Intencje Mszy św. w dniach od 17 do 23 kwietnia 2017 roku

Porządek nabożeństw i intencje mszy świętych
w dniach od 17 do 23 kwietnia 2017

Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy (17 kwietnia)
6.45Niemiecka    O szczęśliwy przebieg operacji i powrót do zdrowia w intencji Beaty.
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    W intencji wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
7.45    Msza św. w DPS.
9.00    1. Za ++ rodziców Alberta i Agnieszkę PALUS, Józefa CZAJA, Franciszkę i Teodora KANIA, ++ z pokrewieństwa.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Kornelii i Marka z okazji 30 rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
10.15    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Piotra KAPICY z okazji 40 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + Jerzego MALCHEREK (1).
11.30    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Łucji i Józefa PIECYK z okazji 35 rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + siostrę Zofię PASIONEK, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Leona JUDA, jego rodziców i chrzestnych.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Roberta WOLANEGO z okazji 60 rocznicy urodzin oraz o radość życia wiecznego dla + Małgorzaty HORNIK w 10 rocznicę śmierci, ++ z rodzin WIECZOREK i WOLANY, a także w intencji żyjących z rodzin WOLANY  i HORNIK.
18.00    Za + męża Feliksa ULFIK w 16 rocznicę śmierci, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Wtorek w Oktawie Wielkanocy (18 kwietnia)
6.30    Za ++ Jana i Agnieszkę WILK, brata Pawła, ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo  w rodzinie.
7.00    1. Za + ks. prał. Jerzego STELLMANNA w 87 rocznicę urodzin.
2. Za + Jerzego MALCHEREK (2).
3. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
18.00    1. Za ++ Piotra i Helenę JAKUBCZYK, ich syna Mariana, synową Krystynę, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + Stanisława OLSZEWSKIEGO w 16 rocznicę śmierci, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++ ojca Teofila PAJĄK w rocznice urodzin, mamę Cecylię, dziadków, ++ z rodzin PAJĄK i WOŹNY oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Gertrudy z okazji 85 rocznicy urodzin oraz w intencji całej rodziny.

Środa w Oktawie Wielkanocy (19 kwietnia)
6.30    1. Za + Jerzego MALCHEREK (3).
2. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała (ze skarbonki).
7.00    1. Za + Janusza POCHRZĘST (1).
2. Za ++ ojca Jerzego DREIF, rodziców Izydora i Ernę KACHEL, brata Rajmunda, szwagra Wincentego, ++ z pokrewieństwa.
3. Za + Adolfa TURKO w 1 rocznicę śmierci.
18.00    1. Za ++ Anielę KOPA, rodziców PIETRASZ i KOPA, siostrę Joannę oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ ojca i dziadka Tomasza MANIA, brata Jana – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++ rodziców, teściów, braci Roberta, Gerharda, Kurta i Herberta, siostrę Adelę, wujków i dziadków z rodzin MAREK i NIEWIEM, dusze w czyśćcu cierpiące.
4. Za ++ męża Dionizego DERKOWSKIEGO, jego rodziców i brata Wojciecha, rodziców Klarę i Romana WYRĘBAK, ++ z rodzin GUZOWSKICH, PIETRAS, WIECZOREK, Sabinę BĄK, Piotra GAWLIKA, ks. Jana, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Czwartek w Oktawie Wielkanocy (20 kwietnia)
6.30    Za + Janusza POCHRZĘST (2).
7.00    1. Za ++ męża Stanisława WINIARZ, dwóch braci Michała i Antoniego, synową Brygidę, Anielę, rodziców obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ mamę Gertrud w rocznicę urodzin, ojca Paula – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + Władysława SOKOUP w 30 dzień po śmierci.
16.30 MSZA ŚW. SZKOLNA: Za ++ Gerharda STENCEL, jego żonę Helenę, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Odnowa w Duchu Świętym).
18.00    1. Za ++ męża i ojca Stanisława PIONTEK w 25 rocznicę śmierci, rodziców i rodzeństwo, wszystkich ++ z rodzin PIONTEK, DUDEK i KRZYKOWSKICH oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla żyjących z tych rodzin.
2. Za + Jerzego MALCHEREK (4).
3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Dary Ducha Świętego w intencji wnuka Oliviera o pomyślne zdanie matury i wybór właściwej drogi w dorosłym życiu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Piątek w Oktawie Wielkanocy (21 kwietnia)
6.30    Za + Jerzego MALCHEREK (5).
7.00    1. Za + Janusza POCHRZĘST (3).
2. Za ++ Ewę KUCHAJEWICZ  w kolejną rocznicę śmierci oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Przez wstawiennictwo Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Jana Pawła II dziękując za zdrowie i otrzymane łaski, prosząc o dalszą opiekę i zdrowie dla mamy Cecylii w rocznicę urodzin.
13.00    ŚLUB KONKORDATOWY: Arkadiusz SALA – Dominika AUER.
18.00    1. Za ++ Mariannę i Tadeusza KOWALSKICH, Roberta JEŻEWSKIEGO, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ Mariana KRAWCZYKA i Wojciecha KASPERSKIEGO oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++ Zofię i Alojzego HOŁOBUT, brata Stanisława, Weronikę i Michała ŁAKOMSKICH, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Sobota w Oktawie Wielkanocy (22 kwietnia)
6.30    Za + Jerzego MALCHEREK (6).
7.00    1. Za ++ męża Franciszka JELITO, jego rodziców Konrada i Zofię, siostrę Marię, jej męża Alfreda, braci Stefana i Alfonsa, szwagra Franciszka, rodziców Pawła i Marię GRABOWSKICH, brata Wiesława, dziadków, ++ z pokrewieństwa GRABOWSKI, HOROSZCZAK i SZATKOWSKI oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ Jadwigę i Wilhelma NOPARLIK, ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.
3. Za ++ Martę i Elżbietę WITT, Marię i Józefa LIPOK, rodziców i dziadków, ++ z pokrewieństwa oraz zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
13.00    Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Pawła MRACZNY z okazji urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
14.00    W intencji Domowego Kościoła naszej Diecezji.
15.00    Msza św. w DPS.
15.30    ŚLUB RZYMSKI: Radosław i Angelika BŁACHUT.
17.30    Różaniec w intencji powołań i za naszych kleryków (Wspólnota Marianek).
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Za ++ Bronisławę, Franciszkę i Zdzisława STRUGAŁA, Janinę i Agnieszką GRZYBEK, Juliana i Mariannę  SZWEJ, Hildegardę MISZ, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Zofii MALIK z okazji 80 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Krystyny i Ignacego z okazji 55 rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za + Janusza POCHRZĘST (4).
5. Za ++ matkę Gertrudę, ojczyma Engelberta, teściów, dziadków, brata Rudolfa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
6. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marii i Jerzego z okazji 45 rocznicy ślubu oraz o zdrowie i potrzebne łaski dla Mireli z okazji 30 rocznicy urodzin, a także o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Klaudii i Jacka z okazji 25 rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
8. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji rodziny JOKIEL oraz za wszystkich ++ z rodziny i pokrewieństwa.
9. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Gabrieli i Franciszka z okazji 40 rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
10. Za + mamę Jadwigę PLOTECKI w 1 rocznicę śmierci o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie ZOGLOWEK.
11. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Kazimiery i Jana z okazji 40 rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
12. Za + Halinę DRUŻ - od kuzyna Mariana z rodziną z Sosnowca.
13. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Joachima NOCOŃ z okazji 75 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
14. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marioli z okazji 40 rocznicy urodzin i w intencji Dawida z okazji 18 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
19.00    Wieczór Miłosierdzia.

II NIEDZIELA WIELKANOCNA, czyli MIŁOSIERDZIA BOŻEGO (23 kwietnia)
6.45Niemiecka    Za + Dorotę KAŁUŻA.
7.45    Za ++ żonę Hildegardę GAWLIK, rodziców Pawła i Marię GAWLIK, córkę Hildegardę, synów Alfonsa i Pawła oraz  o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
9.00Młodzieżowa    1. Za ++ Annę i Henryka GIZA, Annę i Reinholda KAMIŃSKICH, Marię i Jana GIZA, Emila URBANCZYK, Jana KLYSZCZ oraz wszystkich ++ z pokrewieństwa.
2. Za ++ męża Jana PIETRZAK  w 3 rocznicę śmierci, rodziców Feliksa i Mariannę SKRYCKICH, Zofię PIETRZAK, dziadków obu stron.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji rodzin MAREK i PSZOWSKI.
10.15Rodzinna    1. Za ++ żonę Krystynę BUREK w 4 rocznicę śmierci, mamę Stefanię, ojca Kazimierza, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji córki Małgorzaty z okazji 18 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Elżbiety GAWLIK z okazji 60 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
Do modlitwy wiernych: Do Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Filipa FRANKE, jego rodziców i chrzestnych.
11.30Suma    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Anny z okazji 20 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ Zofię i Bronisława WINNIK, Anielę i Władysława SZUSZKIEWICZ, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Teresy i Alfreda PALUSZCZAK z okazji 25 rocznicy ślubu oraz w intencji Teresy z okazji 50 rocznicy urodzin, a także oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Magdaleny z okazji 80 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. W intencji Wojciecha w podziękowaniu za otrzymane łaski i Boże błogosławieństwo.
Do modlitwy wiernych: Do Anioła Stróża w intencji rocznych dzieci: Szymona WACHOLC, Hanny GAWRYSIAK i Michała HENCEL, ich  rodziców i chrzestnych.
17.30    Nabożeństwo wielkanocne.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Za żyjących i ++ parafian i gości.
2. Za ++ rodziców Halinę i Ludwika BABCZYK, ++ z rodzin ZIĘBA, KLESZYŃSKI, WARWAS, KRAJEWSKI, O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla syna Wojciecha z okazji imieninoraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + Janusza POCHRZĘST (5).
4. Za + Jerzego MALCHEREK (7).
5. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Adriana TISZBIEREK z okazji 45 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
6. Za ++ rodziców Paulinę i Emanuela NOCOŃ, teściów Gertrudę i Augusta SZCZĘDZINA, ++ z rodziny i pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7. Do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Faustyny, św. Jana Pawła II i bł. ks. Michała SOPOĆKI dziękując i prosząc w pewnej intencji.
7.00    MSZA ŚW. W SZPITALU.
9.00    MSZA ŚW. W KSIĘŻYM LESIE.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

9612603
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
2529
6534
24350
9542309
164188
235364
9612603

Twoje IP: 54.162.184.214
Czas: 2018-05-23 15:01:33