Intencje Mszy św. w dniach od 27 marca do 2 kwietnia 2017 roku

Porządek nabożeństw i intencje mszy świętych
w dniach od 27 marca do 2 kwietnia 2017

Poniedziałek – Dzień powszedni (27 marca)
6.30    Za + Irenę JĘDRASZCZYK (27).
7.00    1. Za ++ mamę Adelajdę w rocznicę urodzin, ojca Rajnholda, dziadków Albinę i Piotra, Marię i Jana, ++ z rodziny i pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności i MB Nieustającej Pomocy z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Jana z okazji 60 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Pawła Graca z okazji 84 rocznicy urodzin, o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie oraz za ++ rodziców i rodzeństwo obu stron, szwagrów i szwagierki.
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za + mamę Wandę Hildegardę KENDZIORA (30).
2. Za + Huberta POL (29).
3. Za ++ rodziców Franciszkę i Franciszka, brata Józefa, bratową Marię, siostrę Zofię, szwagrów Stanisława i Józefa, teściów Józefa i Zofię, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za + ks. Krystiana JURCZYKA – o radość życia wiecznego.

Wtorek – Dzień powszedni (28 marca)
6.30    Za + Irenę JĘDRASZCZYK (28).
7.00    1. Za + Marię BANASZ oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ ojca Michała SZKLARZ, mamę Józefę, męża Stanisława, synową Brygidę, braci Michała i Antoniego, dziadków obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + Marię BANASZ oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za ++ rodziców Annę i Roberta ANIOŁ, Marię i Jerzego MOJZA, dziadków, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
18.00    1. Za + Adelajdę LANGER z okazji 81 rocznicy urodzin, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + Huberta POL (30).
3. Za ++ Józefa DZIURKOWSKIEGO i żonę Zofię.
4. Za ++ syna Antoniego KLABISZ, rodziców Franciszka i Marię KLABISZ, rodzeństwo i pokrewieństwo KLABISZ, POLLOK, FOIK, MORGAS i SZYDŁO, dusze w czyśćcu cierpiące.

Środa – Dzień powszedni (29 marca)
6.30    Za + Irenę JĘDRASZCZYK (29).
7. 00 1. O Opiekę Trójcy Przenajświętszej, MB Nieustającej Pomocy z prośbą o potrzebne łaski dla ks. Rudolfa - od pewnej rodziny.
2. Za ++ mamę Anielę w 5 rocznicę śmierci, ojca Antoniego, dziadków obu stron, wszystkich    ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji mamy Eryki z okazji 75 rocznicy urodzin, w intencji córki Katarzyny z okazji 21 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
18.00 1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w pracy duszpasterskiej w intencji ks. proboszcza Rudolfa Nieszwieca z okazji rocznicy urodzin - od parafian.
2. Do Boskiej Opatrzności w intencji ks. proboszcza Rudolfa o zdrowie i Boże błogosławieństwo w pracy duszpasterskiej z okazji urodzin - od wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
3. Za ++ rodziców Antoniego i Marię POLAŃSKICH, ich rodziców i rodzeństwo oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za + Gerarda GAGONA o radość życia wiecznego - od siostry Ireny.
Do modlitwy wiernych: Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą     o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Józefy i Edwarda z okazji 58 rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla ks. proboszcza Rudolfa.   

Czwartek – Dzień powszedni (30 marca)
6.30    Za + Irenę JĘDRASZCZYK (30).
7.00    1. Za ++ Martę i Franciszka POTEMPA, dziadków i wujka Pawła.
2. O pomyślny przebieg operacji i powrót do zdrowia dla Jerzego.
16.30    MSZA ŚW. SZKOLNA: Za + Tomasza KOSIŃSKIEGO – o radość życia wiecznego.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Odnowa w Duchu Świętym).
18.00    1. Za + Kazimierę SZPROCH – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ ojca Alojzego TOMASZOWSKIEGO, Klarę i Alfonsa NOWARA, ++ z rodzin TOMASZOWSKI, NOWARA i SÓWKA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + mamę Marie GORNAT – o radość życia wiecznego.

Piątek – Dzień powszedni (31 marca)
6.30    W intencji żyjących i ++ dobrodziejów parafii.
7.00    Za ++ teściową Elżbietę JANCZURA w rocznicę śmierci, teścia Władysława, męża Henryka,  ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
17.15    Droga krzyżowa z wypominkami.
18.00    1. Za ++ rodziców Zenobiusza i Zofię, Janinę i Józefa oraz córeczkę Małgosię.
2. Za ++ rodziców Elżbietę i Alojzego ŻMUDA, ++ z rodziny i pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++ rodziców Urszulę i Wilhelma MRÓZ, ++ z rodziny MRÓZ oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za ++ ojca i dziadka Pawła TWARDOŃ w kolejną rocznicę śmierci, jego żonę Marię, rodziców obu stron, ++ z pokrewieństwa.

Sobota – Dzień powszedni. Pierwsza sobota (1 kwietnia)
6.30    W intencji kapłanów i sióstr zakonnych z naszej parafii pochodzących i pracujących.
7.00    1. W intencji żyjących i ++ czcicieli MB Różańcowej.
2. Za ++ Wiktora PAJDIOWSKIEGO, jego rodziców i rodzeństwo – o Miłosierdzie Boże i otwarcie bram Nieba.
15.00    MSZA ŚW. W DPS.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Za ++ Tadeusza WŁODARCZYK i Kazimierę SZPROCH – o radość życia wiecznego.
2. Za ++ rodziców Gertrudę i Antoniego KLAMA, szwagra Waltra, córki Lidię i Ingrydę, wnuka Winfryda, ++ z rodzin KLAMA, KALETKA i STEFAN.
3. Za ++ ojca Ernesta POLOCZEK, mamę Annę POLOCZEK, syna Bogdana, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za ++ Jana GRUSZKA, żonę Adelajdę, rodziców, Agnieszkę SZLISZ, męża Jana, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Za ++ Justynę DWORACZEK, jej mamę Brygidę, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
6. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski i opiekę Bożą w rodzinie Lidii i Norberta KOZIOŁ z okazji urodzin męża Norberta oraz za ++ rodziców Rudolfa i Marie GRÜNER, ojca Michała KOZIOŁ.
7. Za ++ żonę Agnes LASONCZYK, rodziców i teściów – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (2 kwietnia)
6.45Niemiecka    W intencji żyjących i ++ parafian.
7.45    Za ++ w 1 rocznicę śmierci: Gertrudę IZYDORCZYK, Barbarę OLIWIAK, Angelę JOCHEM, Marię ZGRAJA, Marię MINARZYK, Justynę ŻUREK, Czesława FUDALA, Marię GIERGA, Józefa SROCZAK, Waldemara BICZ, Franciszka POPANDA, Klaudiusza NIEBOJ, Zuzannę PYKA.
9.00Młodzieżowa    1. Za ++ Agnieszkę i Ryszarda WILK, Łucję, Jana i Bernarda POLACZEK, Józefa WILK, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ męża Pawła POPANDA, rodziców Katarzynę i Antoniego GAWLIK, teściową Gertrudę i Antoniego POPANDA, syna Horsta, szwagra Józefa KLYSZCZ.
10.15Rodzinna    1. Za ++ mamę Edytę KALETKA w 7 rocznicę śmierci, męża Jana, siostrę Stefanię, wnuka Marcina, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Anioła Stróża z okazji 2 rocznicy urodzin Jana ŻELEŹNEGO o dalsze zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji całej rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Bogny i Jarosława JANOWSKICH z okazji 26 rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za ++ rodziców Marię i Antoniego KOZOŁUP, brata Alojzego, siostry Katarzynę, Annę, Bronisławę i Genowefę, bratanka Józefa, szwagrów KALICIAK, LECHOWICZ, KORNAGA, oraz    o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Antoniego KOZOŁUP, siostry Stanisławy i szwagra Edwarda GLICA.
11.30Suma    1. Za ++ rodziców Joannę i Pawła RADZIEJ, syna Sławomira IWANIÓW, teściową Genowefę IWANIÓW, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ rodziców Marię i Jana PASTUCH, siostrę Katarzynę, trzech szwagrów, dziadków obu stron, ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++ rodziców Bronisławę i Stanisława DEMBIŃSKICH, Marię i Jana WRÓBEL, dusze w czyśćcu cierpiące.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Margot z okazji 60 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo.
Do modlitwy wiernych: Do Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Kajetana POPANDA, jego rodziców i chrzestnych.
15.00    MSZA ŚW. CHRZCIELNA.
17.15    Gorzkie żale z nauką pasyjną.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA: W intencji parafian i gości o dobre i owocne przeżycie rekolekcji parafialnych.
7.00    MSZA ŚW. W SZPITALU.
9.00    MSZA ŚW. W KSIĘŻYM LESIE.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

9782720
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
1953
5906
18155
9720993
120113
214192
9782720

Twoje IP: 54.158.30.219
Czas: 2018-06-21 10:24:37