Intencje Mszy św. w dniach od 14 do 20 sierpnia 2017 roku

Porządek nabożeństw i intencje mszy świętych
w dniach od 14 do 20 sierpnia 2017

Poniedziałek – Wsp0mnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika (14 sierpnia)
6.30    1. Za ++ parafian.
2. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo MB Fatimskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w pewnej intencji.
7.00    1. Za + ojca Stefana ZALEJSKIEGO (15).
2. O szczęśliwy przebieg operacji i powrót do zdrowia dla Lucjana.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji diakona Michała DOMAGAŁY z okazji 15 rocznicy przyjęcia święceń diakonatu i o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    Za ++ męża i ojca Bogusława MAJEWSKIEGO, rodziców Aleksandrę i Walentego BARTUSIK, teściów Irenę i Adama MAJEWSKICH, babcię Katarzynę oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
18.30    Różaniec fatimski.

Wtorek – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (15 sierpnia)
6.45Niemiecka     Za ++ Arnolda JAŁOWY w kolejną rocznicę śmierci, żonę Katarzynę, rodziców – o radość życia wiecznego.
7.00    Msza św. w szpitalu.
7.45    Msza św. w DPS.
7.45    1. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
2. Za + Mieczysława PENCKO w 1 rocznicę śmierci.
3. Za + ojca Stefana ZALEJSKIEGO (16).
9.00    Msza św. w Księżym Lesie.
9.00    1. Za ++ brata Norberta, rodziców Agnieszkę i Gerarda GAWLIK, dziadków Karola i Annę NOWAK, ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ rodziców Marię i Jana WANAT, dziadków obu stron, dusze w czyśćcu cierpiące, teściów Anielę i Alojzego ZDOBYLAK, dziadków obu stron, dusze opuszczone, które znikąd nie mają pomocy, bratowe Janinę i Emilię, Andrzeja WILDE.
10.15    1. Za ++ mamę Ritę SIEMIENIEWSKĄ, ojca Władysława, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie  i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ ojca, teścia i dziadka Jana PISKOŃ w 30 rocznicę śmierci, mamę, teściową i babcię Gertrudę PISKOŃ, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + Edith MOCNY o radość życia wiecznego.
11.30    Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marii i Piotra PAŁOSZ z okazji 50 rocznicy ślubu, w intencji Marii z okazji 69 rocznicy urodzin, w intencji zięcia Waldemara z okazji 50 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
18.00    1. Za ++ rodziców Janinę i Józefa, Zofię i Zenobiusza oraz córeczkę Małgosię.
2. Za ++ męża i ojca Bernarda FOIK w kolejną rocznicę śmierci, mamę Łucję, brata Klaudiusza, teściów Józefa i Zofię oraz przez wstawiennictwo Matki Boskiej Nieustającej Pomocy o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++ mamę Stanisławę SEREDYNIECKĄ w 8 rocznicę śmierci, ojca Jakuba, dziadków obu stron, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Środa – Dzień powszedni (16 sierpnia)
6.30    1. Za ++ syna Antoniego KLABISZ, rodziców Franciszka i Marię KLABISZ, rodzeństwo i pokrewieństwo KLABISZ, POLLOK, FOIK, MORGAS i SZYDŁO oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
2.  W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała (ze skarbonki).
7.00    Za + ojca Stefana ZALEJSKIEGO (17).
10.30    W intencji uczestników 41 Pieszej Pielgrzymki Opolskiej na Jasną Górę.
13.30    Pogrzeb Śp. Zofii Karpa.
18.00    1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Anny z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w życiu i pracy duszpasterskiej w intencji ks. radcy Joachima DEMBONCZYKA z okazji 81 rocznicy urodzin.
2. Za ++ rodziców KOROL, teściów SOŁGA, męża Józefa, kuzynkę Helenę, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++ matkę Zofię KALETKA w 7 rocznicę śmierci, ojca Jerzego, męża Romana, ++ z pokrewieństwa KALETKA i JACKOWSKI oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Czwartek – Uroczystość św. Jacka, prezbitera, patrona Metropolii Górnośląskiej (17 sierpnia)
6.30    Za + ojca Stefana ZALEJSKIEGO (18).
7.00    1. Za ++ męża Józefa SIKORA, braci Mieczysława i Eugeniusza, rodziców i dziadków, ++ z rodzin GRZYBALSKI, BIŁOBRAN, KRZYWOSZYJA, KUSZYK, SUS i ĆWIELONG, Stefana FIRUTA, Elżbietę GODAN oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ męża Lucjana BARTOSZEWICZ, Kazimierę ŁUĆ, Teofilę POŁUKORD.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    Za ++ męża i ojca Wincentego KOPTON, syna Zygmunta, Józefa i Annę JAGUSZ, teściów Jana i Emilię KOPTON, siostrę Ernę, szwagrów Edwarda , Jana, Gerharda i Ewalda – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Piątek – Dzień powszedni (18 sierpnia)
6.30    Za + ojca Stefana ZALEJSKIEGO (19).
7.00    Za ++ mężów Frantza i Henryka, ++ z pokrewieństwa MRASS, KOLIBABA i ZIELONKA.
18.00    1. Za ++ żonę Stefanię OLSZOWY, rodziców, rodziców Jana i Katarzynę OLSZOWY, siostrę Zofię, Jana i Władysławę ŁUBIK, ++ z rodziny i pokrewieństwa.
2. Za + Jana KOŁODZIEJ w 1 rocznicę śmierci o radość życia wiecznego, ++ z pokrewieństwa.

Sobota – Dzień powszedni (19 sierpnia)
6.30    W intencji dobrodziejów parafii.
7.00    Za + ojca Stefana ZALEJSKIEGO (20).
13.00     ŚLUB KONKORDATOWY: Tomasz NOWAKOWSKI – Natalia MALEWSKA.
15.00    MSZA ŚW. W DPS.
17.30    Różaniec w intencji powołań i za naszych kleryków (Wspólnota Marianek).
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Za ++ Halinę PATOŁA, rodziców i teściów oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ Edwarda WILK, rodziców Klarę i Wiktora, siostrę Anielę, jej męża Zdzisława, rodziców Katarzynę i Wojciecha DOLIPSKICH, Józefa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Marii, dzieci i ich rodzin.
3. Za + Henryka ŁATKA w 1 Rocznicę śmierci o radość życia wiecznego.
4. Za ++ męża Huberta PIETRUSZKA, rodziców Jadwigę i Stefana, synową Marię PIETRUSZKA, ++ z pokrewieństwa.
5. Za ++ rodziców, teściów, męża Henryka, brata Norberta, bratową Rutę – o radość życia wiecznego.
6. W intencji nowożeńców Ewy i Pawła.

XX NIEDZIELA ZWYKŁA (20 sierpnia)
6.45Niemiecka    Za ++ męża i ojca Wiktora GAWLIK, rodziców Wilhelma i Jadwigę OLBRICH, siostrę Mariannę PIECHACZEK, ciocie Ludwinę, Katarzynę i Helenę – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie    i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7.45    Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Mateusza MRÓZ z okazji 60 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
9.00    1. Za ++ rodziców Michała i Marię LECHOWICZ, Teresę i Władysława MAZIARZ, Anielę LECHOWICZ, wszystkich ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ żonę i mamę Alicję KAŁA w 2 rocznicę śmierci, brata i syna Tomasza.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Haliny z okazji 75 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za + Ludwinę NOCOŃ w kolejną rocznicę śmierci.
10.15     1. Za ++ matkę Gertrudę ZMUDA w 10. rocznicę śmierci, męża Józefa, syna Jana – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marzeny z okazji rocznicy urodzin, w intencji Marzeny i Tomasza z okazji rocznicy ślubu oraz o Światło Ducha Świętego dla dzieci Ani, Agatki i Krzysia.
3. Za + ojca i dziadka Henryka STAROSCZYK, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
Do modlitwy wiernych: w intencji rocznych dzieci Martyny KALICIAK i Leny TIMOSZCZUK, ich rodziców i chrzestnych.
11.30    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za posługę w naszej parafii, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w dalszej pracy duszpasterskiej w intencji ks. Krzysztofa KOZIMORA.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Eugenii, Stanisława i siostry Heleny z okazji urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + matkę i babcię Marię FIEDOROWICZ w 10 rocznicę śmierci.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Heleny z okazji 70 rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Krzysztofa z okazji 50 rocznicy urodzin oraz w intencji Marty i Pawła na nowej drodze życia.
17.30    Nabożeństwo niedzielne.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Za żyjących i ++ parafian.
2. Za ++ żonę Krystynę STALICKĄ, brata Jerzego, rodziców obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + ojca Stefana ZALEJSKIEGO (21).
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Barbary i Ernesta z okazji 50 rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Za ++ Renatę i Ryszarda PACH, Joachima, Elfrydę i Jana MATUSZEK, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
6. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie Anny i Marka WACŁAWCZYK.
7.00    MSZA ŚW. W SZPITALU.
9.00    MSZA ŚW. W KSIĘŻYM LESIE.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

10267900
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
638
4345
26126
10200080
110068
154457
10267900

Twoje IP: 54.198.142.121
Czas: 2018-09-22 03:13:25