Intencje Mszy św. w dniach od 3 do 9 kwietnia 2017 roku

Porządek nabożeństw i intencje mszy świętych
w dniach od 3 do 9 kwietnia 2017

Poniedziałek – Dzień powszedni. Rekolekcje parafialne (3 kwietnia)
6.30    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marii z okazji 80 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ Jana PYSIK, brata Bernarda, rodziców Marię i Marcina PYSIK – o radość życia wiecznego.
9.00    Za ++ Marię i Alfreda WYBRANIEC, synów Marcina i Rajmunda, ++ z pokrewieństwa NIEPALA-WYBRANIEC.
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za + Ryszarda JOKIEL z okazji urodzin.
2. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Fatimskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie oraz za ++ Władysława i Marię, Józefa i Genowefę, brata i szwagra Bronisława, 2 bratowe i dusze w czyśćcu cierpiące.

Wtorek – Dzień powszedni. Rekolekcje parafialne (4 kwietnia)
6.30    W intencji syna Andrzeja z prośba do Ducha Świętego o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów.
9.00    Za żyjących i ++ z rodziny GREIPEL.
18.00    1. Za ++ Piotra i Martę NAWRAT, synów Rudolfa i Huberta, córkę Hildegardę, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ Józefa i Martę CICHOŃ, teściów Agnieszkę i Pawła KAŁA, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++ rodziców Martę i Wiktora, ich rodziców i rodzeństwo, 3 braci, 2 bratanków i bratową.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Andrzeja ZWIÓR z okazji 50 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Środa – Dzień powszedni. Rekolekcje parafialne(5 kwietnia)
6.30    Za żyjących i ++ parafian i gości.
9.00    Za żyjących i ++ dobrodziejów parafii.
18.00    1. Za ++ ojca Gintra DWORACZEK, mamę Hildegardę, Justynę DWORACZEK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ rodziców Bronisława i Janinę CIPURA, dziadków Teklę i Mariana WANAT, Julię i Józefa CIPURA, ciocie Anielę GOLISZEWSKĄ, Marie NOWICKĄ i Annę PECHYTIAK, kuzyna Andrzeja NOWICKIEGO, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++ Janinę TUROWSKĄ – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Czwartek – Pierwszy Czwartek Miesiąca (6 kwietnia)
6.30    O nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii oraz za naszych kleryków.
7.00    Za ++ Zofię PESZKOWSKĄ w 4 rocznicę śmierci, ojca Jerzego, dziadków Stanisława i Alfredę KOWALCZYK, ich syna Piotra KOWALCZYK, babcię Marię CIERPIELEWSKĄ.
16.30    MSZA ŚW. SZKOLNA. W intencji dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. i ich rodzin.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Odnowa w Duchu Świętym).
18.00  1. Za ++ w marcu 2017: Stanisława SIENKIEWICZA, Horsta KLAMA, Józefa TKOTZ, Wiesława GRABOWSKIEGO, Anielę ZBOINA, Józefa CHUDY, Władysława SOKOUP, Marcina STASEWICZA, Henryka WELTROWSKIEGO, Jerzego SIDORSKIEGO.
2. Za ++ Annę i Czesława CAPIGA, ich rodziców Franciszka i Marie KAŁKA, Franciszka i Antoninę CAPIGA, wszystkich ++ z rodzin KAŁKA, CAPIGA i POWRÓSŁO.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Teresy STRZELECKIEJ z okazji 75 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Nieustającej Pomocy z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Moc Ducha Świętego i Boże błogosławieństwo na dalsze lata kapłaństwa w intencji ks. Andrzeja z okazji urodzin.

Piątek – Pierwszy Piątek Miesiąca (7 kwietnia)
6.30    W intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa.
7.00    1. Za ++ Jadwigę i Jana, Annę i Pawła, Piotra i Annę, męża Alojzego, chrzestnych i dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za + Małgorzatę KUSIDŁO – od pracowników Urzędu Miasta w Strzelcach Opolskich.
17.15    Droga krzyżowa z wypominkami.
18.00    1. Za + Barbarę MUSIOŁ  i ++ z rodziny MUSIOŁ.
2. Za ++ męża Jerzego ŻÓŁTOWSKIEGO, rodziców KINASZ-ŻÓŁTOWSKICH, braci i siostry oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++ męża i ojca Alfreda BURCZEK, Alojzego i Wincentę BURCZEK, Franciszka i Marie JOŃCA, ++ z pokrewieństwa.
4. Za ++ Ryszarda i Renatę PACH, Joachima MATUSZEK, Elfrydę i Jana MATUSZEK, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Sobota – Dzień powszedni (8 kwietnia)
6.30    Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Nieustającej Pomocy z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Anny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7.00    1. Za + babcię Helenę MRÓZ, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo Matki Boskiej z prośbą o Dary Ducha Świętego, opiekę Michała Archanioła, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Victorii i Manuela MROSEK.
12.00    ŚLUB KONKORDATOWY: Denis LABUS – Ewelina GRZESZCZAK.
15.00    MSZA ŚW. W DPS.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Za ++ córeczkę Małgosię, rodziców Zofię i Zenobiusza, Janinę i Józefa.
2. Za ++ rodziców Reginę i Floriana NOGALSKICH, teściów Irenę i Mariana, ++ z pokrewieństwa obu stron.
3. Za ++ mamę Kazimierę CZARNECKĄ w 12 rocznicę śmierci, ojca Tadeusza, brata Czesława, bratową Marię, teściów Stefanię i Antoniego, ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za ++ męża Konrada KALKA, rodziców Tomasza i Albinę MILER, 2 siostry, 2 braci, szwagra oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Za ++ rodziców Teresę i Józefa GOTTWALD, brata Józefa, siostrę Teresę, szwagierkę Irenę, szwagra Stanisława, siostrzeńca Damiana.
6. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Wernera CHLUBA z okazji 75 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7. Za ++ Rajnholda LIZON, rodziców Wiktora i Marię PISARSKI, 2 braci, bratową, szwagra, dziadków obu stron, ++ z pokrewieństwa KAWUREK-PISARSKI-LIZON-KULIG, teściów Annę i Pawła LIZON, 2 szwagrów i dusze opuszczone.
8. Za ++ męża i ojca Jerzego GAWLIK, rodziców obu stron, dziadków, siostrę, szwagierki i szwagrów, ++ z pokrewieństwa GAWLIK-SZLAPPA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
9. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Alfreda z okazji 57 rocznicy urodzin.

NIEDZIELA PALMOWA, czyli MĘKI PAŃSKIEJ (9 kwietnia)
6.45Niemiecka    Für verstorbene Doris KALUZA, Vater Josef, Alle Gefallenen und Verstorbenen aus der Familie und Gottes Segen, Gesundheit für die Verbliebene.
7.45    Za ++ Józefa SZNURA, brata Jana, jego rodziców Annę i Alojzego SZNURA, ++ z pokrewieństwa, teściów Henryka i Marie BIAŁEK, dusze w czyśćcu cierpiące.
9.00Młodzieżowa    1. Za ++ rodziców Pawła i Martę SZŁAPA, siostry Teresę i Dorotę, szwagra Zygfryda, teścia Ryszarda SZWAT, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ męża Stanisława PORAJ w 7 rocznicę śmierci, rodziców Antoniego i Cecylię, teściów Edmunda i Marcjannę.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Cecylii z okazji 55 rocznicy urodzin oraz w intencji syna Rafała z okazji 30 rocznicy urodzin.
10.15Rodzinna    1. Za ++ Genowefę GUZ, męża Alfonsa, syna Helmuta, Elżbietę i Pawła KASZTAN, Huberta, ++ z pokrewieństwa GUZ-LIZON oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ męża, ojca i dziadka Franciszka PAWLUS w 11 rocznicę śmierci, syna Mieczysława, ++ z rodzin PAWLUS, SROKA, TRYPIZOR oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Leonarda z okazji 70 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
11.30Suma    1. Za ++ Genowefę IWANIÓW w 2 rocznicę śmierci, rodziców obu stron, brata Józefa CHROBAK, Bronisława i Zbigniewa IWANIÓW, bratanka Adama, wnuczka Sławomira – o radość życia wiecznego.
2. Za ++ męża Stanisława KOWALCZYKIEWICZ, ++ z rodzin KOWALCZYKIEWICZ i WRÓBLEWSKICH oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Danuty i Piotra z okazji 50 rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Gabrieli z okazji 40 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo.
17.15    Gorzkie Żale z nauką pasyjną.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Za żyjących i ++ parafian.
2. Za ++ Alojzego KOZOŁUP, syna Józefa, teściów Antoniego i Marię KOZOŁUP, rodziców Stanisława i Annę JACHEĆ, braci Edwarda, Mieczysława, Jana i Bronisława, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie. O dobre i owocne przeżycie rozpoczynających się rekolekcji dla parafian i gości.
3. Za ++ z rodzin PISZCZELOK i JURETKO oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za ++ rodziców Halinę i Ryszarda OLSZEWSKICH, dziadków obu stron, ++ z rodzin PRZYWARA i OLSZEWSKICH.
7.00    MSZA ŚW. W SZPITALU.
9.00    MSZA ŚW. W KSIĘŻYM LESIE.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

9782722
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
1955
5906
18157
9720993
120115
214192
9782722

Twoje IP: 54.158.30.219
Czas: 2018-06-21 10:25:01