Intencje Mszy św. w dniach od 21 do 27 sierpnia 2017 roku

Porządek nabożeństw i intencje mszy świętych
w dniach od 21 do 27 sierpnia 2017

Poniedziałek – Wspomnienie św. Piusa X, papieża (21 sierpnia)
6.30    Za + ojca Stefana ZALEJSKIEGO (22).
7.00    1. Za + Bernadetę PTAK w 21. urodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: Bernarda PYSIK, rodziców Marię i Marcina PYSIK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. O szczęśliwy przebieg operacji Michała.
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za ++: rodziców Stefana i Marię JASKÓŁA, Michała i Marię ŻMINKOWSKICH, rodzeństwo, szwagrów i szwagierki oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: Stefanię i Mariana OBLICKICH – o radość życia wiecznego.
3. Za ++: ojca Edwarda HAŁAS, żonę Janinę.
Za + Jana JURKIEWICZ w 30. Dzień po śmierci o radość życia wiecznego.

Wtorek – Wspomnienie NMP, Królowej (22 sierpnia)
6.30     1. Za + ojca Stefana ZALEJSKIEGO (23).
2. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
7.00    Za ++: Zdzisławę MAJKUT, braci Józefa i Edwarda, Bronisławę i Stanisława GULAN, Jana i Marię MAJKUT, ++ z rodzin ZARYCHTA, MROZEK i CZYSZCZOŃ oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
18.00    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Tomasza z okazji 80. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: rodziców Waleskę i Tomasza BARON, 2 siostry, 3 braci, 2 bratowe, 4 szwagrów oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Środa – Dzień powszedni (23 sierpnia)
6.30    1. Za + ojca Stefana ZALEJSKIEGO (24).
2.  W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała (ze skarbonki).
7.00    Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Mirjan, Margarete i Michaela LERCH.
18.00    1. Do Miłosierdzia Bożego z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinach córek Iwony i Wioletty, syna Waldemara oraz o radość życia wiecznego dla ++: rodziców Henryka i Marii, Augustyna i Genowefy, męża Horsta i ojczyma Hieronima.
2. Za ++: rodziców i rodzeństwo, ++ z pokrewieństwa JANOSZKA-DĄBROWSKI oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + ojca Horsta KASPERCZYK o radość życia wiecznego (od córki Violetty z rodziną).

Czwartek – Święto św. Bartłomieja, Apostoła (24 sierpnia):
6.30    Za + ojca Stefana ZALEJSKIEGO (25).
7.00    Za ++: mamę Adelajdę w rocznicę śmierci, ojca Rajnholda, dziadków Albinę i Piotra, Marię i Jana, ++ z rodziny i pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. Za ++ z rodzin SOKOLICKICH i FABIAŃSKICH, ++ Wandę i Andrzeja GROCHMAL oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za żyjących i ++ parafian.
3. W intencji dobrodziejów parafii.

Piątek – Dzień powszedni (25 sierpnia)
6.30    Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Ewy i Sebastiana z okazji 25. rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7.00    1. Za + Marię JURKIEWICZ w 82. rocznicę urodzin.
2. Za + ojca Stefana ZALEJSKIEGO (26).
3. O powrót do zdrowia Michała.
18.00    1. Za ++: Adelajdę Kunert w 3. rocznicę śmierci, jej męża Ewalda, rodziców obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: mamę Gertrudę GLIK w 8. Rocznicę śmierci, ojca Piotra w rocznicę urodzin, ich zięcia Adama NIEZGODA, ++ z rodziny i pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: Pawła i Weronikę FUL, dziadków obu stron, siostry Klarę i Elżbietę, szwagra Hermana, ich syna Jana, brata Pawła, bratową Katarzynę, ++ z rodzin FUL, LISEK, LEBEK i SZOT oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. O Boże błogosławieństwo, Światło Ducha Świętego i wszystkie potrzebne łaski dla właścicieli i pracowników Firmy KAPICA.
19.00    Nabożeństwo i Msza św. ku czci Matki Boskiej Królowej Pokoju.

Sobota – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ (26 sierpnia)
6.30    Za + ojca Stefana ZALEJSKIEGO (27).
7.00    1. Do Miłosierdzia Bożego o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla rodziny z okazji 17. rocznicy ślubu.
2. Za + Magdalenę PARNIEWICZ w 1. rocznicę śmierci, ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
9.00    W intencji żyjących i ++ Czcicieli matki Boskiej Częstochowskiej.
12.00     ŚLUB KONKORDATOWY: Rafał OBRUŚNIK – Natalia ANTONISZYN.
15.00    MSZA ŚW. W DPS.
17.30    Różaniec w intencji powołań i za naszych kleryków (Wspólnota Marianek).
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Za ++: rodziców Kazimierza i Rozalię SOKOŁOWSKICH, rodziców i rodzeństwo obu stron SOKOŁOWSKICH i GIGIEL oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: żonę, matkę i babcię Józefę ŚLIMAK w 10. rocznicę śmierci, rodziców i dziadków Michała i Krystynę ŚLIMAK, Feliksa i Stanisławę ŚLIMAK, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: męża i ojca Joachima CIOŁEK, teściów Stanisława i Marię CIOŁEK, szwagra Bernarda.
4. Za ++: rodziców Józefa i Kornelię WIECZOREK, Franciszka i Różę FOGEL, chrześniaka Dastina SOSNOWSKIEGO oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Anny i Waldemara z okazji 45. rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
6. Do Miłosierdzia Bożego z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Elżbiety z okazji 86. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7. Za ++: męża i ojca Huberta, rodziców i teściów, siostrę Gertrud, szwagrów Paula i Huberta, siostrzeńca Norberta, wszystkich ++ z pokrewieństwa.
8. Za ++: Antoniego, Teresę i Halinę PATOŁA, rodziców i rodzeństwo.
    
XXI NIEDZIELA ZWYKŁA (27 sierpnia)
6.45Niemiecka    Für verstorbenen: Josef KALUZA, Tochter Doris, Alle verstorbenen der Familie DONAT, KALUZA, KOPIEC und Gottes Segen, Gesundheit für die Familie.
7.45    Za ++: rodziców Annę i Jana TROJAN, siostrę Annę, szwagra Herberta, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
9.00    1. Za ++: matkę Urszulę URBAŃCZYK w 8. rocznicę śmierci, ojca Huberta, ++ z pokrewieństwa STEINDOR-URBAŃCZYK-KALKA-SIODLACZEK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: męża w 70. rocznicę urodzin, ojca w 95. rocznicę urodzin, mamę, dziadków obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: Karola HORNIKA w 4. rocznicę śmierci, ++ z rodziny HORNIK, Magdalenę WOLANY w 9. rocznicę śmierci oraz za żyjących z rodzin WOLANY i HORNIK.
10.15     1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Magdaleny i Andrzeja z okazji 17. rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: męża i ojca Ryszarda KRUT w 20 rocznicę śmierci, rodziców Anielę i Stefana OKULIŃSKICH, teściów Domicelę i Kazimierza, ++ z rodziny i pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Antoniny GAWLIK oraz z okazji kolejnych rocznic urodzin mamy Brygidy i dziadka Bernarda oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinach GAWLIK  i TISZBIEREK.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Mariusza z okazji 18. rocznicy urodzin.
11.30    1. Do Boskiej Opatrzności z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże w pracy duszpasterskiej w naszej parafii w intencji księży: Sebastiana SZAJDY i Pawła LISONIA.
2. Za ++: rodziców Jana i Agnieszkę ROMANOWICZ, brata Stanisława, ++ z rodzin ROMANOWICZ i BIENKIEWICZ oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Marka BAJOREK z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Niego, rodziców, braci i chrzestnych.
4. Za ++: męża Tadeusza PACZKOWSKIEGO, rodziców obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Pawła LIPOK z okazji 85. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
6. Przez wstawiennictwo Anioła Stróża z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Szymona BURCEK z okazji 1. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla rodziców, chrzestnych i całej rodziny.
17.30    Nabożeństwo Niedzielne.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Za żyjących i ++ parafian.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Anny i Herberta KULISCH z okazji 50. rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + ojca Stefana ZALEJSKIEGO (28).
7.00    MSZA ŚW. W SZPITALU.
9.00    MSZA ŚW. W KSIĘŻYM LESIE.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

10267873
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
611
4345
26099
10200080
110041
154457
10267873

Twoje IP: 54.198.142.121
Czas: 2018-09-22 03:12:03