziców i rodzeństwo.
2. Za ++ Agnieszkę i Jana SZNURA, ++ z pokrewieństwa.
3. Za + Annę NOCOŃ (20).
18.00    1. Za ++ syna Mariusza BARTCZAK w 6 rocznicę śmierci, tatę Huberta MAZUREK,         ++ z rodzin BARTCZAK, WYSZKOWSKI i MAZUREK.
2. Za ++ męża Jerzego JANOCHA, syna Gerarda, rodziców i rodzeństwo,                            ++ z pokrewieństwa JANOCHA, BISKUP i STELMACH oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
Sobota – Wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy (21 stycznia)
6.30    Za + Tadeusza GAŁUSZKĘ – od bratowej Elżbiety GAŁUSZKA.
7.00    1. W intencji wszystkich żyjących i zmarłych babć i dziadków naszej parafii.
2. Za ++ Agnieszkę i Piotra KRAWCZUK, siostrę Józefę, dziadków DOMERECKICH             i KRAWCZUK oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
3. Za + Annę NOCOŃ (21).
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Zofii z okazji 77 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
15.00    MSZA ŚW. W DPS.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Za ++ matkę Agnieszkę SITNIK z okazji imienin, ojca Michała, ++ z rodzin SITNIK         i STRYCHACZ, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo         w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności z okazji kolejnej rocznicy urodzin Genowefy WRZESZCZ, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo dla Niej i całej rodziny oraz za + męża, ojca i dziadka Jana WRZESZCZ w 20 rocznicę śmierci, ++ rodziców Czesławę i Jana JANUSZ, rodziców obu stron.
3. Za ++ dziadka Zygmunta ARABIK w rocznicę śmierci oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za + ojca Józefa FEDOROWICZA (25).
5. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Alicji i Andrzeja z okazji 10 rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
6. Za ++ ojca Ignacego ŚWIERZY w 50 rocznicę śmierci, mamę Emilię, brata Franciszka, teściów, pokrewieństwo obu stron i o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7. Za ++ babcie Annę i Marię, dziadków Reinholda i Jana – o radość życia wiecznego.
8. Do Miłosierdzia Bożego o radość życia wiecznego dla + Ingrydy KALETKA                   w 1 rocznicę śmierci.
9. Za ++ ojca i dziadka Engelharda WALOSZEK, rodziców, siostrę Elżbietę, szwagra Wilhelma, ++ z rodzin URBAŃCZYK, HYTREK i SZCZĘDZINA.

III NIEDZIELA ZWYKŁA (22 stycznia)
6.45
Niemiecka    Za żyjących i ++ parafian.
7.45    Za ++ rodziców Agnieszkę i Walentego WYCISŁO, mamę Aniele KOPA, ++ z rodzin WYCISŁO i KOPA.
9.00
Młodzieżowa    1. Za + Ryszarda PAWLICZEK w dniu urodzin o radość życia wiecznego.
2. Za + Tadeusza GAŁUSZKĘ – od bratanka Karola z rodziną z Andrychowa.
10.15
Rodzinna    1. Za ++ Alfonsa i Marię PANEK, Anielę i Jana MUSKUS, brata Piotra, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Anioła Stróża o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla rocznego dziecka Franciszka, dla jego rodziców oraz chrzestnych.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Beaty i całej rodziny.
Do modlitwy wiernych: Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski,       z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Cecylii i Jerzego      z okazji 45 rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
11.30
Suma    1. W intencji wszystkich rodzin przyjmujących w tym roku kolęde.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Stanisława z okazji 80 rocznicy urodzin oraz za ++ żonę Genowefę, rodziców obu stron, braci Bronisława i Zbigniewa, wnuczka Sławomira – o radość życia wiecznego..
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Lidii z okazji 50 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie i w rodzinie syna.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Aleksandra z okazji 70 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Za ++ mamę Agnieszkę SZNURA, ojca Jana, brata Antoniego, siostry Magdalenę              i Adelajdę, bratowe Annę i Emilię, szwagrów Ignacego i Leona, wnuków Reginę                i Bernarda, teściów.
16.30    Wieczór kolędowy z Chórem Opolskiej Izby Lekarskiej MEDICANTO.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. W intencji wszystkich żyjących i zmarłych dziadków i babć naszej parafii.
2. Za ++ matkę Helenę HOM w 5 rocznicę śmierci, męża Mieczysława.
2. Za + Annę NOCOŃ (22).
3. Za + ojca Józefa FEDOROWICZA (26).
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Heleny i Jana z okazji                     45 rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Za + Ryszarda JOKIEL w 30 dzień po śmierci.
6. Za + mamę Genowefę SYCHTA w 2 rocznicę śmierci, ++ z rodziny i pokrewieństwa.
7.00    MSZA ŚW. W SZPITALU: Za + Józefę BIŃCZYK – od lekarzy i pielęgniarek Oddziału Chirurgii.
9.00    MSZA ŚW. W KSIĘŻYM LESIE.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

9782802
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
2035
5906
18237
9720993
120195
214192
9782802

Twoje IP: 54.158.30.219
Czas: 2018-06-21 10:37:32