Intencje Mszy św. w dniach od 23 do 29 stycznia 2017 roku

Porządek nabożeństw i intencje mszy świętych
w dniach od 23 do 29 stycznia 2017

Poniedziałek – Dzień powszedni (23 stycznia)
6.30    Za + ojca Józefa FEDOROWICZA (27).
7.00    1. O spokój duszy + Gizeli – od rodzin Lasków i Głazowskich.
2. Za + bratową Annę Pilich – od szwagierki Krystyny z rodziną.
3. Za + Annę NOCOŃ (23).
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za ++ Jadwigę i Jana ZAWIŚLAK, ++ z rodzin ZAWIŚLAK, MAJEWSKI i SWACHA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ rodziców Bronisławę i Franciszka SZKOP, ich córkę Marię, synów Józefa i Rudolfa, synowe Marię i Renatę, zięcia Jana, wnuków Lidię i Jerzego, wszystkich ++ z rodzin SZKOP i PIONTEK.
3. Za ++ Gertrudę i Wawrzyńca CZOK, córkę Brygidę, syna Herberta – o radość życia wiecznego.

Wtorek – Wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła (24 stycznia)
6.30    Za + ojca Józefa FEDOROWICZA (28).
7.00    1. Za + ks. proboszcza dziekana Karola LANGE – od czcicieli MB Różańcowej.
2. Za ++ matkę Otylię MRÓZ, ojca Manfreda, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + Annę NOCOŃ (24).
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Lidii CIOŁEK z okazji urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
18.00    1. Do Miłosierdzia Bożego za + Szymona KOŻUCHOWICZA w 1 rocznicę śmierci.
2. Za ++ męża Mieczysława LECHOWICZ w 22 rocznicę śmierci, rodziców Franciszkę i Alojzego, brata Tadeusza, siostrę Marię i jej męża Bronisława KUCHAJEWICZ i dusze w czyśćcu cierpiące.
3. Za ++ rodziców, teściów, braci, Jana PTASZEK w 20 rocznicę śmierci, synów Waldemara i Jerzego.
4. Za ++ rodziców Pawła i Cecylię KOŹLIK, dziadków obu stron, ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Środa – Święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła (25 stycznia)
6.30    Za + ojca Józefa FEDOROWICZA (29).
7.00    1. Za + ojca Kazimierza KROPIELNICKIEGO, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + Gertrudę RUDEK o Miłosierdzie Boże i radość życia wiecznego.
3. Za + Annę NOCOŃ (25).
Do modlitwy wiernych: Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze w intencji Wilhelma Rudner z ok 80 rocznicy urodzin o raz o zdrowie i Boże bł. w rodzinie.
18.00    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marioli z okazji 50 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ ojca Leona w rocznicę śmierci, matkę Magdalenę, brata Bernarda, siostrę Reginę, teściów Janinę i Franciszka oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + Karola z okazji urodzin – o radość życia wiecznego.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Dariusza STROŻEK z okazji 40 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
19.00    Nabożeństwo i msza św. ku czci MB Królowej Pokoju.

Czwartek – Wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa (26 stycznia)
6.30    Za + ojca Józefa FEDOROWICZA (30).
7.00    1. W podziękowaniu za dar życia, z prośbą o błogosławieństwo Boże dla wszystkich, których Pan Bóg postawił na drodze życia.
2. Za + Annę NOCOŃ (26)
16.30    MSZA ŚW. SZKOLNA: Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marii KERNBACH z okazji kolejnej rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Odnowa w Duchu Świętym).
18.00    1. Za ++ męża i ojca Eugeniusza WANAT w rocznicę urodzin, córkę Krystynę, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ rodziców Edwarda i Helenę GUZ, ++ z pokrewieństwa.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Macieja z okazji 40 rocznicy urodzin.

Piątek – Wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa (27 stycznia)
6.30    Za + mamę Jadwigę MOSTOWSKĄ (1).
7.00    1. Za + Tadeusza GAŁUSZKĘ – od chrześniaczki Aliny z rodziną.
2. Za ++ Stefanię, Zygmunta i Janusza POCHRZĘST – o Miłosierdzie Boże i radość życia wiecznego.
18.00    1. Za + Annę NOCOŃ (27).
2. O radość życia wiecznego dla ++ z rodzin BACHEN i BUCHWALD oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
3. Za + Jadwigę BARTECZKO – od rodziny KUŚ.

Sobota – Wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła (28 stycznia)
6.30    Za + mamę Jadwigę MOSTOWSKĄ (2).
7.00    1. W intencji żyjących i ++ dobrodziejów parafii.
2. Za + Annę NOCOŃ (28).
12.00    Do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Anieli z okazji 85 rocznicy urodzin i Gerarda z okazji 60 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo     w rodzinie.
15.00    MSZA ŚW. W DPS.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Za ++ ojca Stefana WIORA, jego żonę Magdalenę, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ rodziców Martę i Ludwika WENCEL, dziadków obu stron, ++ z pokrewieństwa PIERDOŁA i WENCEL, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Bożego Miłosierdzia przez wstawiennictwo Matki Boskiej Nieustającej Pomocy z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Dawida i Teresy z okazji 33 i 71 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za + siostrę Halinę ADAMSKĄ w 1 rocznicę śmierci oraz o zdrowie dla taty i całej rodziny.
5. Za ++ męża i ojca Mieczysława WIECZOREK, dusze w czyśćcu cierpiące – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
6. Za ++ Ewalda OCHMANN, rodziców obu stron, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7. Za + męża i ojca Jerzego GAWLIK w 1 rocznicę śmierci – o radość życia wiecznego.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA (29 stycznia)
6.45Niemiecka    Um Freude am Ewigen Leben aller Opfer der Oberschlesischen Tragödie darunter Erzpriester Karl LANGE.
7.45    1. Za ++ rodziców Różę i Henryka WIECZOREK, teściów Agnieszkę i Jana LEDWOŃ, dziadków obu stron oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za + Jadwigę TUREWICZ w 30 dzień po śmierci.
9.00Młodzieżowa    1. Za ++ rodziców Martę i Huberta GOLEC, teściów Urszulę i Huberta URBAŃCZYK, brata Józefa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ z rodzin STĘPIEŃ i ADASZEK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Dary Ducha Świętego, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Darii z okazji 18 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
10.15Rodzinna    1. Do Bożego Miłosierdzia za ++ rodziców Alfonsa i Agnieszkę, dziadków obu stron, teścia Pawła, jego dwie żony, chrzestnych Nikodema i Beti, ++ z pokrewieństwa obu stron i dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Do Boskiej Opatrzności z okazji 18 rocznicy urodzin wnuka Łukasza, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i pomoc w wyborze drogi życiowej.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Doroty z okazji 70 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
11.30Suma    1. Za + Leokadię KRZAN, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ męża i ojca Mariana HOROSZCZAK, rodziców Michała i Albinę WODARZ, Stanisława i Marię HOROSZCZAK, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Wiesławy i Stefana PIWOWAREK z okazji 30 rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Sławomira ŻELEŹNEGO z okazji 25 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
17.30    Nabożeństwo niedzielne.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Za + Annę NOCOŃ (29).
2. Za + mamę Jadwigę MOSTOWSKĄ (3).
3. Za ++ rodziców Zofię i Antoniego NAZIMKÓW, dziadków obu stron, Julię i Franciszka GUMIENIAKÓW oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7.00    MSZA ŚW. W SZPITALU.
9.00    MSZA ŚW. W KSIĘŻYM LESIE.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

9782800
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
2033
5906
18235
9720993
120193
214192
9782800

Twoje IP: 54.158.30.219
Czas: 2018-06-21 10:37:21