Intencje Mszy św. w dniach od 3 do 9 lipca 2017 roku

Porządek nabożeństw i intencje mszy świętych
w dniach od 3 do 9 lipca 2017

Poniedziałek – Święto św. Tomasza, Apostoła (3 lipca):
6.30    Za + Elfrydę MROCZKOWSKĄ (28).
7.00    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Małgorzaty z okazji 65. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: Edeltraudę LIPOK w rocznicę śmierci, rodziców, rodzeństwo, dziadków, ++ z pokrewieństwa LIPOK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: matkę Gertrudę KRAKA  w rocznicę śmierci, ojca Jana, siostry, szwagrów, bratową Annę i dusze w czyśćcu cierpiące.
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za ++: męża Adama KAZAN, rodziców Marię i Andrzeja GÓRAK, rodzeństwo, teściów Franciszkę i Michała KAZAN, zięciów Andrzeja i Piotra, Marię JABŁOŃSKĄ, jej rodziców i rodzeństwo, wszystkich ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: Tadeusza ŁACIC, jego rodziców Marię i Stanisława, Michalinę STRYJSKĄ, Annę i Jerzego BARTODZIEJ.
3. Do Najświętszego Serca Pana Jezusa przez wstawiennictwo św. Ojca Pio z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo dla wnuczki Nicol z okazji urodzin, dla wnuka Mateusza i wnuczek Pauliny i Nadine oraz o Boże błogosławieństwo dla córek Sabiny, Iwony i Barbary.

Wtorek – Dzień powszedni (4 lipca)
6.30    1. Do Miłosierdzia Bożego, Najświętszego Serca Pana Jezusa przez wstawiennictwo Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, św. Jana Pawła II oraz Wszystkich Świętych Patronów z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże w rodzinie oraz w rodzinach córek i brata.
2. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
7.00    1. Za ++: Henryka ODYA, 2 siostry, syna Czesława i rodziców obu stron.
2. Za + Elfrydę MROCZKOWSKĄ (29).
18.00    1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Nieustającej Pomocy z prośbą o szczęśliwe rozwiązanie w intencji Katarzyny.
2. Za ++: Marię WIECZOREK w 11. rocznicę śmierci, ojca Walentego, córkę Annę SZYNDLER w 2. rocznicę śmierci, Sylwię WIECZOREK, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinach WIECZOREK i SZYNDLER.
3. Za ++ rodziców Zbigniewa i Irenę PIENIAK o radość życia wiecznego.

Środa – Dzień powszedni (5 lipca)
6.30    1. Za ++ z rodzin JAGUSZ, KANDZIORA i HUNDE oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała (ze skarbonki).
7.00    Za + Elfrydę MROCZKOWSKĄ (30).
18.00    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, błogosławieństwo Boże w pracy duszpasterskiej w intencji ks. Tomasza DANIŁY z okazji urodzin.
2. Za ++: Petronelę i Jana SADLIŃSKICH, Stanisława i Stanisławę BARANOWSKICH, Franciszka DUSZYK i Andrzeja PAWLAK.
3. O powrót do zdrowia dla Franciszka.

Czwartek – Wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy. Pierwszy Czwartek Miesiąca (6 lipca):
6.30    O nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii oraz za naszego kleryka.
7.00    W intencji tegorocznych maturzystów o dobry wybór dalszej drogi życiowej.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. Za ++: w końcu maja i w czerwcu 2017 roku: Wincentego MALCHEREK, Barbarę DAMBIEC, Bronisława SYPOSZ, Joachima OBŁONCZEK, Stanisława FIAŁKOWSKIEGO, Andrzeja SZOTA, Stanisławę KRYŚ, Stanisławę ŚLIMAK, Leszka FIOŁEK, Urszulę JOSZKO, Manfreda SCHNAPKA, Jana GAWLIK, Huberta DONAT, Alojzego WIATOWSKIEGO.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji siostry Krystyny CHODYŃSKIEJ.

Piątek – Pierwszy Piątek Miesiąca (7 lipca)
6.30    W intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa.
7.00    1. Za ++: brata Stanisława FIAŁKOWSKIEGO w 30. dzień po śmierci, rodziców Michała i Józefę FIAŁKOWSKICH.
2. O rozwiązanie trudnej sprawy rodzinnej.
18.00    1. Za ++: rodziców Barbarę i Stefana KUCHARCZYK, braci Franciszka, Henryka, Jana i Antoniego, bratowe Annę, Jadwigę i Magdę, szwagra Ewalda, ++ z rodzin KUCHARCZYK i SKOPP – o radość życia wiecznego.
2. Za ++: męża i ojca Bernarda, teściów Katarzynę i Ignacego, szwagra Rudolfa, siostrę Anielę, ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.

Sobota – Wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera (8 lipca):
6.30    Za ++ Irenę i Ryszarda.
7.00    Za ++: syna Dariusza KRÓL, męża Eugeniusza, rodziców Jana i Łucję, teściów, 3 braci, wszystkich ++ z rodzin KRÓL i PLOCH oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
15.00    MSZA ŚW. W DPS.
17.30    Różaniec w intencji powołań i za naszego kleryka (Wspólnota Marianek).
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Zofii z okazji 90. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + mamę Joannę CYGANEK, ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: syna Dariusza, rodziców obu stron, 2 braci i bratowe oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za ++: Helenę TARLIŃSKĄ w 1. rocznicę śmierci, jej męża Franciszka, ++ z pokrewieństwa TARLIŃSKI-HUDZIK, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA (9 lipca)
6.45Niemiecka    Za ++: żonę Annelies SCHIWIETZ w 82. rocznicę urodzin, rodziców Annę i Antona SCHIWIETZ, siostrę Gertrud, wszystkich ++ z pokrewieństwa – o radość życia wiecznego.
7.45    Za + żonę i matkę Aniele BIEGA w 12. rocznicę śmierci, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
9.00    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Eweliny i Adama z okazji 1. rocznicy ślubu oraz o szczęśliwy przebieg ciąży i dar potomstwa.
2. Za ++: rodziców Jana i Marię MUSKAŁA, braci i siostry, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
10.15    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Iwony NOCOŃ z okazji 25. rocznicy urodzin.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Małgorzaty i Jarosława z okazji 20. rocznicy ślubu, w intencji mamy Marii z okazji kolejnej rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: męża i ojca Józefa KOKOT, rodziców Teofila i Marię, Anastazję i Józefa KAŁUŻA, brata Jerzego, szwagrów Jana, Jerzego i Wilhelma oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za ++: syna i brata Leszka FIOŁEK w 30. dzień po śmierci, wszystkich ++ z rodzin FIOŁEK-STASZCZYSZYN-TREPISOR.
11.30    1. W intencji żyjących i ++ parafian i gości.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Anny GOLEC z okazji 91. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: żonę Mirosławę KAMIŃSKĄ w 2. Rocznicę śmierci, ++ z rodzin KAMIŃSKICH i LISÓW oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
17.30    Nieszpory niedzielne.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
Za ++: syna Jana MORAWIEC, rodziców, 3 braci, babcię, ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00    MSZA ŚW. W SZPITALU.
9.00    MSZA ŚW. W KSIĘŻYM LESIE.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

10268046
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
784
4345
26272
10200080
110214
154457
10268046

Twoje IP: 54.198.142.121
Czas: 2018-09-22 04:02:55