Intencje Mszy św. w dniach od 6 do 12 lutego 2017 roku

Porządek nabożeństw i intencje mszy świętych
w dniach od 6 do 12 lutego 2017

Poniedziałek – Wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy (6 lutego)
6.30    Za + mamę Jadwigę MOSTOWSKĄ (11).
7.00    1. Za ++ ojca Jana w rocznicę śmierci, mamę Helenę, dziadków SKOWRONEK i KUHNERT, ich rodzeństwo, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo   w rodzinie.
2. Za + Tadeusza GAŁUSZKĘ – od Ireny i Tadeusza STUDNICKICH.
3. Za + Gertrudę WINKLER (7).
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za ++ rodziców Katarzynę i Kazimierza KALICIAK, dziadków obu stron, ++ z pokrewieństwa KALICIAK i ŚWITAŁA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ matkę Waleskę BLASZCZYK, ojca Albina, Elżbietę i Walentego GRUSZKA, córki Klarę i Amalię, wszystkich ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Piotra KUNERT z okazji 50 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za + Marię BIELECKĄ o radość życia wiecznego.

Wtorek – Dzień powszedni (7 lutego)
6.30    Za + mamę Jadwigę MOSTOWSKĄ (12).
7.00    1. Za ++ rodziców Anielę i Pawła WAWRZYNEK, dziadków Pawła i Wiktorię WAWRZYNEK, Teofila i Marię STACH, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + Gertrudę WINKLER (8).
3. Za ++ Engelberta CEBULA w 8 rocznicę śmierci, rodziców SPYRA, KOLOCH, KOŁODZIEJ i WALECKO.
18.00    1. Za + męża, ojca, dziadka i pradziadka Gintra KOŁODZIEJ w 2 rocznicę śmierci – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ męża Czesława, teściów Pelagię i Andrzeja, rodziców, rodzeństwo, ++ z rodziny i pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.
3. Za + Janinę MACHETA w 8 rocznicę śmierci oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Środa – Dzień powszedni (8 lutego)
6.30    Za ++ rodziców Pawła i Anastazję SOLGA, Bertę i Pawła DUDA, braci Józefa i Emila, siostrę Adelę, bratową Łucję, szwagrów Herberta i Ewalda, dziadków obu stron i dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00    1. Za + Gertrudę WINKLER (9).
2. Za + mamę Jadwigę MOSTOWSKĄ (13).
18.00    1. Za ++ Walentego GRUSZKA, żonę Elżbietę, córki Amalię i Klarę, Waleskę BLASZCZYK, jej męża Albina, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ mamę i babcię Apolonię w 9 rocznicę śmierci, jej rodziców Katarzynę i Antoniego, rodzeństwo, ojca Stefana – o radość życia wiecznego.
3. Za + ojca Ryszarda MOCEK w kolejną rocznicę śmierci oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Krystyny CHODYŃSKIEJ z okazji 84 rocznicy urodzin oraz jej córki Anny.

Czwartek – Dzień powszedni (9 lutego)
6.30    Za + mamę Jadwigę MOSTOWSKĄ (14).
7.00    1. O życie wieczne dla ++ siostry Jadwigi LIPKA, jej rodziców, męża i brata, ++ z rodzin JURKOWSKICH i LIPKÓW.
2. Za + Gertrudę WINKLER (10).
16.30    MSZA ŚW. SZKOLNA: Za ++ żonę i matkę Marię KAŁA, rodziców i rodzeństwo obu stron, synową Alicję, wnuka Tomasza, ++ z pokrewieństwa.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Odnowa w Duchu Świętym).
18.00    1. Za ++ męża Józefa DĄBKOWSKIEGO, rodziców i teściów oraz dziadków, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ Józefa WILK w 1 rocznicę śmierci, dziadków obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++ mamę Kazimierę LELICKĄ w 2 rocznicę śmierci, tatę Bronisława, ich rodziców i rodzeństwo, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Piątek – Wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy (10 lutego)
6.30    Za + mamę Jadwigę MOSTOWSKĄ (15).
7.00    1. Za + Gertrudę WINKLER (11).
2. Za + Józefa MIKA o miłosierdzie Boże i otwarcie bram nieba.
18.00    1. Za ++ Wiktorię i Jana KULIK, syna Alfreda, ++ z pokrewieństwa.
2. Za ++ rodziców Franciszkę i Tomasza, Marię i Teofila, braci Alojzego, Feliksa i Ericha, bratowe Waleskę i Marię, szwagra Stefana, Annę MAŁYSEK, ++ z pokrewieństwa OBRUSZNIK, LIPOK i PAKOSZ, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności i MB w dniu 70 urodzin Piotra z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę , zdrowie i błogosławieństwo Boże.

Sobota – Dzień powszedni. Światowy Dzień Chorego (11 lutego)
6.30    Za + mamę Jadwigę MOSTOWSKĄ (16).
7.00    1. Za ++ siostrę Gertrudę STAROSCZYK, rodziców, dwóch braci i dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za + Gertrudę WINKLER (12).
9.00    W intencji chorych i osób starszych naszej Parafii z udzielaniem Sakramentu Namaszczenia Chorych z okazji Światowego Dnia Chorego.
15.00    MSZA ŚW. W DPS z udzielaniem Sakramentu Namaszczenia Chorych.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Za ++ Huberta JOKIEL w kolejną rocznicę urodzin, żonę Zofię oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ Romana, Elżbietę, Zdzisława i Renatę SZPAK, Bronisława KONIOR, ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++ Krystynę BARTKOWSKĄ, rodziców Jadwigę i Franciszka BARTKOWSKICH, Jadwigę i Klemensa JADACZ, ++ z pokrewieństwa obu stron.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Renaty i Reinharda JOSZKO i całej rodziny oraz za ++ rodziców Łucję i Alfonsa JOSZKO, Gertrudę i Pawła SKLORZ, brata Rajmunda i szwagra Piotra.
5. Za + Bronisławę JEDLIŃSKĄ w 30 dzień po śmierci.
6. Za ++ męża Józefa NOWAKOWSKIEGO w kolejną rocznicę śmierci, rodziców obu stron, rodzeństwo oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7. Za + syna Rajmunda SCHNEIDRZIK w 4 rocznicę śmierci, ++ z rodziny i pokrewieństwa.

VI NIEDZIELA ZWYKŁA (12 lutego)
6.45Niemiecka    Za + Gertrudę WINKLER (13).
7.45    1. Za ++ ojca Ryszarda ZIENTEK w kolejną rocznicę urodzin, mamę Hildegardę, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ rodziców Teresę i Franciszka MACHA, dziadków, Lucynę i Józefa, wszystkich ++ z pokrewieństwa.
9.00Młodzieżowa    1. Za ++ ojca Eryka SOJKA z okazji urodzin, mamę Urszulę, ++ z rodzin SOJKA i MUSZALA.
2. Za ++ mamę Teresę, ojca Marcina, ciocię Marię, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Anny RUDNER, rodziców i rodziców chrzestnych.
10.15Rodzinna    1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Edwarda z okazji 50 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ ojca i męża Karola MATERLA, jego rodziców Aleksandra i Jadwigę, rodzeństwo, rodziców Andrzeja i Różę NOWAK, braci Joachima i Krystiana, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++ męża Wilhelma KOZIOŁ, brata Jerzego KAŁUŻA, rodziców KAŁUŻA i KOZIOŁ, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
11.30Suma    1. Za żyjących i ++ parafian.
2. Za ++ syna i ojca Sebastiana KOCZY w 4 rocznicę śmierci, rodziców Jana i Anielę CIEŚLA – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + męża i ojca Tadeusza WSZOŁEK w 15 rocznice śmierci, ++ z rodzin WSZOŁEK i FRAJTER, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Danuty i Juliusza JODŁO z okazji 50 rocznicy ślubu, w intencji Jacka i Iwony z okazji 28 rocznicy ślubu oraz z intencji Justyny z okazji 24 rocznicy urodzin.
Do modlitwy wiernych: w intencji Hanny BANAŚ z okazji przyjęcia Sakramentu Chrztu Świętego, jej rodziców i chrzestnych.
17.30    Nabożeństwo niedzielne.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Za + mamę Jadwigę MOSTOWSKĄ (17).
2. Do Opatrzności Bożej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w dniu 80 urodzin Kazimierza.
7.00    MSZA ŚW. W SZPITALU.
9.00    MSZA ŚW. W KSIĘŻYM LESIE.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

9612355
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
2281
6534
24102
9542309
163940
235364
9612355

Twoje IP: 54.162.184.214
Czas: 2018-05-23 14:26:14