Intencje Mszy św. w dniach od 13 do 19 marca 2017 roku

Porządek nabożeństw i intencje mszy świętych
w dniach od 13 do 19 marca 2017

Poniedziałek – Dzień powszedni. Wspomnienie MB z Fatimy  (13 marca)
6.30    Za + Irenę JĘDRASZCZYK (13).
7.00    1. Za + mamę Wandę Hildegardę KENDZIORA (16).
2. Za ++ Teodora i Krystynę SKOWRONEK, Erykę KRUPA, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + Huberta POL (15).
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za ++ męża Ewalda BEM, syna Andrzeja, rodziców Stefana i Barbarę KUCHARCZYK, teściów Adolfa i Gertrudę BEM, braci Antoniego, Henryka, Jana i Franciszka, bratowe Annę, Magdalenę i Jadwigę, ++ z pokrewieństwa BEM-KUCHARCZYK.
2. Do Miłosierdzia Bożego i Matki Boskiej Nieustającej Pomocy z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i opiekę Bożą w intencji Alejandro, Agnieszki i Marii z okazji urodzin.
3. O szczęśliwą wieczność dla + Maksa KERNBACH w kolejną rocznicę urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
18.30    RÓŻANIEC FATIMSKI.

Wtorek – Dzień powszedni (14 marca)
6.30    Za + Irenę JĘDRASZCZYK (14).
7.00    1. Za + mamę Wandę Hildegardę KENDZIORA (17).
2. Za + Huberta POL (16).
18.00    1. Za + Zofię LENIK w 3 rocznicę śmierci.
2. Za ++ męża Jerzego TWARDOŃ w 30 rocznicę śmierci, rodziców Agnieszkę i Adolfa WENCEL, teściów Agnieszkę i Jana TWARDOŃ, siostrę Edytę KALETKA, Stefanię JANIK, szwagrów Jana i Pawła, Danutę ŻOŁĘDŹ, Juliannę i Jerzego MAŃKA, Marię TWARDOŃ, ++ z pokrewieństwa.
3. Za ++ Władysława WRÓBLEWSKIEGO, rodziców obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Środa – Dzień powszedni (15 marca)
6.30    Za + Irenę JĘDRASZCZYK (15).
7.00    1. Za ++ rodziców Annę i Piotra PANEK, brata Waltra, poległego brata Wilhelma, męża Pawła KOZIOŁ, wszystkich ++ z rodziny i pokrewieństwa.
2. Za + mamę Wandę Hildegardę KENDZIORA (18).
3. Za + Huberta POL (17).
4. Z okazji 55 rocznicy urodzin Alicji i Christine o zdrowie i błogosławieństwo Boże w rodzinach MALORNY i LABISCH.
18.00    1. Za ++ męża Jana DRYKA, rodziców obu stron DRYKA-BOR, Teresę PANEK, Józefa BIELA, jego żonę Cecylię, siostrę Annę, jej męża Jana, siostrę Dorotę, jej męża Piotra, zięcia Mariana, dziadków, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ męża i ojca Jerzego KAPICA, brata Ryszarda, siostrę Martę, ich rodziców Jana i Gertrudę, dusze opuszczone oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++ ojca Stanisława PAWŁOWSKIEGO, mamę Agnieszkę, brata Mariana, ciocię Reginę, dziadków obu stron, teścia Stanisława, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Czwartek – Dzień powszedni (16 marca)
6.30    Za + Irenę JĘDRASZCZYK (16).
7.00    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Józefa PIECYK z okazji 60 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + Małgorzatę CEDZICH (od rodziny STILLER).
16.30    MSZA ŚW. SZKOLNA. Za ++ rodziców Janinę i Wojciecha, Anielę i Ottona, braci Stanisława, Jana i Henryka z żoną oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Odnowa w Duchu Świętym).
18.00    1. Za + mamę Wandę Hildegardę KENDZIORA (19).
2. Za + Huberta POL (18).
3. Za + Zygmunta HOŁOBUT, ++ z rodziny i pokrewieństwa.

Piątek – Dzień powszedni (17 marca)
6.30    Za + mamę Wandę Hildegardę KENDZIORA (20).
7.00    1. Za + Huberta POL (19).
2. Za + Zofię i Antoniego GŁÓD, Elżbietę i Ludwika BANIA, Henryka ROBAKIEWICZA, Stanisławę SROKA, ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++ s. Paschalisę w kolejną rocznicę śmierci, rodziców Mariannę i Józefa, Julię i Jana, rodzeństwo Genowefę i Juliana, bratową Irenę, bratanka Józefa, ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.
17.15    Droga krzyżowa z wypominkami.
18.00    1. Za ++ rodziców Jadwigę i Alojzego MOSZEK, 2 siostry, 2 braci, bratową, 4 szwagrów oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + Irenę JĘDRASZCZYK (17).

Sobota – Dzień powszedni (18 marca)
6.30    Za ++ Wiesława w 2 rocznicę śmierci, rodziców, dziadków, ++ z pokrewieństwa obu stron.
7.00    1. Za ++ rodziców Annę i Hieronima FRAJER, męża Ignacego, ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za + Huberta POL (20).
14.30    Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Stanisława z okazji 80 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
15.00    MSZA ŚW. W DPS.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Za ++ syna Dariusza, rodziców obu stron, 2 braci i bratowe oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ żonę i matkę Annę CEDZICH z okazji urodzin, rodziców i rodzeństwo obu stron, wnuka Tomka, ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + mamę Wandę Hildegardę KENDZIORA (21).
4. Za ++ z rodzin PISAREK, STILLER i KOLIBABA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Za + Irenę JĘDRASZCZYK (18).
6. Za ++ męża Józefa GŁOWANIA, rodziców Feliksa i Marię, Teodora, siostry Ritę i Łucję, braci Walentego, Emila i Jerzego, teściów, szwagrów i szwagierki, Urszulę POPANDA – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Iwony i Krzysztofa z okazji kolejnych rocznic urodzin.
8. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Jerzego z okazji kolejnej rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (19 marca)
6.45Niemiecka    Za + Józefa WOLAK.
7.45    1. Za ++ męża i ojca Zenona, rodziców Ritę i Jerzego ŚLADKOWSKICH, Stanisławę i Szymona DUDEK, Stanisława PIONTEK, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ Józefę PIWKO w dniu jej imienin, jej męża Tadeusza PIWKO, rodziców obu stron – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
9.00Młodzieżowa    1. Za ++ ojca Huberta URBAŃCZYK w 3 rocznicę śmierci, matkę Urszulę, ++ z pokrewieństwa STEINDOR-URBAŃCZYK-KALKA-SIODLACZEK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marzanny z okazji 45 rocznicy urodzin i w intencji Danieli z okazji 25 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
10.15Rodzinna    1. Za ++ rodziców Marię i Teodora KRUCZEK, męża Waltra, jego rodziców Florentynę i Jana MUSZKIET, siostrę Marię KOZOK, zięcia Herberta SZOPA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ Helenę SKOWRONEK w 15 rocznicę śmierci, Jana SKOWRONEK, rodziców SKOWRONEK-KUHNERT, rodzeństwo, dusze opuszczone oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Dawida KAŹMIERCZAK o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla dziecka, rodziców i chrzestnych.
4. Za ++ męża Feliksa GÓRNIAK, syna Romana, brata Ericha, rodziców i dziadków obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
11.30Suma    1. Za ++ męża i ojca Tadeusza KOWALCZYK w kolejną rocznicę śmierci, jego brata Mariana, teściów Janinę i Franciszka, rodziców Katarzynę i Karola BRONIEWICZ – o radość życia wiecznego.
2. Do Boskiej Opatrzności o błogosławieństwo Boże, opiekę i zdrowie dla dzieci z Zespołem Downa i ich rodzin z okazji Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa.
3. Do Anioła Stróża z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji rocznego dziecka Aleksandry i w intencji Kacpra z okazji 3 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. O radość życia wiecznego dla + mamy Janiny WICHER i ++ z rodzin WICHER i ZGODA.
17.15    Gorzkie Żale z nauką pasyjną.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. W intencji żyjących i ++ parafian.
2. Przez wstawiennictwo św. Józefa z prośbą o błogosławieństwo Boże i wszelkie potrzebne łaski w intencji rzemieślników i ich rodzin.
3. Za + mamę Wandę Hildegardę KENDZIORA (22).
4. Za + Irenę JĘDRASZCZYK (19).
5. Za + Huberta POL (21).
6. Za ++ rodziców Józefa i Jadwigę i teściów Jana i Helenę.
7. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Józefa z okazji urodzin i imienin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
8. Za + Edwarda SADOWSKIEGO w 5 rocznicę śmierci – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
9. Za ++ Marię PAŹDZIOR, jej matkę Elżbietę PYRCEK, Josephę GOLAS, ++ z pokrewieństwa PAŹDZIOR-PYRCEK.
10. Za ++ męża Hermana LANGE, rodziców i 2 braci.
7.00   MSZA ŚW. W SZPITALU.
9.00    MSZA ŚW. W KSIĘŻYM LESIE.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

9364214
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
6584
7158
28314
9269120
151163
258533
9364214

Twoje IP: 54.161.45.156
Czas: 2018-04-19 17:27:33