Intencje Mszy św. w dniach od 17 do 23 lipca 2017 roku

Porządek nabożeństw i intencje mszy świętych
w dniach od 17 do 23 lipca 2017

Poniedziałek – Dzień powszedni (10 lipca)
6.30    W intencji żyjących i ++ dobrodziejów parafii.
7.00    Za ++: Anielę KACZMARCZYK, męża Pawła, jej rodziców Agnieszkę i Ludwika, dziadków Józefę i Rufina PATEROK, Helenę, Michała i Floriana PATEROK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za ++: ojca Gerarda, teściów Genowefę i Alfonsa, kuzyna Bronka, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: tatę Edwarda MORAWSKIEGO w 2. rocznicę śmierci, mamę Rutę, ++ z rodzin MATYSIAK-RATAJ-MORAWSKI oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: mamę Katarzynę w 2. rocznicę śmierci, Władysława i Bogdana, Łucję, Antoniego i Różę, Mariana, ++ z rodzin DRUŻGA-BIEMER-PALIWODA.

Wtorek – Dzień powszedni (18 lipca)
6.30     Za ++: syna Antoniego KLABISZ, rodziców Franciszka i Marię KLABISZ, rodzeństwo i pokrewieństwo KLABISZ-POLLOK-FOIK-MORGAS-SZYDŁO i dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00    W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
18.00    1. Za ++: Henryka WAWRZYŃCZYK w 1. rocznicę śmierci, jego żonę Teresę, rodziców i teściów, brata ks. Krystiana oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ rodziców Józefa i Annę SKLEBIC o radość życia wiecznego.
3. Za ++ Hieronima i Domicelę DOLA o radość życia wiecznego.

Środa – Dzień powszedni (19 lipca)
6.30    Za + Joachima JAŁOWY w kolejną rocznicę urodzin o radość życia wiecznego.
7.00    W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała (ze skarbonki).
11.00    Pogrzeb Śp. Józefa JASKÓŁA.
18.00    1. Za ++: rodziców Agnieszkę i Józefa WANAT, braci Władysława, Stanisława i Eugeniusza, siostrę Stanisławę, męża Mieczysława LECHOWICZ, dziadków obu stron, ++ z pokrewieństwa i dusze opuszczone.
2. Za ++: brata Zbigniewa PRZYSUCHA w 1. rocznicę śmierci, rodziców Zofię i Bronisława, ++ z rodziny, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Czwartek – Wspomnienie bł. Czesława, prezbitera, Patrona Diecezji Opolskiej (20 lipca)
6.30    Za + wnuczkę Joannę o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7.00    Za ++: rodziców Annę i Franciszka SOBONKIEWICZ, męża Mieczysława, bratową Renatę, teściów Mariana i Stanisławę KALWAT, Bronisława WRÓBEL, Jana SOBONKIEWICZ oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Fatimskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o pomyślny przebieg leczenia i powrót do zdrowia, Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski w intencji mamy Urszuli z okazji urodzin.
2. Za + Henryka WAWRZYŃCZYK o radość życia wiecznego.


Piątek – Dzień powszedni (21 lipca)
6.30    Za ++: rodziców Gertrudę i Wiktora KULIK, teściów Mariannę i Tadeusza SZYMANEK, brata Franciszka, Irenę, Mariusza, Edwarda i Józefa SZYMANEK, Stanisława WYRWA, dziadków obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7.00    Za ++: męża Pawła SONSALA w 6. rocznicę śmierci, rodziców Władysława i Lucynę JELONEK, siostrę Marię.
10.30    Msza św. w intencji Funkcjonariuszy i Pracowników Cywilnych Policji oraz ich rodzin - z okazji Święta Policji.
13.00    ŚLUB KONKORDATOWY: Andrzej GIEMSA – Patrycja WAWRZYNIAK.
18.00    1. Za ++: rodziców Helmuta i Martę WÓJCIK, dziadków Wilhelma i Klarę WÓJCIK, ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: Eryka KASPERCZYK, rodziców Teofila i Łucję GOLEC, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + Różę CYMBORSKĄ w 30. dzień po śmierci o radość życia wiecznego.

Sobota – Wspomnienie św. Marii Magdaleny (22 lipca)
6.30    Za ++: Rajmunda, rodziców i ++ z pokrewieństwa.
7.00    Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marka z okazji 34. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
14.00    ŚLUB KONKORDATOWY: Krzysztof SZARNIK – Magdalena SOKÓŁ.
15.00    MSZA ŚW. W DPS.
17.30    Różaniec w intencji powołań i za naszych kleryków (Wspólnota Marianek).
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Za + męża i ojca Antoniego MOCZYGEMBA w 3. rocznicę śmierci, ++ z rodziny i pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: męża i ojca Józefa SZLAPPA, rodziców Martę i Ernesta, siostry Gerdę i Urszulę, szwagra Jacka, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: Helenę DŁUTOWSKĄ w 3. rocznicę śmierci, jej męża Czesława, rodziców Zofię i Władysława, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za ++: Franciszka KACZMARCZYK, jego rodziców Stanisława i Franciszkę, teściów Wiktora i Annę BUGDOLL, siostrę Jadwigę, jej męża Oskara, brata Pawła i jego żonę Anielę, szwagierkę Adelę, jej męża Maksymiliana, dziadków Anastazję i Jakuba KRZYŻOK, Teresę i Tomasza KACZMARCZYK, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Za ++: brata ks. Ernesta, jego rodziców, siostry, ++ z rodziny i pokrewieństwa.
6. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Józefa z okazji 65. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7. Za ++: Ernestynę DŁUGOSZ w 1. rocznicę śmierci, córkę Irenę KACZOR, rodziców, braci i siostry i wszystkich ++ z pokrewieństwa.
8. Za + matkę Erykę ŚMIEJA w 1. Rocznicę śmierci.
9. Za ++: synów Mirosława i Dariusza, męża Andrzeja – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA (23 lipca)
6.45Niemiecka    1. Do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Christine PIEKAREK z okazji urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: męża i ojca Józefa GLIKA, rodziców i rodzeństwo obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7.45    1. W intencji Wdów naszej Parafii.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Janiny OŻAROWSKIEJ z okazji 85. rocznicy urodzin, o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie oraz za ++ rodziców obu stron.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Anny z okazji 85. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
9.00    1. Za ++: ojca Huberta URBAŃCZYK w kolejną rocznicę urodzin, matkę Urszulę, ++ z pokrewieństwa STEINDOR-URBAŃCZYK-KALKA-SIODLACZEK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ rodziców Marię i Józefa MIECZNIK, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Anny z okazji 65. rocznicy urodzin oraz za ++: męża Józefa i brata Jana.
10.15    1. Za ++: męża i ojca Piotra DOMEREDZKIEGO w rocznicę śmierci, rodziców Michała i Marię, Katarzynę i Józefa KOZOŁUP, brata Mariana, Bronisławę DZIĘCINA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: rodziców Otylię i Wilhelma MATAUSZEK, ich rodziców, ++ z rodzin WRZECIONO-LUDWIG, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie MICHALSKI.
3. Do Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Filipa ŚWITLIŃSKIEGO o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla niego i całej rodziny.
11.30    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Krystyny i Sebastiana KRZYŻOK z okazji 50. rocznicy ślubu, w intencji Krystyny z okazji 70. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Manfreda z okazji rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
[do Modlitwy Wiernych: w intencji nowożeńców Magdaleny i Krzysztofa].
17.30    Nabożeństwo Niedzielne ku czci św. Krzysztofa z błogosławieństwem kierowców z poświęceniem pojazdów.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Przez wstawiennictwo św. Krzysztofa w intencji wszystkich kierowców.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Barbary i Antoniego z okazji 40. rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla ich dzieci z rodzinami.
3. W intencji żyjących i ++ parafian.
4. Za + Ewę KUCHAJEWICZ w rocznicę urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7.00    MSZA ŚW. W SZPITALU.
9.00    MSZA ŚW. W KSIĘŻYM LESIE.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

10268033
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
771
4345
26259
10200080
110201
154457
10268033

Twoje IP: 54.198.142.121
Czas: 2018-09-22 03:58:59