Intencje Mszy św. w dniach od 10 do 16 lipca 2017 roku

Porządek nabożeństw i intencje mszy świętych
w dniach od 10 do 16 lipca 2017


Poniedziałek – Dzień powszedni (10 lipca):
6.30    W intencji żyjących i ++ dobrodziejów parafii.
7.00    Za ++: męża i ojca Alojzego w rocznicę urodzin, rodziców i teściów, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. O radość Nieba dla ++: rodziców Elfrydę i Jana MROCZKOWSKICH, ojca Eryka GARUS oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinach GARUS i SAMUL.
2. Za ++: Katarzynę, Marcjana i Alicję KNOPIK, ++ z rodziny KROTIUK: Małgorzatę, Aleksandra, Józefa i Wiktorię – o radość życia wiecznego.

Wtorek – Święto św. Benedykta, opata, Patrona Europy (11 lipca):
6.30    1. Za ++: Annę-Marię i Alojzego CEBULLA, ich rodziców, rodzeństwo i pokrewieństwo oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
2. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
7.00    Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Ireny z okazji 55. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
18.00    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Teresy z okazji 60. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + syna Tomasza ŻELACHOWSKIEGO w 1. rocznicę śmierci.
3. Za + brata Tadeusza o radość życia wiecznego – od brata Aleksandra z rodziną.

Środa – Wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika (12 lipca):
6.30    1. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała (ze skarbonki).
7.00    Za ++: córkę Mariolę GILERT i żonę Urszulę TARLIŃSKI.
18.00    1. Za ++: męża Edwarda HAYN, jego rodziców Edwarda i Martę, rodzeństwo, ++ z rodziny i pokrewieństwa.
2. Za ++: mamę Marię, poległego ojca Henryka BISZ w rocznicę urodzin, Augustyna i Genowefę KASPERCZYK, rodzeństwo i dziadków obu stron, ++ z pokrewieństwa – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: Annę SZINDLER, siostrę Sylwię i córkę Danutę.

Czwartek – Wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta (13 lipca):
6.30    Za żyjących i ++ parafian.
7.00    Do Boskiej Opatrzności, Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo Matki Boskiej Fatimskiej, Lourdzkiej i Nieustającej Pomocy z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Anny z okazji 75. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. Za ++: męża i ojca Franciszka JASKOLA w rocznicę urodzin oraz przez wstawiennictwo Matki Boskiej Fatimskiej o zdrowie i błogosławieństwo Boże w rodzinie.
2. Za ++: synów Waldemara i Jerzego PTASZEK, ich ojca Jana, ++ z rodzin PTASZEK-KOPACKI.
3. Za + teścia Henryka URBAŃCZYK w rocznicę urodzin o radość życia wiecznego.
18.30    RÓŻANIEC FATIMSKI.

Piątek – dzień powszedni (14 lipca):
6.30    Za ++: Marcina CICHOŃ, rodziców obu stron, ++ z rodzin CICHOŃ-PURKOP.
7.00    Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Teresy z okazji 85. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
18.00    1. Do Boskiej Opatrzności z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji wszystkich dzieci z rodzinami, wnuków i prawnuków oraz za ++: męża i ojca Eugeniusza WANAT i córkę Krystynę SZAFRANIEC – o radość życia wiecznego.
2. Za ++: męża i ojca Kazimierza SKWARA w 3. rocznicę śmierci, szwagra Edmunda, ++ z rodzin SKWARA-PARKITNY-FERDYNUS.
3. Za ++: rodziców Jadwigę i Kazimierza WIERZBIŃSKICH, Bolesława DOBROWOLSKIEGO, jego rodziców i krewnych oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za + Jadwigę ORDYNIEC w 1. rocznicę śmierci.

Sobota – Wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła (15 lipca):
6.30    Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Alfreda oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7.00    Za ++: Irenę SILIŁO, Marię i Bronisława GRUZD, Henryka i Leona WOŁOCHOWICZ.
12.30    ŚLUB KONKORDATOWY: Marek KRUPA-Katarzyna PŁUCIENNIK .
14.00    ŚLUB RZYMSKI: Benjamin BERNIER-Natalia PLOCH.
15.00    MSZA ŚW. W DPS.
17.30    Różaniec w intencji powołań i za naszych kleryków (Wspólnota Marianek).
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Za ++: męża Tadeusza z okazji 75. rocznicy urodzin, rodziców i teściów, brata Franciszka, szwagrów Franciszka, Bronisława, Kazimierza i Henryka, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ męża i ojca Herberta PIETRUSZKA, rodziców obu stron, szwagrów i szwagierki, ++  z pokrewieństwa PIETRUSZKA-BARYSZ oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: męża Jana HABURA, rodziców obu stron, siostrę Annę, brata Piotra, szwagra Andrzeja, ++ z pokrewieństwa HABURA-TOMCZYK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za ++: męża Zbigniewa STANICKIEGO w 10. rocznicę śmierci, teściową Mariannę, rodziców Rozalię i Józefa, szwagra Franciszka, bratanka Patryka oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo  w rodzinie.
5. Za ++: brata ks. Ernesta, jego rodziców, siostry, ++ z rodziny i pokrewieństwa.
6. Za ++: ojca Joachima STACH  z okazji 80. rocznicy urodzin, dziadków ZYLKA-PIONTEK, mamę Marię PIONTEK, wujka Wilhelma, ++ z pokrewieństwa, ++ Franciszkę i Stefana LUKOSSEK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7. Za ++: męża, ojca i dziadka Henryka STUDZIŃSKIEGO w dniu imienin, rodziców obu stron, ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
8. Za ++: rodziców Dorotę i Franciszka WIECZOREK, ++ z pokrewieństwa LIPOK-WIECZOREK-MATEJA, ++ Klarę JASKÓŁKA i Małgorzatę LIPOK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
9. Za ++: rodziców Dorotę i Franciszka WIECZOREK, ++ z rodzin WIECZOREK-LIPOK-MATEJA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
[do Modlitwy Wiernych: Za + brata Czesława w rocznicę śmierci].

XV NIEDZIELA ZWYKŁA (16 lipca):
6.45Niemiecka    Za żyjących i ++ parafian.
7.45    1. Za ++: rodziców Małgorzatę i Jerzego PLACHETKA, dziadków i wujków, ++ z pokrewieństwa obu stron.
2. Za ++ teściów Annę i Pawła BRYŚ, ++ Z POKREWIEŃSTWA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
9.00    1. Za ++: rodziców Pawła i Reginę GRALKA, Augustyna i Marię DZIUROŃ, Elfrydę i Franciszka KRZYWICA, brata Jerzego KRZYWICA, szwagrów Jana i Wiktora, zięciów Norberta FLOREK i Roberta RANGE oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Małgorzaty i Bogusława z okazji 20. rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
10.15    1. Za ++: Franciszkę KRAWCZUK w kolejną rocznicę śmierci, męża Jana, syna Zbigniewa, siostrę Józefę SZATKOWSKĄ, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Rafała z okazji 40. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Żanety i Marka z okazji 13. rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
11.30    1. Za ++: ojca Sylwestra, matkę Elżbietę, córkę Elwirę, teściów, dziadków, ++ z pokrewieństwa KLABISZ-GUZ-WOJS, dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Szczepana z okazji 70. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
17.30    Nieszpory niedzielne.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Za ++: rodziców Antoniego i Danutę JACHEĆ, ich rodziców, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: rodziców Edeltraudę i Pawła WILCZEK, teścia Adolfa BEM, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7.00    MSZA ŚW. W SZPITALU.
9.00    MSZA ŚW. W KSIĘŻYM LESIE.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

10268012
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
750
4345
26238
10200080
110180
154457
10268012

Twoje IP: 54.198.142.121
Czas: 2018-09-22 03:52:41