Intencje Mszy św. w dniach od 8 do 14 maja 2017 roku

Porządek nabożeństw i intencje mszy świętych
w dniach od 8 do 14 maja 2017

Poniedziałek – UROCZYSTOŚĆ ŚW. STANISŁAWA, BISKUPA I MĘCZENNIKA, patrona Polski (8 maja):
6.30    Za + Janusza POCHRZĘST (20).
7.00    1. Za ++ Stanisława i Stanisławę WĄSIK, ++ z rodzin WĄSIK, WINIARSKICH i WĘGRZYN.
2. Za + męża Rajmunda WIECHOCZEK (13).
3. Za + Gepharda PIECHOTA (8).
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za ++ męża i ojca Tadeusza SZOBER, rodziców Ewę i Marcina, brata Antoniego, teściów Józefę i Wawrzyńca, ++ z pokrewieństwa obu stron, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ rodziców Jadwigę i Jerzego KRUPA, siostrę Magdalenę BANASZ, dziadków oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + Jerzego MALCHEREK (22).
4. Za + Eugeniusza WANAT (2).
5. Za żyjących i ++ żołnierzy 12. Dywizjonu Ogniowego.
Do modlitwy wiernych: Do Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Marii SZEREMET, jej rodziców i chrzestnych.
18.30    Nabożeństwo majowe.

Wtorek – Dzień powszedni (9 maja)
6.30    1. Za + Jerzego MALCHEREK (23).
2. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
7.00    1. Za + Janusza POCHRZĘST (21).
2. Za + męża Rajmunda WIECHOCZEK (14).
3. Za + Gepharda PIECHOTA (9).
18.00    1. Za ++ męża Emila URBANCZYK, rodziców obu stron, siostrę Annę, jej męża, szwagra, ++ z pokrewieństwa KAMIŃSKI, URBANCZYK i KLYSZCZ.
2. Za ++ rodziców Stanisławę i Władysława LECH, teściów SKROBAŁA, ciocię Anielę, chrzestną Marię, siostrę Annę i brata Józefa.
3. Za + Eugeniusza WANAT (3).
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Andrzeja z okazji 80 rocznicy urodzin, w intencji żony Reginy i wnuczek Magdaleny i Konstancji z okazji kolejnych rocznic urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
18.30    Nabożeństwo majowe.

Środa – Dzień powszedni (10 maja)
6.30    1. Za + Gepharda PIECHOTA (10).
2. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała (ze skarbonki).
7.00    1. Za + męża Rajmunda WIECHOCZEK (15).
2. Za + Jerzego MALCHEREK (24).
3. Za ++ rodziców Marię i Pawła SZŁAPA, rodzeństwo, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
12.00    W intencji ks. Krzysztof i księży święconych w roku 2008 z okazji 9 rocznicy święceń kapłańskich.
18.00    1. Za + Janusza POCHRZĘST (22).
2. Za + Eugeniusza WANAT (4).
3. Za ++ ojca Wilhelma PIETRUSZKA w 30 rocznicę śmierci, matkę Gertrudę, teściową Marię SKÓRA, zaginionego teścia Józefa SKÓRA, Hildegardę i Eugeniusza SIEWORT.
4. Za + Jerzego MALCHEREK (17).
18.30    Nabożeństwo majowe.

Czwartek – Dzień powszedni (11 maja)
6.30    Za + Gepharda PIECHOTA (11).
7.00    1. Za ++ męża Henryka, rodziców obu stron, dusze opuszczone oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + Jerzego MALCHEREK (25).
3. Za ++ rodziców Emilię i Benedykta PRZYBYŁA, braci Waltra i Henryka, ++ z pokrewieństwa PRZYBYŁA i HUDZIK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
16.30    MSZA ŚW. SZKOLNA: Za + męża Rajmunda WIECHOCZEK (16).
Do modlitwy wiernych: Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marty z okazji 10 rocznicy urodzin.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. Za + męża, ojca i dziadka Antoniego KLABISZ w 1 rocznicę śmierci.
2. Za + Janusza POCHRZĘST (23).
3. Za ++ rodziców Teodora, Władysławę i Józefę MALCHEREK, teściów Józefa, Franciszkę i Marię SNADNYCH, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za + Eugeniusza WANAT (5).
18.00    Nabożeństwo majowe.

Piątek – Dzień powszedni (12 maja)
6.30    Za + Janusza POCHRZĘST (24).
7.00    1. O życie wieczne dla ++ matki i babci Bolesławy JURKOWSKIEJ, jej męża Bronisława, córki Jadwigi, syna Kazimierza, ++ z rodzin JURKOWSKICH i LIPKÓW.
2. Za + Gepharda PIECHOTA (12).
3. Za + Jerzego MALCHEREK (26).
12.30    W intencji strażaków, emerytowanych strażaków i pracowników cywilnych pożarnictwa oraz ++ strażaków.
18.00    1. Za ++ żonę Rutę KANDORA, teściów i rodziców, brata Norberta i szwagra Henryka.
2. Za + męża Rajmunda WIECHOCZEK (17).
3. Za + Eugeniusza WANAT (6).
18.30    Nabożeństwo majowe.

Sobota – Wspomnienie Matki Boskiej z Fatimy (13 maja)
6.30    Za + Gepharda PIECHOTA (13).
7.00    1. Do Boskiej Opatrzności w okazji kolejnej rocznicy ślubu z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla całej rodziny.
2. Za + Eugeniusza WANAT (7).
15.00    MSZA ŚW. W DPS.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. O radość życia wiecznego dla + brata Michała DOMERECKIEGO w 2 rocznicę śmierci, ojca Eugeniusza, męża Jacka BURATOWSKIEGO oraz do Matki Boskiej Fatimskiej o wyproszenie pocieszenia i błogosławieństwo Boże dla rodziny.
2. Za + męża Rajmunda WIECHOCZEK (18).
3. Za + Jerzego MALCHEREK (27).
4. Za + Janusza POCHRZĘST (25).
5. Za + męża Eugeniusza JUSZCZYK w 4 rocznicę śmierci, ojca Franciszka FLOREK, ++ z pokrewieństwa JUSZCZAK i FLOREK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
6. Za + Pawła BUGIEL – od rodziny LEDNIOWSKICH z Nowego Sącza.
7. Za ++ rodziców Annę i Henryka DONAT, syna Joachima, ++ z rodziny i pokrewieństwa obu stron.
8. Za ++ rodziców Gertrudę i Augustyna MUSZKIET, brata Krystiana, poległego ojca Wilhelma SZOLC, ++ z rodzin MUSZKIET, PAWLICZEK i SZOLC oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
9. Za + męża i ojca Jerzego NAJUCH, rodziców Jana i Gertrudę, Teofila i Gertrudę URBAŃCZYK, braci Gerarda i Herberta, szwagierkę Gerdę, brata Henryka, szwagierkę Urszulę, ++ z pokrewieństwa URBAŃCZYK i NAJUCH oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
10. O łaskę zbawienia dla ++ męża Reinholda, brata Anzla, rodziców Jana i Wiktorii POLOK, Teodora i Waleski NIEŚWIEC, braci Stefana, Franciszka i Alojzego, siostry Marii i Klary, Dariusza i Stanisława, Jana i Konrada KOŁODZIEJ, Henryka i Antoniego KUCHARCZYK, szwagrów i szwagierki obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinach POLOK, OCHWAT, MEGELE i LIESTLE.
11. Za ++ męża, ojca i dziadka Stefana WYSOCKIEGO, rodziców obu stron Pelagię i Jana, Stanisławę i Michała, brata Michała, siostrę Deonizję, wnuka Jarosława, swatów WÓJCIK, DOMERECKICH i PÓŁKA.
12. Za ++ Marię MANOWSKĄ w 30 dzień po śmierci, brata Tadeusza, siostrę Józefę, szwagra Wiesława, Tadeusza, rodziców Antoniego i Zofię BOREK, Sylwestra i Martę HOFFMANN.
18.45    Różaniec fatimski.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA. UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚWIĘTEJ (7 maja)
6.45Niemiecka    Za ++ rodziców Rozalię i Piotra SZOPA, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7.45    1. Za ++ rodziców Józefę i Dominika BUCHTA, braci Franciszka, Emila i Józefa, siostrę Łucję, szwagrów Huberta i Stefana, bratową Elfriedę, bratanka Waltra, siostrzeńca Bernarda oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + Eugeniusza WANAT (8).
9.00Młodzieżowa    1. Za ++ Martę i Alfonsa PANEK, Anielę i Jana MUSKUS, brata Piotra, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ rodziców Józefa, Józefę i Helenę WITOSÓW, brata Józefa, teściów Stanisława i Teresę i Władysława KOFMANÓW, brata Ryszarda, żonę Jadwigę, prawnuczkę Weronikę, dziadków obu stron, ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++ mamę Elżbietę PIETRUSZKA, rodziców Eleonorę i Jerzego LAZAR – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Do Boskiej Opatrzności  i Matki Boskiej Nieustającej Pomocy z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Urszuli i Stanisława z okazji 50 rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
10.15Rodzinna    UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚWIĘTEJ:
1. W intencji dzieci przystępujących do I Komunii Świętej, ich bliskich i gości.
2. Do Miłosierdzia Bożego i Matki Boskiej Fatimskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Zofii z okazji kolejnej rocznicy urodzin i imienin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
11.30Suma    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo w pracy duszpasterskiej w intencji ks. Daniela JASZCZYSZYNA z okazji 1 rocznicy święceń kapłańskich.
2. Za ++ Teofilę i Władysława ŚWITAŁA, ich rodziców, córki Wandę i Helenę, ++ z rodzin ŚWITAŁA i KALICIAK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + Zofię KANDZIORA w rocznicę śmierci – o radość życia wiecznego.
4. W intencji majowych solenizantów: Zofii, Wiesławy, Iwony, Sławomira i dwóch Stanisławów, z podziękowaniem za wszelkie dotychczas otrzymane dobro, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie.
5. Za ++ Józefa RICHTER, rodziców Józefę i Antoniego, Elfrydę i Jana, siostry Joannę i Kazimierę, szwagrów Stanisława, Piotra, Jerzego i Huberta oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
Do modlitwy wiernych: do Anioła Stróża w intencji rocznych dzieci Magdaleny BANIAK i Jakuba WEISS, ich rodziców i chrzestnych.
15.00    Nabożeństwo majowe dla dzieci pierwszokomunijnych i ich najbliższych.
17.30    Nabożeństwo majowe.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Za żyjących i ++ parafian i gości.
2. Za ++ Katarzynę FRACZAK, mężów Jana i Józefa, syna Władysława, zięciów Stanisława i Ryszarda, rodziców obu stron, ++ z pokrewieństwa.
3. Za + Janusza POCHRZĘST (26).
4. Za + męża Rajmunda WIECHOCZEK (19).
5. Za + Gepharda PIECHOTA (14).
6. Za + Jerzego MALCHEREK (28).
7. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Stefanii z okazji 80 rocznicy urodzin i w intencji Jadwigi z okazji 49 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
8. Za ++ mamę Hiacyntę SKRZYPEK w 5 rocznicę śmierci, ojca Wilhelma oraz ++ z rodziny SKRZYPEK.
9. Za + Józefa SROCZAK w 1 rocznicę śmierci, ++ z pokrewieństwa obu stron.
7.00    MSZA ŚW. W SZPITALU.
9.00    MSZA ŚW. W KSIĘŻYM LESIE.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

9362037
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
4407
7158
26137
9269120
148986
258533
9362037

Twoje IP: 54.80.185.137
Czas: 2018-04-19 11:24:21