Intencje Mszy św. w dniach od 1 do 7 maja 2017 roku

Porządek nabożeństw i intencje mszy świętych
w dniach od 1 do 7 maja 2017

Poniedziałek - Dzień powszedni. Wspomnienie dowolne św. Józefa, rzemieślnika (1 maja)
6.30    Za + Janusza POCHRZĘST (13).
7.00    1. Za ++ mamę Agnieszkę GAWLIK w 1 rocznicę śmierci, ojca Gerarda, brata Norberta, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + męża Rajmunda WIECHOCZEK (6).
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Wiesława PTAK z okazji 49 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Do MB Nieustającej Pomocy z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Bernadetty i dzieci Vincenta i Paula o opiekę dla nich oraz za + męża i ojca Waldemara.
2. Za ++ męża i ojca Zbigniewa MAŁECKIEGO w 16 rocznicę śmierci, teściów, rodziców Stanisława i Marię, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo przez wstawiennictwo MB Nieustającej Pomocy dla całej rodziny.
3. Za + Gepharda PIECHOTA (1).
4. Za + Jerzego MALCHEREK (15).
Do modlitwy wiernych: Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Anny POSPISZYL z okazji 30 rocznicy urodzin.
18.30    Nabożeństwo majowe.

Wtorek – Wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła (2 maja)
6.30    1. Za + Gepharda PIECHOTA (2).
2. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
7.00    1. Za + Janusza POCHRZĘST (14).
2. Za + męża Rajmunda WIECHOCZEK (7).
3. Za ++ mamę Łucję ADAMIK, brata Józefa, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
18.00    1. Za ++ Genowefę GAJDA w 18 rocznicę śmierci, męża i ojca Augustyna, brata Bernarda, siostrę Irenę, ++ z pokrewieństwa PIETROWSKI, JAŃCZUK i ĆWIELONG.
2. Za ++ rodziców Walerię i Ludwika JANIK – o radość życia wiecznego.
3. Za + męża, ojca i dziadka Karola w 1 rocznicę śmierci, rodziców obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za + Jerzego MALCHEREK (16).
18.30    Nabożeństwo majowe.

Środa – UROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI, Głównej Patronki Polski (3 maja)
6.30    1. Za + Janusza POCHRZĘST (15).
2. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała (ze skarbonki).
7.00    1. Za ++ męża Pawła KOZIOŁ, teściów Marię i Teofila KOZIOŁ, rodziców Annę i Piotra PANEK,                          ++ z pokrewieństwa KOZIOŁ i PANEK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + męża Rajmunda WIECHOCZEK (8).
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Elżbiety i Józefa WANAT z okazji 30 rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
9.00    W intencji Ojczyzny.
18.00    1. Za ++ Marię i Józefa PIECYK, ++ z rodzin PIECYK i ŻYŁKA.
2. Za ++ męża Eligiusza STAŃCZAK, rodziców Wiktorię i Kazimierza, teściów Helenę i Antoniego, siostrę Genowefę, brata Józefa, szwagra Tomasza, dziadków obu stron, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + Gepharda PIECHOTA (3).
4. Za + Jerzego MALCHEREK (17).
18.30    Nabożeństwo majowe.

Czwartek – Wspomnienie św. Floriana. Pierwszy czwartek (4 maja)
6.30    O nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii oraz za naszych kleryków.
7.00    1. Ku czci św. Floriana w intencji Gromady Suche Łany.
2. Za ++ rodziców Hildegardę i Teodora SZYMIK.
16.30    MSZA ŚW. SZKOLNA: Za + męża Rajmunda WIECHOCZEK (9).
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. Za ++ w kwietniu 2017: Stanisławę GACHEWICZ, Halinę DRUŻ, Andrzeja KATERLA, Ignacego MŁYNARCZYK, Józefę BAWOHL, Jerzego GIERA, Marię MANOWSKĄ, Władysława KOSYDOR, Kalinę CHOJNACKĄ, Karola MUTZ.
2. Za + Janusza POCHRZĘST (26).
3. Za + Gepharda PIECHOTA (4).
4. Za + Jerzego MALCHEREK (18).
18.30    Nabożeństwo majowe.

Piątek – Dzień powszedni. Pierwszy piątek (5 maja)
6.30    W intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa.
7.00    1. Za + żonę Irenę LOREK.
2. Za ++ Józefa i Martę PAWLICZEK, pięciu synów Józefa, Franciszka, Jerzego, Ryszarda i Pawła, córki Klarę, Gertrudę i Marię, dziadków obu stron, wszystkich ++ z rodzin JOCHEM i PAWLICZEK, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + męża Rajmunda WIECHOCZEK (10).
4. Za + Gepharda PIECHOTA (5).
18.00    1. Za ++ ojca Huberta MAZUREK w 4 rocznicę śmierci, syna Marcina, z rodzin MAZUREK i WYSZKOWSKI.
2. Za ++ rodziców Jadwigę i Jakuba, męża Bernarda, siostrę Anielę, ++ z pokrewieństwa PIETRASZ, KAMPCZYK, BOGUS i KOPA.
3. Za + Janusza POCHRZĘST (17).
4. Za + Jerzego MALCHEREK (19).
18.30    Nabożeństwo majowe.

Sobota – Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Pierwsza sobota (6 maja)
6.30    W intencji kapłanów i sióstr zakonnych z naszej parafii pochodzących i pracujących.
7.00    1. W intencji żyjących i ++ czcicieli MB Różańcowej.
2. Za ++ matkę Annę TIL w 4 rocznicę śmierci, ojca Alfreda, teścia Józefa, ++ z pokrewieństwa TIL i MOJ.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Leokadii z okazji kolejnej rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
14.30    Kościół Bożego Ciała: Nabożeństwo i msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
15.00    MSZA ŚW. W DPS.
17.30    Nabożeństwo majowe.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Za ++ ojca Waltra BRYSZ, mamę Lidię, brata Winfryda, teścia Piotra CEBULA, rodziców obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ Teresę i Feliksa SOLA, brata Romana, ++ z pokrewieństwa SOLA i ROCHECKI, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++ rodziców Józefa i Kornelię WIECZOREK, teściów Józefa i Władysławę WALASEK, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za + Janusza POCHRZĘST (18).
5. Za + męża Rajmunda WIECHOCZEK (11).
6. Za ++ Krystynę GAWLIK, jej męża Pawła, syna Huberta, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7. Za + Jerzego MALCHEREK (20).
8. Za ++ Katarzynę BUDZANOWSKĄ, ojca Jana, siostrę Janinę, jej córkę Barbarę, braci Stanisława i Mieczysława oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
9. Za + męża Józefa DRABIK w kolejną rocznicę śmierci, z rodzin DRABIK i CIUPEK, Klarę GOROL w kolejną rocznicę śmierci, z rodzin GOROL i MATLOK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
10. Za ++ rodziców Agnieszkę i Karola BUDZIANOWSKICH, ich córkę, syna i zięcia, krewnych i przyjaciół, dusze w czyśćcu cierpiące.
11. Za + żonę, mamę, teściową i babcię Adelę SUCHENIA w 5 rocznicę śmierci o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
12. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Liliany i Andrzeja z okazji 25 rocznicy ślubu oraz za ++ rodziców Ingeborgę i Winfrieda oraz Krystynę i Jana.
13. Za ++ rodziców Monikę i Franciszka MIENSOK, brata Bernarda, teściów Annę i Tomasza SKRZYPCZYK, dwie szwagierki, czterech szwagrów, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
14. Za + Gepharda PIECHOTA (6).

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA (7 maja)
6.45Niemiecka    Za ++ rodziców Jadwigę i Wilhelma OLBRICH, Ludwinę OLBRICH, siostrę Mariannę PIECHACZEK, ++ z pokrewieństwa OLBRICH-URBAŃCZYK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7.45    Za ++ w 1 rocznicę śmierci: Helenę PIERKIEL, Agnieszkę GAWLIK, Karola ŚWIDER, Bogdana DURMA, Antoniego PIECZKA, Krzysztofa KOŃKA, Józefa LECHOWICZ, Józefa ĆWIELONG, Janinę SCHÖTTNER, Hildegardę POWRÓSŁO, Helmuta RADIMERSKIEGO, Jerzego KWIATKOWSKIEGO.
9.00Młodzieżowa    1. Za + Eugeniusza WANAT (1).
2. Za + żonę i mamę Barbarę KAZEK w 2 rocznicę śmierci oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Rudolfa z okazji 86 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
10.15Rodzinna    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Alicji i Michała PUCHOWSKICH z okazji 5 rocznicy ślubu oraz o zdrowie    i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ męża i ojca Ryszarda HEPNER w 11 rocznicę śmierci, jego rodziców Elżbietę i Juliusza HEPNER, rodziców Annę i Władysława PUSZCZYŃSKICH, szwagra Jana, bratową Krystynę, dziadków, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Dominika z okazji 4 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie SIODLACZEK.
11.30Suma    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Dary Ducha Świętego, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Anny z okazji 18 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Anieli z okazji 70 rocznicy urodzin oraz w intencji syna Tomasza i wnuczki Joanny z okazji kolejnych rocznic urodzin, a także o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Antoniego SZŁAPA z okazji 80 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marka z okazji 55 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie – od Pracowników Urzędu Miejskiego i Gminnego Zarządu Oświaty w Strzelcach Opolskich.
Do modlitwy wiernych: Do Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Oliwii CYTERA, jej rodziców i chrzestnych.
15.00    MSZA ŚW. CHRZCIELNA.
16.00    Nabożeństwo majowe przy kapliczce na Suchych Łanach.
17.15    Nabożeństwo majowe z udziałem zespołu SEN.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Za żyjących i ++ parafian i gości.
2. Za + Janusza POCHRZĘST (19).
3. Za + męża Rajmunda WIECHOCZEK (12).
4. Za + Jerzego MALCHEREK (21).
5. Za + Gepharda PIECHOTA (7).
7.00    MSZA ŚW. W SZPITALU.
9.00    MSZA ŚW. W KSIĘŻYM LESIE.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

9782723
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
1956
5906
18158
9720993
120116
214192
9782723

Twoje IP: 54.158.30.219
Czas: 2018-06-21 10:25:15