Intencje Mszy św. w dniach od 30 stycznia do 5 lutego 2017 roku

Porządek nabożeństw i intencje mszy świętych
w dniach od 30 stycznia do 5 lutego 2017

Poniedziałek – Dzień powszedni (30 stycznia)
6.30    Za + mamę Jadwigę MOSTOWSKĄ (4).
7.00    1. Za ++ ojca Władysława SIEMIENIEWSKIEGO w rocznicę śmierci, mamę Ritę, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ rodziców Marię i Jerzego MOJZA, Annę i Roberta ANIOŁ, dziadków obu stron, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + Annę NOCOŃ (30).
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za ++ rodziców Jana i Marię NOPARLIK, rodziców obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ rodziców Emmę i Alfreda HORN, córkę Hildegardę – o radość życia wiecznego.
3. Za ++ Martę i Emanuela BISKUP, rodziców, rodzeństwo, męża, syna, ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Wtorek – Wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera (31 stycznia)
6.30    Za + mamę Jadwigę MOSTOWSKĄ (5).
7.00    1. Za + Tadeusza GAŁUSZKĘ – od Józefy GAŁUSZKA z rodziną z Frydrychowic.
2. Za + Gertrudę WINKLER (1).
3. Za + Alojzego POLOK (ojca ks. Jana POLOKA).
18.00    1. Za ++ matkę Gertrudę JANCZYK, ojca Leopolda, braci Kazimierza i Bolesława, ++ z pokrewieństwa obu stron, przyjaciół i znajomych, dusze w czyśćcu cierpiących oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ ojca Jerzego KAŁA, mamę Elżbietę, chrzestną Hildegardę, dziadków obu stron, ++ z rodziny i pokrewieństwa, teścia Waltra SZOTKA, ciotkę Gertrudę STEFAN oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++ męża Jerzego, rodziców, trzy siostry, brata oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Środa – Dzień powszedni (1 lutego)
6.30    Za + mamę Jadwigę MOSTOWSKĄ (6).
7.00    1. Za + Tadeusza GAŁUSZKĘ – od bratanicy Barbary z mężem Bogdanem.
2. Za + Gertrudę WINKLER (2).
3. Za ++ Henryka KORCZOWSKIEGO i Bazylego KORCZYŃSKIEGO.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Lidii z okazji 60 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
18.00    1. Za ++ Anielę WINIARZ w 4 rocznicę śmierci, jej rodziców i rodzeństwo.
2. O zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinach BULA i MAKSELON.
3. Do Miłosierdzia Bożego o łaskę życia wiecznego dla ++ mamy Marii w 4 rocznicę śmierci, ojca Nikodema, siostry Teresy, rodziców Gertrudy i Józefa.

Czwartek – Święto Ofiarowania Pańskiego (2 lutego)
6.30    O nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii i za naszych kleryków.
7.00    1. Za + mamę Jadwigę MOSTOWSKĄ (7).
2. Za ++ Ignacego PIEKARCZYK, rodziców, rodzeństwo obu stron i dusze w czyśćcu cierpiące.
3. Za + Gertrudę WINKLER (3).
10.00    Do Miłosierdzia Bożego z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinach córek Ewy i Anny oraz o radość życia wiecznego dla ++ mamy Jadwigi GUCZ w 5 rocznicę śmierci, ojca Józefa oraz ++ z rodziny.
16.30    MSZA ŚW. SZKOLNA: Za + Tadeusza GAŁUSZKĘ – od brata Aleksandra z żoną.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Odnowa w Duchu Świętym).
18.00    1. Za ++ pod koniec grudnia 2016 i w styczniu 2017: Marię NIERLE, Pawła KOPREK, Gizelę LASEK, Marię WICHARY, Piotra MAŁEK, Janinę MAJEWSKĄ, Bronisławę JEDLIŃSKĄ, Józefa KAŁUŻA, Dariusza PIZŁO, Jadwigę BARTECZKO, Zygmunta HOŁOBUT, Lidię STANKIEWICZ, Marię HAŁABIS, Huberta POL, Mirosławę BEDNAREK, Henryka CIOCH, Marię HOSZWA, Włodzimierza RÓZIECKIEGO, Janinę MIŁOSZEWSKĄ, Ingeborgę MEISSNER.
2. Za ++ ojca Jana, matkę Łucję, trzech braci, dziadków PLOCH i SOTOR oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++ Ryszarda i Łucję STRZELCZYK, córkę Urszulę, syna Józefa, wnuka Jana oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za ++ męża i ojca Józefa KASPRZYK, syna Zbigniewa, rodziców Zofię i Stanisława, teściów Władysławę i Jana, Wandę i Stanisława KUCHARZ, Hildegardę i Wilhelma MICHALI, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Piątek – Św. Błażeja, biskupa i męczennika. Pierwszy piątek miesiąca (3 lutego)
6.30    1. W intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa.
2. Za ++ męża Stanisława, rodziców i teściów, ++ z pokrewieństwa, + Antoniego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7.00    1. Za + mamę Jadwigę MOSTOWSKĄ (8).
2. Za + Tadeusza GAŁUSZKĘ – od Adama STUDNICKIEGO z rodziną z Frydrychowic i Marii MAKOSZ z Bojszów.
3. Za + Gertrudę WINKLER (4).
18.00    1. Za ++ męża i ojca Hermana MICHALSKIEGO, jego rodziców, ++ z rodziny MATAUSZEK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie MICHALSKI.
2. Za ++ Stanisława, Józefa i Romana LEŚNIEWSKICH, Annę i Wincentego GŁOWACKICH oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++ Elisabeth KOROLL, rodziców, ++ z rodziny i pokrewieństwa MOSLER-KRETEK, dusze w czyśćcu cierpiące.

Sobota – Dzień powszedni. Pierwsza sobota miesiąca (4 lutego)
6.30    W intencji kapłanów i sióstr zakonnych z naszej parafii pochodzących i pracujących.
7.00    1. W intencji czcicieli MB Różańcowej.
2. Za + mamę Jadwigę MOSTOWSKĄ (9).
3. Za + Gertrudę WINKLER (5).
13.00    Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Ireny z okazji 50 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
15.00    MSZA ŚW. W DPS.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Pracowników, Emerytów i Rencistów Strzeleckiej Spółdzielni Spożywców "Piast", ich rodzin i za ++ pracowników – z okazji Dnia Handlowca.
2. Za ++ rodziców Zofię i Alojzego BUDZANOWSKICH, mamę Janinę WAWRZYNIAK, jej córkę Danutę, brata Tadeusza, syna Mirosława oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++ męża i ojca Stanisława JACKOWSKIEGO w kolejną rocznicę śmierci, rodziców Katarzynę   i Antoniego CAPIGA, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Ewy i Adama KUNCE z okazji 30 rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Za ++ mamę Zofię, OJCA Władysława, ojczyma Józefa, teściów Anielę i Leona, ich córkę Marię, syna Piotra, Anielę DŻALUK, dziadków obu stron.
6. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Joanny z okazji 30 rocznicy urodzin oraz o zdrowie dla ojca Wiesława i za ++ z rodziny.
7. Za + Marię LEWICKĄ o radość życia wiecznego.
8. Za ++ Antoniego, Teresę i Halinę PATOŁA, rodziców i rodzeństwo.
9. Za + Piotra MAŁEK w 30 dzień po śmierci.
10. Za ++ rodziców Aleksandrę i Stanisława ADAM, brata Grzegorza, teściów Stanisławę i Edwarda BARTCZAKÓW, Janusza KRUPIEŃ, Stanisławę i Piotra MAKOWSKICH oraz o szybki powrót do zdrowia męża Eugeniusza a także o Boże błogosławieństwo z okazji 50 rocznicy ślubu Marii i Eugeniusza.

V NIEDZIELA ZWYKŁA (5 lutego)
6.45Niemiecka    Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Norberta KUCHARCZYK z okazji 50 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7.45    1. Za ++ w 1 rocznicę śmierci: Zelmę LECHOWICZ, Józefa WILK, Henryka POWRÓSŁO, Genowefę NAZIM, Michała FIAŁKOWSKIEGO, Ryszarda WLAZIK, Zbigniewa PIENIAK.
2. Za ++ Antoniego, Jadwigę i Mariusza GALIKOWSKICH, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
9.00Młodzieżowa    1. Za ++ rodziców Marię i Jana SKOPCZYŃSKICH, ++ z rodziny i pokrewieństwa obu stron oraz       o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ żonę i matkę Łucję w kolejną rocznicę śmierci, syna Klaudiusza, rodziców, teściów, zięcia Bernarda, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++ rodziców Franciszka i Marię KOŁODZIEJCZYK, brata Jerzego, ++ z rodzin KOŁODZIEJCZYK i WAWRZYNEK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za ++ mamę Róże NOWAK, ojca Adolfa, dziadków MACIOLLEK i NOWAK, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
10.15Rodzinna    1. Za ++ Janinę i Konrada KRENTUŚ, Bronisławę i Jana GADNICKICH.
2. Za + Mirosława KARPA w 2 rocznicę śmierci, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + Joannę KISAŁA w 5 rocznicę śmierci, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. za ++ żonę i matkę Urszulę KOZOŁUP, ++ z pokrewieństwa MASELI i KOZOŁUP, + Barbarę WALON, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
11.30Suma    1. Za + Tadeusza GAŁUSZKĘ – od siostry Emilii.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Dary Ducha Świętego, opiekę MB i błogosławieństwo Boże w intencji Macieja z okazji 18 rocznicy urodzin.
3. Z podziękowaniem za dar życia, otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę MB, Dary Ducha Świętego, zdrowie oraz rozeznanie drogi życiowej dla Agaty z okazji 18 rocznicy urodzin.
15.00    MSZA ŚW. CHRZCIELNA.
17.30    Nabożeństwo niedzielne.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Za + mamę Jadwigę MOSTOWSKĄ (10).
2. Za + Gertrudę WINKLER (6).
3. Za ++ mamę Łucję RICZEL w 3 rocznicę śmierci, ojca Alfonsa, brata Wilhelma, szwagra Ludwika, teściów Hildegardę i Reinholda KLYTA, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za ++ rodziców Marię i Antoniego MALINOWSKICH, ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7.00    MSZA ŚW. W SZPITALU.
9.00    MSZA ŚW. W KSIĘŻYM LESIE.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

9364227
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
6597
7158
28327
9269120
151176
258533
9364227

Twoje IP: 54.161.45.156
Czas: 2018-04-19 17:29:04