Intencje Mszy św. w dniach od 6 do 12 marca 2017 roku

Porządek nabożeństw i intencje mszy świętych
w dniach od 6 do 12 marca 2017

Poniedziałek – Dzień powszedni  (6 marca)
6.30    Za + Irenę JĘDRASZCZYK (6).
7.00    1. Za ++ rodziców Matyldę i Władysława SZAJDAK, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + mamę Wandę Hildegardę KENDZIORA (9).
3. Za + Huberta POL (8).
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za ++ rodziców Helenę i Stanisława HOSZMAN, ich córki z mężami, męża Eugeniusza, teściów, ++ z rodzin HOSZMAN i BIENKIEWICZ oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ męża Jana GOCZOŁ, teścia Stefana, ojca Józefa, ++ z rodzin TAUSZNIK i GOCZOŁ, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++ matkę Klarę TACICA w 12 rocznicę śmierci, zaginionego ojca Nikodema, braci Alfreda, Ernesta i Gintra, teścia i ojca Alfonsa RASZKA, matkę i teściową Jadwigę, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Wtorek – Dzień powszedni (7 marca)
6.30    Za + mamę Wandę Hildegardę KENDZIORA (10).
7.00    1. Za + Irenę JĘDRASZCZYK (7).
2. Za ++ rodziców Józefa i Gertrudę ZMUDA, syna Jana, ++ z rodzin LIKA i ZMUDA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + Huberta POL (9).
18.00    1. Za ++ Anastazję CHMIEL, rodziców Rozalię i Michała, ++ z pokrewieństwa, ++ Genowefę NOWAK i Marię BOLEWSKĄ oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + Zbigniewa ŁACIC w 8 rocznicę śmierci.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Józefa TKOTZ z okazji 88 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Środa – Dzień powszedni (8 marca)
6.30    Za + mamę Wandę Hildegardę KENDZIORA (11).
7.00    1. Za ++ rodziców Rozalię i Piotra SZOPA, teściów Martę i Alfonsa BDZIONEK, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + Irenę JĘDRASZCZYK (8).
3. Za ++ Marię i Dominika ZWIÓR, syna Dominika, córki Amalię i Edeltraudę, 4 zięciów i ++ z rodziny.
4. Za + Huberta POL (10).
18.00    1. W intencji kobiet naszej parafii.
2. Za + Zygfryda DĄBROWSKIEGO o radość życia wiecznego z okazji urodzin.
3. Za ++ żonę, matkę i babcię Hildegardę PRZYBYŁEK w 2 rocznicę śmierci, męża Zdzisława, wszystkich ++ z rodzin PRZYBYŁEK i JASKÓŁA.
4. Za ++ męża i ojca Henryka MRÓZ, rodziców, teściów, szwagra Alojzego, ++ z rodzin MRÓZ i SZNURA.
5. Za + ks. Krystiana JURCZYKA o radość życia wiecznego.

Czwartek – Dzień powszedni (9 marca)
6.30    Za + mamę Wandę Hildegardę KENDZIORA (12).
7.00    1. Za ++ męża Józefa SZALA, matkę Jadwigę BOREK, jej rodziców, teściów, Józefa i Urszulę MIŚ oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + Irenę JĘDRASZCZYK (9).
16.30    MSZA ŚW. SZKOLNA. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Adama z okazji 13 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Odnowa w Duchu Świętym).
18.00    1. Za + Huberta POL (11).
2. Za + Adama BEKVALAC.
3. Za + Piotra GAWLITA o radość życia wiecznego.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Franciszki TOMASZOWSKIEJ z okazji 90 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Piątek – Dzień powszedni (10 marca)
6.30    Za + Irenę JĘDRASZCZYK (10).
7.00    1. Za + mamę Wandę Hildegardę KENDZIORA (13).
2. Za + Huberta POL (12).
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Czesława z okazji 70 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
17.15    Droga krzyżowa z wypominkami.
18.00    1. Za ++ mamę Magdalenę WIORA, jej męża Stefana, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ rodziców Agnieszkę i Jerzego, teściów Martę i Konrada, męża Michała, brata Jana, wszystkich ++ z rodzin STELMACH, MRÓZ, JANOCHA i LIPOK, ++ z rodziny SOŁTYSEK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + Janinę MIŁOSZEWSKĄ (od sąsiadów i znajomych z osiedla).
4. Za + żonę, mamę i babcię Danutę JERUZALEM w dniu urodzin – o radość życia wiecznego.

Sobota – Dzień powszedni (11 marca)
6.30    Za + Irenę JĘDRASZCZYK (11).
7.00    1. Za + Huberta POL (13).
2. Do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo Matki Bożej z prośbą o Dary Ducha Świętego, opiekę Michała Archanioła dla Grzegorz DERYNGOWSKIEGO.
3. Za + Urszulę KONDRACKĄ o radość życia wiecznego.
15.00    MSZA ŚW. W DPS.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Za ++ Annę i Pawła KACZMARCZYK, rodziców i rodzeństwo, ++ z obu stron, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + mamę Wandę Hildegardę KENDZIORA (14).
3. Za + Mieczysława PAWLUS w 7 rocznicę śmierci, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Józefa ZAJĄCA z okazji 70 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Za ++ Krystynę KOŚCIELNĄ, rodziców i rodzeństwo.
6. Za ++ Irenę i Mieczysława GAJDZIŃSKICH.
7. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji rodziny LAZAR.
8. O radość życia wiecznego dla ++ męża, ojca, dziadka i pradziadka Grzegorza WILCZEK w 1 rocznicę śmierci, rodziców obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
9. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Jerzego z okazji 60 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
10. Za ++ Anneliese BASALYGA, jej męża Szymona – o radość życia wiecznego.
11.Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej i Anioła Stróża, z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze w intencji Kaji z okazji 1 rocznicy urodzin oraz o Boże błogosławieństwo dla rodziców i chrzestnych.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (12 marca)
6.45Niemiecka    Für verstorbene Anna JONTZA und verstorbene Angehörige.
7.45    1. Za ++ żonę Annę TOMCZYK w 4 rocznicę śmierci, rodziców i rodzeństwo obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ Renatę BAWOŁ, Andrzeja GRZEGORCZYKA, Agnieszkę GACKA, ++ z pokrewieństwa BAWOŁ-GACKA-GRZEGORCZYK-JABŁOŃSKI.
9.00Młodzieżowa    1. Za ++ ojca i dziadka Ludwika, jego żonę Katarzynę, wnuczkę Katarzynę i zięcia Jerzego, ++ z pokrewieństwa PYTKO-RUDEK.
2. Za ++ rodziców Gertrudę i Hermana WITT, szwagra Benedykta, wszystkich ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Wilhelma z okazji 80 rocznicy urodzin i Doroty z okazji 75 rocznicy urodzin oraz za ++ rodziców i rodzeństwo GAWLIK-KAŁA.
4. za + męża Edwarda GALEJA, ++ z rodzin DĄBROWICZÓW, GALEJÓW, KUBASZKÓW i RZEPKÓW oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
10.15Rodzinna    1. Do Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Jakuba WÓJCIK, rodziców i chrzestnych oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ męża i ojca Piotra MALACH w 8 rocznicę śmierci, matkę Janinę, braci Franciszka i Michała oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Bernadety z okazji 80 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za ++ żonę Agnieszkę SOLGA, rodziców i teściów, rodzeństwo i dziadków obu stron, oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
11.30Suma    1. Za ++ męża, ojca i dziadka Stanisława JURKOWSKIEGO w 3 rocznicę śmierci, rodziców obu stron, siostrę Krystynę, szwagra Antoniego, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Kingi z okazji 30 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Hildegardy Jadwigi z okazji 80 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Krystyny z okazji 70 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
17.15    Gorzkie Żale z nauką pasyjną.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. W intencji żyjących i ++ parafian.
2. Za ++ Martę GUZ, rodziców i rodzeństwo, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + Gabrielę ŚWIST w 3 rocznicę śmierci oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za + mamę Wandę Hildegardę KENDZIORA (15).
5. Za + Huberta POL (14).
6. Za + Irenę JĘDRASZCZYK (12).
7.00    MSZA ŚW. W SZPITALU.
9.00    MSZA ŚW. W KSIĘŻYM LESIE.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

9782804
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
2037
5906
18239
9720993
120197
214192
9782804

Twoje IP: 54.158.30.219
Czas: 2018-06-21 10:37:56