Intencje Mszy św. w dniach od 15 do 21 maja 2017 roku

Porządek nabożeństw i intencje mszy świętych
w dniach od 15 do 21 maja 2017

Poniedziałek - Dzień powszedni (15 maja)
6.30    Za + Gepharda PIECHOTA (15).
7.00    1. Za + Janusza POCHRZĘST (27).
2. Za + męża Rajmunda WIECHOCZEK (20).
3. Za + Jerzego MALCHEREK (29).
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za ++ mamę Zofię MASTERNAK w dniu imienin, ojca Wincentego, dziadków KUCHNIAKÓW i MASTERNAKÓW, szwagrów Feliksa i Stanisława, szwagierkę Stasię, teściów oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ Zofię DYBAŁ w kolejną rocznicę urodzin, ++ z rodzin DYBAŁ i ZAJĄC.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Teodora z okazji 70 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za + Eugeniusza WANAT (9).
18.30    Nabożeństwo majowe.

Wtorek – Święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski (16 maja)
6.30    1. Za + Gepharda PIECHOTA (16).
2. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
7.00    1. Za + męża Rajmunda WIECHOCZEK (21).
2. Za + Jerzego MALCHEREK (30).
3. Za + Eugeniusza WANAT (9).
18.00    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w pracy duszpasterskiej w intencji ks. proboszcza Wolfganga z okazji 35 rocznicy święceń kapłańskich.
2. Za + Janusza POCHRZĘST (28).
3. Za + męża Jerzego SKRZYPIEC W 10 rocznicę śmierci, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za + ojca Pawła PIONTEK, żonę Franciszkę, syna Franciszka, synową Teresę, rodziców i rodzeństwo obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Za + ojca Michała GŁABA, dziadków oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
6. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Antoniego z okazji 70 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
18.30    Nabożeństwo majowe.

Środa – Dzień powszedni (17 maja)
6.30    1. Za + Gepharda PIECHOTA (17).
2. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała (ze skarbonki).
7.00    1. Za + męża Rajmunda WIECHOCZEK (22).
2. Za + Leonię ZGODA w kolejną rocznicę śmierci, ++ z rodzin ZGODA, STRĘK i WALAS oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + Eugeniusza WANAT (11).
18.00    1. Za + Janusza POCHRZĘST (29).
2. Za ++ teściów Martę i Konrada, męża Michała, rodziców Agnieszkę i Jerzego, brata Jana, wszystkich ++ z rodzin STELMACH, MRÓZ, JANOCHA i LIPOK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++ rodziców, teściów, brata, szwagrów, Juliana, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie WŁODARCZYK.
4. Za ++ rodziców Bronisławę i Stanisława, braci Jana i Stanisława ŚLAZ, teściów Eugenię i Romana SOSNOWICZ, Annę i Bogdana WACHOWICZ w kolejną rocznicę śmierci – o radość życia wiecznego.
18.30    Nabożeństwo majowe.

Czwartek – Dzień powszedni (18 maja)
6.30    Za + Janusza POCHRZĘST (30).
7.00    1. Za + matkę Marię KROPIELNICKĄ, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + Gepharda PIECHOTA (18).
16.30    MSZA ŚW. SZKOLNA: Za + męża Rajmunda WIECHOCZEK (23).
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. Za ++ męża i ojca Mieczysława ŁANOWY w 12 rocznicę śmierci, jego rodziców Katarzynę i Jana, siostrę Anielę, braci Jana, Tadeusza i Bronisława, rodziców Marię i Antoniego, braci Mariana i Mieczysława, szwagrów Jana i Adama, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ męża i ojca Alojzego PATOŁA w kolejną rocznicę śmierci, rodziców, teściów, szwagrów Henryka i Karola, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Krzysztofa z okazji 40 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za + Eugeniusza WANAT (12).
18.00    Nabożeństwo majowe.

Piątek – Dzień powszedni (19 maja)
6.30    Za + męża Rajmunda WIECHOCZEK (24).
7.00    1. Za ++ Marię KOZOK w 8 rocznicę śmierci, rodziców Annę i Józefa KOZOK, brata Krystiana, TEŚCIÓW Marię i Teodora KRUCZEK, ++ z rodziny i pokrewieństwa.
2. Za + Gepharda PIECHOTA (19).
3. Za + Bernarda LASEK  w rocznicę śmierci oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinach obu stron.
18.00    1. Za ++ Pawła GRUSZKA, rodziców Florentynę i Augustyna GRUSZKA, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ męża Waltra PRZYBYŁA, syna Zygfryda, teściów Emilię i Benedykta PRZYBYŁA, ++ z rodziny i pokrewieństwa.
3. Za ++ Franciszkę i Ludwika PIASECKICH, Rozalię i Michała TRUSZCZAK, ++ z pokrewieństwa obu stron.
4. Za + Eugeniusza WANAT (13).
18.30    Nabożeństwo majowe.

Sobota – Dzień powszedni (20 maja)
6.30    Za dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00    Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Aleksandry z okazji kolejnej rocznicy urodzin i w intencji wnuczki Magdaleny z okazji 34 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
15.00    MSZA ŚW. W DPS.
16.00    Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Anioła Stróża z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Leny NOCOŃ z okazji 1 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
17.30    Nabożeństwo majowe.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Za ++ córkę Irenę, Marię DĄBROWSKĄ, jej męża Stefana, rodziców Stefanię i Pawła AUGUSTOWICZ, teściów Annę i Edwarda RASZKA, zięcia Zbigniewa, 2 szwagierki, 4 szwagrów, ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ rodziców Florentynę i Józefa PAŁOSZ, braci Jana i Stefana, siostry Władysławę i Florentynę, bratanków Henryka, Mirosława, Zbigniewa, Piotra i Mariana, rodziców Genowefę i Władysława STRZAŁKOWSKICH, siostrę Zofię oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++ Władysławę HEJNEMAN, ojca Zygmunta, ++ z rodzin obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za + męża Rajmunda WIECHOCZEK (25).
5. Za + Gepharda PIECHOTA (20).
6. Za + Eugeniusza WANAT (14).
7. Za + żonę i mamę Stefanię JANIK o radość życia wiecznego.
8. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Katarzyny i Rafała z okazji kolejnych rocznic urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
9. Za ++ męża, ojca i dziadka Stefana WYSOCKIEGO, rodziców obu stron, Pelagię i Jana, Michała i Stanisława, siostrę Deonizję, brata Michała, wnuka Jarosława, swatów Katarzynę i Władysława DOMERECKICH, swatów Władysławę i Eugeniusza PÓŁKA, swata Józefa WÓJCIK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA. ROCZNICA I KOMUNII ŚWIĘTEJ (21 maja)
6.45Niemiecka    Za ++ żonę Annelies SCHIWIETZ w 34 rocznicę śmierci, siostrę Gertrud, Annę i Antona SCHIWIETZ, wszystkich ++ z pokrewieństwa – O RADOŚĆ ŻYCIA WIECZNEGO.
7.45    1. Za ++ Martę PECKA, męża Ericha, rodziców obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ Jana i Martę GOLEC, Jana i Gertrudę WIATOWSKI, wszystkich ++ z rodzin GOLEC i WIATOWSKI oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Heleny WIDERA z okazji 87 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
9.00Młodzieżowa    1. Za ++ rodziców Jana i Antoninę GUZ, brata Ryszarda, ++ z pokrewieństwa MOJZA-GUZ, rodziców Zofię i Walentego FREJEK, siostrę Elżbietę, ++ z rodzin FREJEK i BARNAŚ oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Zofii z okazji 95 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++ rodziców Wincentego i Agnieszkę POLACZEK, mężów Eryka i Jerzego, teściów Jana i Marię PAKOSZ, Pawła i Gertrudę GREIPEL, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w pracy duszpasterskiej w intencji ks. Krystiana z okazji 23 rocznicy święceń kapłańskich.
10.15Rodzinna    ROCZNICA I KOMUNII ŚWIĘTEJ.
W intencji dzieci obchodzących rocznicę I Komunii Świętej, rodziców, chrzestnych i bliskich.
[do Modlitwy Wiernych: Do Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Marii KAPICA, jej rodziców i chrzestnych].
11.30Suma    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Piotra z okazji 50 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ syna Jarosława, rodziców, brata Tadeusza, ++ z rodzin ŻUK, ZDOBYLAK, KOZOŁUP i PRASZEK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++ męża Czesława SŁOTWIŃSKIEGO w rocznicę śmierci, jego rodziców i braci, ojca Eugeniusza BEDNAREK, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Anioła Stróża z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Basi z okazji 1 rocznicy urodzin.
17.30    Nabożeństwo majowe.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Za żyjących i ++ parafian i gości.
2. Za + męża Rajmunda WIECHOCZEK (26).
3. Za + Gepharda PIECHOTA (21).
4. Za + Eugeniusza WANAT (15).
5. Za ++ ojca Stanisława i brata Tomasza WOŹNIAK.
7.00    MSZA ŚW. W SZPITALU.
9.00    MSZA ŚW. W KSIĘŻYM LESIE.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

9362159
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
4529
7158
26259
9269120
149108
258533
9362159

Twoje IP: 54.80.185.137
Czas: 2018-04-19 11:39:48