Intencje Mszy św. w dniach od 24 do 30 kwietnia 2017 roku

Porządek nabożeństw i intencje mszy świętych
w dniach od 24 do 30 kwietnia 2017

Poniedziałek - Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski (24 kwietnia)
6.30    Za + Jerzego MALCHEREK (8).
7.00    1. Za ++ brata Antona w 90 rocznicę urodzin, żonę Marię, rodziców Martę i Hieronima, siostry Teresę i Jadwigę, Annę SOBAWA, Łucję ŚLISZ, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + Janusza POCHRZĘST (6).
3. Za ++ rodziców Marię i Władysława, dwie siostry, brata i bratową, dwóch szwagrów, ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za ++ męża i ojca Mieczysława WANAT, jego rodziców Marię i Antoniego, brata trzech szwagrów, rodziców Leontynę i Kazimierza LIS, rodzeństwo, bratową Jadwigę oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ rodziców Katarzynę i Wojciecha ROMANOWICZ, bratową Lidię, bratanicę Beatę, syna Marka,       ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++ rodziców Marię i Jana LEWANDOWSKICH, Gertrudę i, Zofię i Dominika SPRANCEL, braci Józefa, Wilibalda i Jerzego, siostry Gertrudę i Marię, szwagrów Tomasza, Waltra i Ewalda, siostrzenicę Alę KAŁA, jej syna Tomasza, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za ++ rodziców Marię i Waltra KINDEL, teściów Helenę i Leonarda GAWŁOWSKICH, wszystkich ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Wtorek – Święto św. Marka, Ewangelisty (25 kwietnia)
6.15    MSZA ŚW. KU CZCI ŚW. MARKA O DOBRĄ POGODĘ I URODZAJE.
7.00    1. Za ++ teściów Gisberta i Teresę, rodziców Jana i Elżbietę CIOŁEK, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + Jerzego MALCHEREK (9).
3. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
4. Do Boskiej Opatrzności i Matki Boskiej Nieustającej Pomocy z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Teresy i Władysława z okazji kolejnej rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
18.00    1. Za + Waldemara BICZ w 1 rocznicę śmierci.
2. Za + Janusza POCHRZĘST (7).
3. Za ++ Marię i Józefa GOLEC, rodziców obu stron, matkę Annę, teściów Adelajdę i Sylwestra, Mariana LABISZ, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Ireny i Czesława KOTALA z okazji 30 rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
19.00    Nabożeństwo i msza św. ku czci MB Królowej Pokoju.

Środa – Dzień powszedni (26 kwietnia)
6.30    1. Za + męża Rajmunda WIECHOCZEK (1).
2. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała (ze skarbonki).
7.00    1. Za + Janusza POCHRZĘST (8).
2. Za + Jerzego MALCHEREK (10).
3. Za ++ męża Jerzego, syna, rodziców obu stron, trzech braci, siostrę, Michała, wszystkich ++ z pokrewieństwa JANOCHA, BISKUP i STELMACH oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
18.00    1. Za ++ dziadków Annę i Franciszka DRZYMAŁA, ich córkę Renatę, syna Joachima, wszystkich ++ z rodzin DRZYMAŁA, KAŁUŻA i KIERSTEIN.
2. Za ++ Tadeusza LACKI, Edwarda, Mieczysława i Władysława MUCHA, ++ z rodziny i pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++ Annę i Teofila WACŁAWCZYK, Agnieszkę, rodziców Marię i Pawła WILCZEK, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za + Aleksandrę HEHN zd. BIAŁAS o radość życia wiecznego – od przyjaciół.
5. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Krystyny i Henryka z okazji 70 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Czwartek – Dzień powszedni (27 kwietnia)
6.30    Za + męża Rajmunda WIECHOCZEK (2).
7.00    1. Za + Janusza POCHRZĘST (8).
2. Za + Jerzego MALCHEREK (10).
12.00    ŚLUB KONKORDATOWY: Krzysztof WIECZOREK – Edyta KOTALA.
16.30    MSZA ŚW. SZKOLNA: W intencji dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej i ich bliskich.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Urszuli z okazji 75 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ męża Adama BUKOWSKIEGO, syna Janusza, rodziców obu stron, braci, siostry, dwóch szwagrów, ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + Annę w 1 rocznicę śmierci o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za ++ Tadeusza PIWKO w rocznicę śmierci, jego żonę Józefę PIWKO, ich rodziców obu stron – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Piątek – Dzień powszedni (28 kwietnia)
6.30    Za + Marię PASIONEK, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7.00    1. Za + Janusza POCHRZĘST (10).
2. Za + męża Rajmunda WIECHOCZEK (3).
3. Za + Jerzego MALCHEREK (12).
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Małgorzaty ŁYSZCZARCZYK z okazji 43 rocznicy urodzin, w intencji Krzysztofa ŁYSZCZARCZYKA z okazji 44 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
18.00    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Janiny i Józefa z okazji 37 rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ Edwarda i Helenę GUZ, ++  z pokrewieństwa.
3. Za ++ Marię i Czesława PIONTEK, teścia Herberta KLIMEK, szwagra Henryka SOWA, dziadków LENORT, KLIMEK i PIONTEK.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Stanisławy i Stanisława SOBCZUK z okazji 50 rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Sobota – Święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła (29 kwietnia)
6.30    Za + Jerzego MALCHEREK (13).
7.00    1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Dary Ducha Świętego, opiekę Michała Archanioła, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Teresy i Oskara MROSEK.
2. Za ++ Józefa i Ryszarda PANEK.
14.00    ŚLUB KONKORDATOWY: Dariusz PALIWODA – Ewelina OCHLAWA.
15.00    MSZA ŚW. W DPS.
15.30    Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Aleksandry i Waldemara z okazji 50 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
17.30    Różaniec w intencji powołań i za naszych kleryków (Wspólnota Marianek).
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Magdaleny z okazji 40 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + Zdzisława KOWALCZYK i dusze w czyśćcu cierpiące.
3. Za + Janusza POCHRZĘST (11).
4. Za + męża Rajmunda WIECHOCZEK (4).
5. Za ++ Józefa PIETROWSKIEGO, rodziców, teściów, rodziców obu stron, ++ z pokrewieństwa PIETROWSKI, GAJDA i TOPOLSKI oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
6. Za + ojca Antoniego SCHNURA w kolejna rocznicę urodzin.
7. O radość życia wiecznego dla ++ syna Andrzeja, rodziców Gertrudy i Konrada WRÓBEL, dwóch braci Kurta i Józefa, teściów Róży i Pawła SMOLAREK, oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
8. Za + syna Klaudiusza w rocznicę śmierci, ++ z pokrewieństwa.
9. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Anety i Macieja z okazji 15 rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
10. Za + ojca Romana PRZYBYSZEWSKIEGO w 32 rocznicę śmierci, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
11. Za + męża i ojca Kazimierza SKWARA  z okazji urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
12. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Heleny i Bernarda z okazji 30 rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
13. Do Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Vanessy POPANDA, jej rodziców i chrzestnych.
14. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski  w intencji Bernadety i Norberta z okazji 30 rocznicy ślubu.

III NIEDZIELA WIELKANOCNA (30 kwietnia)
6.45Niemiecka    Für Verstorbene Katharina und Wilhelm RUDNER, und Verstorbenen Josef WYSSADA.
7.45    1. Za ++ mamę Cecylię BRYŚ w rocznicę śmierci, ojca Alfreda, ++ z rodziny i pokrewieństwa BRYŚ, LIPOK, SKÓRA i LOCH oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + Jadwigę TUREWICZ o radość życia wiecznego.
9.00Młodzieżowa    1. Za ++ męża i ojca Mariana DUSIŃSKIEGO w 3 rocznicę śmierci, rodziców Antoninę i Bronisława KOŁODZIEJCZYK, Mariannę i Antoniego DUSIŃSKICH, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego w intencji Aliny z okazji 18 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++ Tadeusza PALA, Tomasza i Katarzynę KUBINEK.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Hani z okazji 2 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla rodziców i chrzestnych.
10.15Rodzinna    1. Za ++ męża i ojca Eugeniusza BIENKIEWICZ, rodziców Helenę i Stanisława HOSZMAN, teściów Marię i Jakuba BIENKIEWICZ, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ męża Jana KOZOŁUP, synową Urszulę, zięcia Józefa, braci Mariana i Mieczysława, szwagrów Mieczysława i Adama, teściów Franciszkę i Ignacego, rodziców Marię i Antoniego WANAT, Ewalda PRUSKO, ++ z pokrewieństwa KOZOŁUP i WANAT.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Jana z okazji 18 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
11.30Suma    1. Za + ojca Stanisława LEWANDOWSKIEGO 20 rocznicę śmierci – o radość życia wiecznego - od syna Andrzeja z rodziną.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Barbary BABICZ z okazji 70 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Jadwigi i Mariana z okazji 40 rocznicy ślubu oraz w intencji Agnieszki i Artura z okazji 10 rocznicy ślubu, a także oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Karola MUSKAŁA z okazji 80 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
17.30    Nabożeństwo wielkanocne.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Za żyjących i ++ parafian i gości.
2. Za + Janusza POCHRZĘST (12).
3. Za + męża Rajmunda WIECHOCZEK (5).
4. Za + Jerzego MALCHEREK (14).
5. Za ++ rodziców Zofię i Franciszka BABIUCH, siostrę Krystynę MATYJA, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
6. Za + Stanisławę GACHEWICZ w 30 dzień po śmierci.
7. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za łaskę powrotu do zdrowia, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Romany i przyjaciół.
8. Za żyjących i ++ dobrodziejów parafii.
7.00    MSZA ŚW. W SZPITALU.
9.00    MSZA ŚW. W KSIĘŻYM LESIE.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

9782721
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
1954
5906
18156
9720993
120114
214192
9782721

Twoje IP: 54.158.30.219
Czas: 2018-06-21 10:24:50