Intencje Mszy św. w dniach od 24 do 30 lipca 2017 roku

Porządek nabożeństw i intencje mszy świętych
w dniach od 24 do 30 lipca 2017

Poniedziałek – Wspomnienie św. Kingi, dziewicy (24 lipca)
6.30    Do Matki Boskiej Fatimskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o nawrócenie w pewnej intencji.
7.00    1. Za ++: Pawła GAWLIK, żonę Krystynę, syna Huberta, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. O zdrowie dla Marty LISOWSKIEJ.
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Do Boskiej Opatrzności i Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II i Matki Boskiej Fatimskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Cecylii z okazji 60. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: rodziców Helenę i Romana CICHOŃ, siostrę Sylwię GRUSZKA, ++ z rodzin CIHCOŃ, NOCOŃ i PIETRUSZKA – o radość życia wiecznego.
3. Za ++: męża Gintra RADZIEJ, rodziców Pawła i Marię ŚWIERZY, ++ z pokrewieństwa ŚWIERZY-BOMBELKA-RADZIEJ oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Wtorek – Święto św. Jakuba, Apostoła. Wspomnienie św. Krzysztofa (25 lipca)
6.30     1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Nieustającej Pomocy z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze zdrowie i Boże błogosławieństwo oraz za ++: męża i córkę.
2. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
7.00    1. Za ++: Jana PATEROK, Annę i Gintra ORDON, rodziców Józefa i Florentynę PATEROK, rodzeństwo Jadwigę, Franciszka i Marię PATEROK, dusze opuszczone oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: syna Marcina KLAK w 10. rocznicę śmierci, rodziców Edytę i Jana KALETKA, Stefanię JANIK, Jerzego TWARDOŃ, ++ z pokrewieństwa – o spokój ich dusz oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie, szczególnie dla najmłodszego pokolenia.
18.00    1. Za ++: rodziców Annę i Tomasza KAWAŁKO, brata Czesława, bratową Danutę oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: Paulinę i Maksymiliana KONIECZNY, braci Stefana i Michała, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: Marię KOMENDERA, jej zięcia Ryszarda, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Stanisława z okazji 75. rocznicy urodzin oraz za ++: rodziców Annę i Grzegorza, siostrę Helenę i ++ z rodziny.
19.00    Nabożeństwo i Msza św. ku czci Matki Boskiej Królowej Pokoju: Za ++: siostrę Jarosławę, rodziców Stanisławę i Bolesława HRUBY, teściów Annę i Franciszka oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Środa – UROCZYSTOŚĆ ŚW. ANNY, MATKI NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, GŁÓWNEJ PATRONKI DIECEZJI OPOLSKIEJ (26 lipca)
6.30    1. Za ++: ojca Henryka z okazji urodzin, mamę Katarzynę, ciocię Marię z okazji urodzin, bratową Dorotę, teściów Jadwigę i Pawła, dziadków obu stron, wszystkich ++ z rodziny i pokrewieństwa, dobrodziejów i darczyńców oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
2. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała (ze skarbonki).
7.00    1. W intencji żyjących i ++ mieszkańców Gromady Mokre Łany.
2. Za ++: Annę MIKOSZ, jej rodziców i rodzeństwo, ++ z pokrewieństwa.
9.00    Do Boskiej Opatrzności za wstawiennictwem Królowej Górnośląskiej św. Anny o pomyślność i błogosławieństwo Boże dla Górnego Śląska i Górnoślązaków.
18.00    1. Za ++: Teresę i Franciszka MANIA, 3 szwagrów, córkę Hildegardę, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: męża i ojca Czesława KOZUB w 16. rocznicę śmierci, rodziców obu stron, ++ z pokrewieństwa KOZUB-SKRZYSZEWSKI, szwagra Józefa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + mamę, teściową i babcię Annę HAMRYSZAK w dniu imienin, ++ z rodziny i pokrewieństwa.

Czwartek – Wspomnienie św. Joachima, ojca NMP (27 lipca)
6.30    O zdrowie dla Marty LISOWSKIEJ.
7.00    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Agnieszki i Arnolda MORAWIETZ z okazji 15. rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: Ignacego PIEKARCZYK, rodziców i rodzeństwo obu stron oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
3. Do Najdroższej Krwi Pana Jezusa z okazji urodzin w intencji Arnolda LABISCH o powrót do zdrowia oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. Za ++: męża i ojca Maksymiliana NIERLE w rocznicę śmierci, syna Manfreda, rodziców obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + mamę Urszulę PILAWA o radość życia wiecznego.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Klary ZACHWIEJA  z okazji 80. rocznicy urodzin oraz za + męża Władysława i ++ z rodziny ZACHWIEJA.

Piątek – Dzień powszedni (28 lipca)
6.30    1. Za + ojca Henryka LOREK.
2. Za ++: męża Stanisława, rodziców i teściów, ++ z pokrewieństwa, Antoniego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7.00    1. Za ++: brata Georga, bratową Elisabeth KOROLL, ich rodziców i pokrewieństwo oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za ++: rodziców Józefę i Władysława KASPRZYK, brata Stanisława, siostrę Władysławę KĄDZIELA – o radość życia wiecznego.
18.00    1. Za ++: męża Ewalda BEM, syna Andrzeja, rodziców Stefana i Barbarę KUCHARCZYK, teściów Adolfa i Gertrudę BEM, braci i bratowe, ++ z pokrewieństwa BEM-KUCHARCZYK.
2. Za ++: męża i ojca Franciszka JASKOLA w rocznicę śmierci, rodziców Annę i Antoniego SIWIEC, teściów Matyldę i Franciszka, siostrę Gertrudę, ciocię Teresę, bratowe Annelies i Małgorzatę, ++ z pokrewieństwa JASKOLA-SIWIEC-PIONTEK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Joanny i Krzysztofa z okazji kolejnej rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. O Boże błogosławieństwo, Światło Ducha Świętego i wszystkie potrzebne łaski dla właścicieli i pracowników Firmy "KAPICA".

Sobota – Wspomnienie św. Marty (29 lipca)
6.30    Za żyjących i ++ dobrodziejów Parafii.
7.00    1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Częstochowskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Zofii i całej rodziny.
2. Za + ks. Bolesława KOSTKA.
12.00    ŚLUB KONKORDATOWY: Daniel KOZIOŁEK – Natalia AUER.
13.30    ŚLUB RZYMSKI: Michael i Juliane SCHOPPA.
15.00    MSZA ŚW. W DPS.
17.30    Różaniec w intencji powołań i za naszych kleryków (Wspólnota Marianek).
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Joanny i Krzysztofa z okazji kolejnej rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: mamę Urszulę SOJKA w rocznicę urodzin, ojca Eryka, ++ z rodzin SOJKA-MUSZALLA.
3. Za ++ rodziców Małgorzatę i Franciszka WIECZOREK, wszystkich ++ z pokrewieństwa WIECZOREK-NOCOŃ, teściów Henryka i Zofię PIECZYRAK, szwagra Henryka, wszystkich ++ z pokrewieństwa PIECZYRAK-KAPICA.
4. Za ++: Agnieszkę i Alfonsa BIOŁY, córkę Brygidę, synową Urszulę, szwagra Wilhelma i dusze w czyśćcu cierpiące.
5. Za ++: teściów Helenę i Bolesława KUBIELAS, 3 synów, ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.
6. Za ++: męża Jana, ojca Antoniego, siostry Krystynę i Mirosławę, brata Krystiana, ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA (30 lipca)
6.45Niemiecka    Für verstorbene Anna und Paul RACK und alle verstorbenen der Familien DONATH und RACK.
7.45    1. Za ++: mamę Hildegardę DWORACZEK w 10. rocznicę śmierci, ojca Gintra, Justynę, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: rodziców Gertrudę i Maksymiliana STEFANIDES, matkę Hildegardę GAWLIK, dziadków obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
9.00    1. Za ++: syna Zygfryda PRZYBYŁA, męża Waltra, ++ z rodzin PRZYBYŁA, STEBEL, KLIBER i BRONDER.
2. Za ++: rodziców Teresę i Andrzeja CHROBAK, brata Józefa, siostrę Genowefę IWANIÓW, Anielę i Ludwika PSZON, ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
10.15    1. Za ++: rodziców Zofię i Bernarda KANDZIORA, ++ z rodzin MALCHEREK i KANDZIORA, Stanisława KALICIAK.
2. Za + Heniego HENDRIKS w 1. rocznicę śmierci.
11.30    1. Za żyjących i ++ parafian.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Przemysława z okazji 50. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Miłosierdzia Bożego z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Waldemara z okazji 65. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
17.30    Nabożeństwo Niedzielne.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Za ++: męża Jana JUREWICZ w rocznicę śmierci, rodziców Annę i Stanisława, brata Antoniego, teściów Antoniego i Zofię KUMOREK, ich córki Karolinę i Stefanię, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: rodziców Józefa i Jadwigę SKOP, braci Teodora i Henryka, siostrę Klarę, ciocię Gertrudę, bratową Elfrydę, szwagrów Franciszka i Eugeniusza, ++ z rodzin SKOP i URBAŃCZYK, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++ rodziców Mariana i Mariannę CHŁONDZYŃSKICH.
4. Za ++ z rodzin SZYBIAK, PRIMUS i SUWART oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7.00    MSZA ŚW. W SZPITALU.
9.00    MSZA ŚW. W KSIĘŻYM LESIE.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

10267905
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
643
4345
26131
10200080
110073
154457
10267905

Twoje IP: 54.198.142.121
Czas: 2018-09-22 03:13:39