Intencje Mszy św. w dniach od 31 lipca do 6 sierpnia 2017 roku

Porządek nabożeństw i intencje mszy świętych
w dniach od 31 lipca do 6 sierpnia 2017

Poniedziałek – Wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera (31 lipca)
6.30    Za + ojca Stefana ZALEJSKIEGO (1).
7.00    Za ++: Dawida SZYMCZAK w 6. rocznicę śmierci i jego przyjaciela Patryka BARTOSIK - o radość życia wiecznego.
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za ++: rodziców Danutę i Stanisława RANIOWSKICH, teściów Mariannę i Andrzeja BOCHNAK, ++ z pokrewieństwa JONIAK-RANIOWSKI oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: mamę Cecylię KOŹLIK w rocznicę urodzin, ojca Pawła, dziadków, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + męża Leona w 2. rocznicę śmierci, wszystkich ++ z rodzin WALOSZEK i LEMPIK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Wtorek – Wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła (1 sierpnia)
6.30     W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
7.00    1. O radość życia wiecznego dla + Anieli BĄK w rocznicę urodzin, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: Konrada i Klarę SZYDŁO, rodziców i rodzeństwo oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
18.00    1. Za ++: rodziców Alfonsa i Agnieszkę RZEŹNICZEK, Wiktora i Klarę KOCEM.
2. Za + ojca Stefana ZALEJSKIEGO (2).
3. Do Miłosierdzia Bożego o szczęście wieczne dla ++: rodziców Marii i Nikodema, Gertrudy i Józefa oraz siostry Teresy.
4. Przez wstawiennictwo Matki Boskiej Nieustającej Pomocy o zdrowie w pewnej intencji.

Środa – Dzień powszedni (2 sierpnia)
6.30    Za + ojca Stefana ZALEJSKIEGO (3).
7.00    1. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała (ze skarbonki).
2. Za + żonę Magdalenę, ++ z rodzin GROBOSZ i MIKOLASZEK.
18.00    1. Za ++: ojca Eugeniusza JAWORSKIEGO w 90. rocznicę urodzin, mamę Rozalię, siostrę, szwagrów, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Iny i Arkadiusza STANKOWSKICH z okazji 1. rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + Mirosława JAKUBIK oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

Czwartek – Pierwszy Czwartek Miesiąca (3 sierpnia)
6.30    O nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii oraz za naszych kleryków.
7.00    Za + ojca Stefana ZALEJSKIEGO (4).
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. Za ++: w końcu czerwca i w lipcu 2017 roku: Dorotę KOPA, Stanisława ROMANOWICZA, Annę WOJNAROWSKĄ, Józefa JASKÓŁA, Jana JURKIEWICZA, Edith MOCNY.
2. Za + Jana REWERSKIEGO i dusze w czyśćcu cierpiące.
3. Msza św. dziękczynna w intencji Joanny i Sebastiana z okazji 15-lecia ślubu oraz w intencji Sybilli i Janusza z okazji 40-lecia ślubu, w podziękowaniu Panu Bogu za wszystkie otrzymane łaski, prosząc o Dary Ducha Świętego, zdrowie i opiekę Matki Bożej w dalszym wspólnym życiu oraz Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.

Piątek – Wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera. Pierwszy Piątek Miesiąca (4 sierpnia)
6.30    W intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa.
7.00    Za + ojca Stefana ZALEJSKIEGO (5).
11.00  Pogrzeb śp. Emiliana TYCZYŃSKIEGO.

13.00    ŚLUB KONKORDATOWY: Jakub IZYDORCZYK – Karolina PRZYBYTNIOWSKA.
18.00    1. Za ++: żonę Monikę BOMBA, rodziców obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: męża Mieczysława FAJER w kolejną rocznicę śmierci, mamę Otylię, teściową Janinę, dziadków, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + brata Grzegorza KACPERSKIEGO, ++ z rodzin KACPERSKICH i BARAN.

Sobota – Wspomnienie Matki Boskiej Śnieżnej. Pierwsza Sobota Miesiąca (5 sierpnia)
6.30    W intencji kapłanów i sióstr zakonnych z naszej parafii pochodzących i tu pracujących.
7.00    1. W intencji czcicieli Matki Bożej Różańcowej.
2. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Śnieżnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinach Marka i Marysi.
15.00    MSZA ŚW. W DPS.
17.30    Różaniec w intencji powołań i za naszych kleryków (Wspólnota Marianek).
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Za ++: rodziców Adelajdę i Jerzego GAWLIK, synów Edmunda, Alojzego i Józefa, rodziców obu stron GAWLIK-BARTECZKO, Jadwigę GAWLIK, Annę NAMYSŁO, Wiktorię BIENIEK, teściów z rodzin dzieci, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: Irenę JAŃCZUK w kolejną rocznicę śmierci, ++ z rodzin JAŃCZUK, GAJDA, CZAJKOWSKI, ĆWIELĄG i PIOTROWSKI.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, szczęśliwy przebieg ciąży i Boże błogosławieństwo w intencji córki Edyty WIECZOREK z okazji 30. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za + ojca Stefana ZALEJSKIEGO (6).
5. Za ++: małżonków Wiktora i Annę DONAT, rodzeństwo Józefa i Bertę DONAT, rodziców Henryka i Annę DONAT, ich rodziców oraz wszystkich ++ z pokrewieństwa.

NIEDZIELA – ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO (6 sierpnia)
6.45Niemiecka    Za ++: mamę Różę NOWAK w 4. rocznicę śmierci, ojca Adolfa NOWAK, dziadków MACIOŁEK-NOWAK, wszystkich ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7.45    1. Za ++ w 1 rocznicę śmierci: Artura KRUPA, Mieczysława PENCKO, Jadwigę WITOŃ, Henryka ŁATKA, Mariana KUCHAJEWICZA, Jana KOŁODZIEJA, Magdalenę PARNIEWICZ, Adelajdę LANGER, N. PROCHOWNIK, Halinę ZADWORNĄ, Pawła SZOTKA, Zdzisława OSOWSKIEGO, Franza MROCHEŃ.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Róży i Janusza z okazji 30. rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Radosława z okazji 30. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
9.00    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Bernarda z okazji 60. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Gertrudy i Brunona RASZKA z okazji 55. rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: rodziców Hermana i Gertrudę WITT, szwagra Benedykta, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za + Grażynę WOLNY w 3. rocznicę śmierci.
10.15    1.Za ++: Elżbietę KASZTAN, męża Pawła, córki Elżbietę i Emilię, synów Henryka i Józefa, zięciów Helmuta GUZ i Huberta PIETRZYŃSKIEGO, ++ z pokrewieństwa KASZTAN-GUZ oraz o zdrowie i błogosławieństwo Boże w rodzinie.

2. Za ++: Piotra SKRZYPCZYK, rodziców SKRZYPCZYK-PALEJCZYK, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: rodziców Bronisławę i Bogusława BANEK, brata Edwarda, teściową Agnieszkę WELTROWSKĄ, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla żyjących.
11.30    1. Za żyjących i ++ parafian.
2. Za ++: Hildetraudę i Leona KOŁODZIEJ, dziadków Agnieszkę i Antoniego WIORA, siostrę Irenę, szwagra Zbigniewa PIENIAK, wujka Waltra SZOTKA.
3. Do Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Oskara KWIOTKA, jego rodziców i chrzestnych.
15.00    Msza św. chrzcielna
17.30    Nabożeństwo Niedzielne.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Za + ojca Stefana ZALEJSKIEGO (7).
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Grzegorza MISZ z okazji 40. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Zbigniewa z okazji 65. rocznicy urodzin i w intencji Danuty z okazji kolejnej rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za ++: Dorotę KOPA w 30. dzień po śmierci, męża Pawła.
7.00    MSZA ŚW. W SZPITALU.
9.00    MSZA ŚW. W KSIĘŻYM LESIE.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

10267887
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
625
4345
26113
10200080
110055
154457
10267887

Twoje IP: 54.198.142.121
Czas: 2018-09-22 03:12:49