Intencje Mszy św. w dniach od 20 do 26 marca 2017 roku

Porządek nabożeństw i intencje mszy świętych
w dniach od 20 do 26 marca 2017

Poniedziałek – Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP  (20 marca)
6.30    Za + Irenę JĘDRASZCZYK (20).
7.00    1. Za ++ rodziców Małgorzatę i Edwarda ŚWIĘTEK, wnuka Bartosza, ich rodziców, krewnych, teściów Emilię i Nikodema FERSTERA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + mamę Wandę Hildegardę KENDZIORA (23).
3. Za + Huberta POL (22).
9.00    W intencji żyjących i ++ parafian i gości.
10.00    W intencji żyjących i ++ czcicieli św. Józefa.
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za ++ Felicję ŁUKASIEWICZ w kolejną rocznice urodzin i 30 rocznicę śmierci, Bronisława, rodziców BOJANOWSKI-ŁUKASIEWICZ, ks. Mariana BOJANOWSKIEGO, Lidię i Edwarda WALENTOWICZ, wszystkich ++ z rodziny ŁUKASIEWICZ oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ rodziców Marię i Michała ŻMINKOWSKICH, Stefana i Marię JASKÓŁA, rodzeństwo, szwagrów i szwagierki oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++ mamę Emilie ŚWIERZY w 100 rocznicę urodzin, ojca Ignacego, brata Franciszka, dziadków, ++ z pokrewieństwa obu stron, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za ++ męża Józefa MARAS w rocznice urodzin i imienin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinach SKRZYSZEWSKI-KOZUB.
19.00    KAPLICA W SZPITALU. Msza św. odpustowa ku czci św. Józefa.

Wtorek – Dzień powszedni (21 marca)
6.30    Za + Irenę JĘDRASZCZYK (21).
7.00    1. Za ++ rodziców Jana i Gertrudę KRAKA, 3 siostry, 2 szwagrów, bratową Annę, ++ z pokrewieństwa KRAKA-GUZIK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + mamę Wandę Hildegardę KENDZIORA (24).
3. Za + Huberta POL (23).
18.00    1. Za ++ rodziców Jakuba i Marię BIENKIEWICZ, brata Eugeniusza, siostrę Helenę, dziadków obu stron, ++ z pokrewieństwa BIENKIEWICZ-LECHOWICZ oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ mamę Zofię PRZYSUCHA w 11 rocznicę śmierci, ojca Bronisława, brata Zbigniewa, ++ z pokrewieństwa obu stron, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++ Bogumiła NEPUSTILA, Mariana, Romana i Stanisławę, ++ z pokrewieństwa.

Środa – Dzień powszedni (22 marca)
6.30    Za + Irenę JĘDRASZCZYK (22).
7.00    1. Za + mamę Wandę Hildegardę KENDZIORA (25).
2. Za + Huberta POL (24).
3. Za ++ rodziców Józefę i Władysława KASPRZYK, brata Stanisława KASPRZYK, siostrę Władysławę KĄDZIELA – o radość życia wiecznego.
18.00    1. Za ++ z rodzin SOKOLNICKICH  i FABIAŃSKICH, Wandę i Andrzeja GROCHMAL oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ żonę Annę PILICH w dniu urodzin, rodziców i teściów, ++ z rodziny i pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++ Józefę SZYŁOBRYT, jej rodziców Kazimierza i Marię, rodzeństwo, wszystkich ++ z rodziny.
4. Za ++ Eugeniusza DROZD, rodziców obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Czwartek – Dzień powszedni (23 marca)
6.30    Za + Irenę JĘDRASZCZYK (23).
7.00    1. Za + Huberta POL (25).
2. Za ++ syna Mirosława w 25 rocznicę śmierci, rodziców Katarzynę i Pawła, teściów Mariannę i Władysława, szwagra Lucjana, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
16.30    MSZA ŚW. SZKOLNA. Za + mamę Wandę Hildegardę KENDZIORA (26).
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Odnowa w Duchu Świętym).
18.00    1. Za ++ ojca Albina BLASZCZYK, matkę Waleskę, jej siostry Klarę i Amalię, dziadków obu stron, Jana GAWLIK, 2 żony Marię i Annę, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ rodziców Łucję i Jana POLACZEK, brata Bernarda, Józefa WILK, dziadków obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++ Mieczysława BUDZANOWSKIEGO, rodziców Jana i Katarzynę, siostrę Janinę, jej córkę Barbarę, brata Stanisława oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Piątek – Dzień powszedni (24 marca)
6.30    Za + Irenę JĘDRASZCZYK (24).
7.00    1. Za + mamę Wandę Hildegardę KENDZIORA (27).
2. Za + Huberta POL (26).
3. Za + teścia Henryka URBAŃCZYK w 2 rocznicę śmierci.
17.15    Droga krzyżowa z wypominkami.
18.00    1. Za ++ męża i ojca Bernarda WILK, rodziców Magdalenę i Leona WILK, matkę Łucję MICHALSKĄ, szwagra Aleksandra HAJDUK, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ rodziców Franciszkę i Antoniego NAJUCH, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. O zdrowie dla córki Teresy LIBER.

Sobota – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (25 marca)
6.30    Za + Irenę JĘDRASZCZYK (25).
7.00    1. Za ++ córkę Bożenę, męża Jana, rodziców i rodzeństwo obu stron.
2. Za ++ matkę Marię PLOCH w dniu urodzin, ojca Ernsta, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
9.00    W intencji żyjących i ++ dobrodziejów parafii.
10.00    W intencji żyjących i ++ parafian i gości.
15.00    Do Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Leny DONAT o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla dziecka, rodziców, chrzestnych i całej rodziny.
15.00    MSZA ŚW. W DPS.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Za ++ córkę Krystynę SZAFRANIEC w 7 rocznicę śmierci, męża Eugeniusza, teściów, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ rodziców Józefa i i Jadwigę SKOP, siostrę Klarę, braci Teodora i Rudolfa, bratową Elfrydę, 2 szwagrów, ++ z rodzin SKOP, URBAŃCZYK i WANAT.
3. Za ++ męża Norberta GLOMB, teściów Emilię i Stefana GLOMB, rodziców Antoninę i Augustyna KRUCZEK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za ++ Teodora SKOWRONEK w 4 rocznice śmierci, jego żonę Krystynę – o radość życia wiecznego.
5. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji wnuka Floriana z okazji 20 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
6. Za + Irenę JĘDRASZCZYK (28).
7. Za + Huberta POL (27).
8. Za ++ rodziców Józefa i Kornelię WIECZOREK, teściów Józefa i Władysławę WALASEK, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
9. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Heliodora z okazji 50 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
10. Za ++ mamę Różę GAJDA, męża Janusza, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
11. Za ++ rodziców Annę i Emila JENDRZEJEK, brata Tadeusza, syna Krzysztofa – o radość życia wiecznego.
12. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Fatimskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Joanny z  okazji 40 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
13. Za ++ rodziców Katarzynę i Henryka z okazji urodzin i kolejnej rocznicy śmierci, ciocię Mari, bratową Dorotę, teściów Jadwigę i Pawła, dziadków ++ z pokrewieństwa, dobrodziejów i darczyńców, dusze w czyśćcu cierpiące.
14. Za ++ córkę Gabrielę z okazji urodzin, rodziców Annę i Józefa, teściów Franciszkę i Pawła, chrzestną Katarzynę, 3 szwagrów, szwagierki, ++ z rodzin SKRZYPEK i ZŁOTOŚ oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
15. Za ++ ciocię Klarę w 20 rocznicę śmierci, rodziców Roberta i Elżbietę KUSZ oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
19.00    Nabożeństwo i Msza św. ku czci Matki Bożej Królowej Pokoju.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – LAETARE (26 marca)
6.45Niemiecka    Za ++ mamę Gertrudę SKOPP w dniu urodzin, ojca Wilhelma, ++ z rodzin SKOPP i KUCHARCZYK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7.45    1. Za ++ rodziców Annę i Jana TROJAN, siostrę Annę, szwagra, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + Irenę JĘDRASZCZYK (26).
9.00Młodzieżowa    1. Za ++ męża i ojca Wiktora RAJ, rodziców obu stron, rodzeństwo siostrę Krystynę i brata Wilhelma, bratowe Łucję i Erykę, szwagierki i szwagrów, Annę i Józefa BROŻYŃSKICH, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ rodziców Elżbietę i Ryszarda DOMBROWSKI, brata Zygmunta, bratową Beatę, teścia Jerzego GAWLIK, dziadków Gertrudę i Maksymiliana GIENDAŻ, ++ z pokrewieństwa – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
10.15Rodzinna    1. Za ++ rodziców Janinę i Bronisława STEBNICKICH, Eugeniusza BOLECHAWA, dziadków, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Fatimskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Aleksandry z okazji 40 rocznicy urodzin oraz w intencji wnuczki Magdaleny z okazji 18 rocznicy urodzin, a także o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++ męża, ojca i dziadka Alfreda, rodziców obu stron, ++ z rodzin KRASUŃ, KOWALCZUK i BORUCKI.
4. Za ++ męża i ojca Tadeusza JANCZAK w 1 rocznice śmierci, rodziców, teściów, braci Kazimierza i Piotra oraz przez wstawiennictwo Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Anastazji JANCZAK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Za ++ męża i ojca Jana SOBCZYK w 3 rocznicę śmierci, jego ojca Mariana SOBCZYK, rodziców Annę i Władysława PUSZCZYŃSKICH, szwagra Ryszarda, bratową Krystynę, dziadków, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
6. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Kewina, Kariny i Elżbiety z  okazji kolejnych rocznic urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
11.30Suma    1. Za ++ Matyldę HALICKĄ, rodziców i rodzeństwo.
2. Za ++ rodziców Albinę i Michała WODARZ, męża Mariana, teściów Stanisława i Marię HOROSZCZAK, siostry Katarzynę i Hildegardę, szwagrów Franciszka i Eugeniusza oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji córki Agaty z okazji 30 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Grażyny z  okazji 40 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinach ZIAJA, KUCZERA, DITRICH, KUREK, PIETRUSZKA i NEUMAN.
5. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Moniki z  okazji 60 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo
w rodzinie.
17.15    Gorzkie Żale z nauką pasyjną.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. W intencji żyjących i ++ parafian.
2. Za + mamę Wandę Hildegardę KENDZIORA (29).
3. Za + Irenę JĘDRASZCZYK (28).
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Janusza z okazji 65 rocznicy urodzin, w intencji Mariusza z okazji 35 rocznicy urodzin, w intencji Tomasza z okazji 15 rocznicy urodzin  oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Za ++ ojca Jana MIELNICZUK, brata Krzysztofa, ++ z rodziny i pokrewieństwa.
6. Za + Krystiana STAROSZCZYKA – od brata z rodziną.
7.00    MSZA ŚW. W SZPITALU.
9.00    MSZA ŚW. W KSIĘŻYM LESIE.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

9636189
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
217
6457
47936
9542309
187774
235364
9636189

Twoje IP: 54.158.219.248
Czas: 2018-05-28 01:18:38