Intencje Mszy św. w dniach od 20 do 26 lutego 2017 roku

Porządek nabożeństw i intencje mszy świętych
w dniach od 20 do 26 lutego 2017

Poniedziałek – Dzień powszedni (20 lutego)
6.30    Za + mamę Jadwigę MOSTOWSKĄ (25).
7.00    1. Za + Gertrudę WINKLER (21).
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Jerzego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinach SKÓRA - MAJEWSKI.
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za + babcię Marię PODGÓRNĄ, ++ z rodziny PODGÓRNYCH.
2. Za ++ Rutę i Edwarda MORAWSKICH, dziadków RATAJ - MAŁYSIAK - MORAWSKI,
++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++ rodziców Magdalenę i Piotra OLEWICZ, ++ z pokrewieństwa STRUTYŃSKI - OLEWICZ, Michała i Elżbietę OLEWICZ oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Roberta z okazji 60 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Wtorek – Dzień powszedni (21 lutego)
6.30    Za + mamę Jadwigę MOSTOWSKĄ (26).
7.00    1. Za + Gertrudę WINKLER (22).
18.00    1. Za + ciocię Helenę i jej ++ rodziców, brata Alojzego, ++ Józefa, siostrę Łucję, Norberta, Stefana i córkę Bernadetę o radość życia wiecznego.
2. Za + Walentego WIECZOREK, jego żonę Marię i dusze w czyśćcu cierpiące
3. Za + Annę RZEPKA o radość życia wiecznego. /od koleżanki/

Środa – Święto Katedry św. Piotra, Apostoła (22 lutego)
6.30    Za + mamę Jadwigę MOSTOWSKĄ (27).
7.00    1. ZA ++ rodziców Jana i Agnieszkę LIPOK, brata Józefa, dwie siostry, bratową Marię, rodzeństwo, ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za + Gertrudę WINKLER (23).
18.00    1. Za ++ męża Piotra WOLNY w 2 rocznicę śmierci i jego ++ braci.
2. Za ++ rodziców Anielę i Władysława DUDEK, syna Mariusza wszystkich ++ z pokrewieństwa DUDEK i LECHOWICZ, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo
w rodzinie.
3. O szczęśliwą wieczność dla ++ Urszuli i Eryka SOJKA w kolejną rocznicę śmierci.

Czwartek – Wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika (23 lutego)
6.30    Za + mamę Jadwigę MOSTOWSKĄ (28).
7.00    1. Za ++ córkę Elwirę, rodziców, teściów, dziadków, ++ z pokrewieństwa KLABISZ-GUZ-WOJS i dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za ++ rodziców Piotra, Annę i Gertrudę JOKIEL, męża Wernera PYKA, brata Alfreda, siostry Elżbietę, męża Eugeniusza, ++ z pokrewieństwa JOKIEL-PLACHETKA-KRAICZYCZEK-KRUCZEK-PYKA i dusze w czyśćcu cierpiące.
3. Za + Gertrudę WINKLER (24).
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Odnowa w Duchu Świętym).
18.00    1. Za + męża i ojca Ireneusza MALINOWSKIEGO, ++ rodziców z obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ rodziców Zofię i Jana KASIOREK, dziadków WODZYŃSKI i KASIOREK, teściów DĄBROWSKICH, siostrzenicę Mariolę, dwóch szwagrów, babcię Marię wszystkich ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++ mamę Martę JAWORSKĄ w 1 rocznicę śmierci, ojca Stefana, brata Mirosława, ++ z rodziny JAWORSKICH, BONARSKICH, ZAWARTKA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za + Piotra GAWLITA o radość życia wiecznego.

Piątek – Dzień powszedni (24 lutego)
6.30    Za + mamę Jadwigę MOSTOWSKĄ (29).
7.00    1. Za + Jerzego SZLISZ 10 rocznicę śmierci, żonę Łucję, rodziców obu stron, rodzeństwo oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za ++ rodziców Jana i Elżbietę CIOŁEK, teściów Teresę i Gisberta, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
18.00    1. Za + Gertrudę WINKLER (25).
2. Za ++ męża, ojca i dziadka Zbigniewa CHMURA w 6 rocznicę śmierci, rodziców, dziadków Stefanię i Mariana KMIECIK, Irenę i Zdzisława CHMURA, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Sobota – Dzień powszedni (25 lutego)
6.30    Za + mamę Jadwigę MOSTOWSKĄ (30).
7.00    1. Za + Gertrudę WINKLER (26).
2. Do Bożego Miłosierdzia przez wstawiennictwo Matki Bożej z prośbą o Dary Ducha Świętego, opiekę Michała Archanioła oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Barbary SONNENBERG.
15.00    Do Boskiej Opatrzności z okazji 50 rocznicy urodzin Joanny z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Solenizantki i całej rodziny.
15.00    MSZA ŚW. W DPS.

18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Haliny z okazji 70 rocznicy urodzin.
2. Za + ojca Albina BLASZCZYK, matkę Waleskę, jej siostry Klarę i Amalię, dziadków obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + męża i ojca Joachima MATUSZEK, teściów Elfrydę i Jana, rodziców Renatę i Ryszarda PACH, ++ Michała i Jerzego, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za ++ rodziców Gertrudę i Jana KOLONOWSKICH, Gertrudę i Tomasza SUS, Marię PRZYBYŁA, Henryka GAJ, Adelę i Józefa SUCHAN, ++ z rodziny MAŃKÓW, dziadków i dusze
w czyśćcu cierpiące.
5. Za ++ Brygidę i Stanisława PUCUŁEK w 4 rocznicę śmierci, ++ z rodziny i pokrewieństwa PACUŁEK-TACICA-ŁOPUSZAŃSKI oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
6. Za ++ rodziców Annę i Feliksa HARAF, ich syna Leopolda, Edwarda SUSKIEGO, Zofię i Antoniego DZIUBAN o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo
w rodzinie.
7. Za + Janinę MIŁOSZEWSKĄ w 30 dzień po śmierci.
8. Z podziękowaniem za pomyślny przebieg operacji z prośbą o powrót do zdrowia dla mamy Ireny.
9. O rozwiązanie trudnej sprawy rodzinnej.
19.00 MSZA ŚWIĘTA I NABOŻEŃSTWO KU CZCI MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ POKOJU.
 
VIII NIEDZIELA ZWYKŁA (26 lutego)
6.45Niemiecka    Für verstorbene Anna JONTZA und verstorbene Angehörige.
7.45    Za + Gertrudę WINKLER (27).
9.00Młodzieżowa    1. Za ++ mamę Antoninę KOŁODZIEJCZYK w 6 rocznicę śmierci, ojca Bronisława, męża Mariana, teściów Mariannę i Antoniego DUSIŃSKICH, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ mamę Agnieszkę BIAŁY w rocznicę śmierci, jej męża Erwina, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++ męża Pawła MICHALEGO, rodziców Leopolda, Marię i Annę, Braci Jerzego i Huberta, siostrę Edeltraudę oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
10.15Rodzinna    1. Za + męża Jana KOPREK, syna Damiana, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ rodziców Felicję i Adama MARGOL, męża Zbigniewa, teściów Jana i Franciszkę KRAWCZUK, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++ teściów Marię i Michała SOSNOWSKICH w kolejne rocznice śmierci, za + ojca Michała i ++ z pokrewieństwa obu stron.
11.30Suma    1. Do Boskiej Opatrzności z okazji 80 rocznicy urodzin Gertrudy z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. W intencji rocznego Stasia z podziękowaniem za dar życia z prośbą o błogosławieństwo Boże w rodzinie.
3. Za ++ rodziców Stefanię i Józefa oraz Bronisławę i Piotra, siostry, braci, szwagrów, księży Stanisława, Jana i Jerzego, krewnych, przyjaciół, kolegów, uczniów i znajomych - o radość życia wiecznego.
Do modlitwy wiernych: Do Anioła Stróża z prośbą o opiekę i Boże błogosławieństwo w intencji Oliviera CUBER i Leny Emilii SZABLEWSKIEJ z okazji 1 rocznicy urodzin.
17.30    Nabożeństwo niedzielne.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Za + mamę Wandę Hildegardę KANDZIORA (1).
2. Za + mamę Marię MASELI w rocznicę urodzin o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności z okazji 50 rocznicy urodzin Gabrieli z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. O zdrowie, potrzebne łaski, błogosławieństwo Boże i dary Ducha Świętego w pewnej intencji.
5. Za +męża i ojca Zygmunta PIOSEK jego rodziców, ++ rodziców Franciszka i Marię MRÓZ oraz Konrada KANSY oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
6. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Sylwii z okazji 65 rocznicy urodzin, w intencji Sylwii i Kazimierza z okazji 40 rocznicy ślubu oraz w intencji syna Mirosława z okazji imienin.
7. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo i Światło Ducha Świętego w pomyślnym zdaniu egzaminu maturalnego w intencji Tomasza z okazji 19 rocznicy urodzin, o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny oraz za ++ babcię Klarę KOZUBEK w 5 rocznicę śmierci i dziadka Franciszka.
7.00    MSZA ŚW. W SZPITALU.
9.00    MSZA ŚW. W KSIĘŻYM LESIE.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

9364236
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
6606
7158
28336
9269120
151185
258533
9364236

Twoje IP: 54.161.45.156
Czas: 2018-04-19 17:30:34