Intencje Mszy św. w dniach od 28 sierpnia do 3 września 2017 roku

Porządek nabożeństw i intencje mszy świętych
w dniach od 28 sierpnia do 3 września 2017

Poniedziałek – Wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła (28 sierpnia):
6.30    Za + ojca Stefana ZALEJSKIEGO (29).
7.00    1. Za ++: rodziców Marię i Reinholda KURA, Annę i Pawła SKOWRONEK, ciotkę Lidię KONIECZNY, dusze w czyśćcu cierpiące z naszej rodziny.
2. Za ++: Alfonsa HENKEL, żonę Albinę, synów Jerzego i Joachima, Elżbietę BLANA oraz o Boże błogosławieństwo dla wszystkich żyjących z rodziny.
13.00    Pogrzeb Śp. Jana ŻMINKOWSKIEGO.
15.00    Pogrzeb Śp. Ireny BUDZIANOWSKIEJ.
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za ++: męża Kazimierza SAPIŃSKIEGO, rodziców Franciszka i Anielę, braci Jerzego, Kazimierza i Czesława oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: brata Wilhelma i brata Edmunda, 2 żony Gertrudę i Różę, wszystkich ++ z rodzin LEMPIK i ZWAKA, ++ z pokrewieństwa.
3. Za ++: rodziców BISKUP i JANOCHA, męża, syna, rodzeństwo i wszystkich ++ z pokrewieństwa JANOCHA, BISKUP-STELMACH oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Magdaleny i Andrzeja oraz o Światło Ducha Świętego dla Daniela i Kamila.

Wtorek – Wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela (29 sierpnia):
6.30     1. Za + ojca Stefana ZALEJSKIEGO (30).
2. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
7.00    Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Anny, św. Michała i św. Wawrzyńca o zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Heleny.
18.00    1. Za ++: ojca Wilhelma SKOPP w dniu urodzin, mamę Gertrudę, ++ z rodzin SKOPP-KUCHARCZYK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: synów Przemysława w 13. rocznicę śmierci, Stanisława i Łukasza, córkę Joannę, męża Ludwika PAWLIK, rodziców Apolonię i Stefana, braci Henryka i Andrzeja KWAŚNIAK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: rodziców Mariannę i Franciszka GOŁĄBEK, Witolda i Helenę WOJCIECHOWSKICH, bratanicę Aleksandrę, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Środa – Dzień powszedni (30 sierpnia):
6.30     W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała (ze skarbonki).
7.00    W intencji żyjących i ++ dobrodziejów parafii.
18.00    1. Za + męża i ojca Pawła SZOTKA w 1. rocznicę śmierci.
2. Za + Magdalenę KUCHARCZYK oraz ++ z pokrewieństwa.
3. Za ++ Franciszka i Jadwigę KUCHARCZYK oraz ++ z pokrewieństwa.
O Boże błogosławieństwo, łaskę zdrowia i opiekę Matki Bożej dla Joanny i Andrzeja oraz o Światło Ducha Świętego dla Aleksandry i Tomasza.

Czwartek – Dzień powszedni (31 sierpnia):
6.30    O zgodę i Boże błogosławieństwo w naszych rodzinach.
7.00    Za żyjących i ++ parafian.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. Za ++: rodziców Wandę i Stanisława KUCHARZ, Annę i Mariana GŁADKIEWICZ, Józefa KASPRZYK, Stanisława i Zofię TOBOŁA, Marcela OTTEN, ++ z pokrewieństwa KUCHARZ-GŁADKIEWICZ-KASPRZYK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: Halinę ZADWORNĄ w 1. rocznicę śmierci, męża Stanisława, synów Mirosława i Leszka, ++ z pokrewieństwa.
3. Za ++: córkę Barbarę w rocznicę śmierci, żonę Janinę – o radość życia wiecznego.

Piątek – Wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy, patronki diecezji. Pierwszy piątek miesiąca (1 września):
6.30    W intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa.
7.00    1. Za + ks. Michała SOBEJKO – od Czcicieli Matki Boskiej Różańcowej.
2. Za + Alfonsa PANEK (1).
11.30    W intencji żyjących Weteranów z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże, za ++ Weteranów i wszystkie ofiary wojen – o radość życia wiecznego oraz o pokój.
18.00    1. Za ++: Józefę i Jana KALICIAK, siostrę Wandę CHOINKA, dziadków obu stron, wszystkich ++ z rodzin KALICIAk-HOŁOBUT, siostrę Krystynę SZAFRANIEC oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + męża i ojca.
3. Za ++: męża i ojca Jana JOKIEL w 15 rocznicę śmierci, rodziców, teściów, wszystkich ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Zuzanny i Józefa SKORUPPA z okazji kolejnej rocznicy ślubu oraz za ++ z rodzin SCHINDLER-SKORUPPA.

Sobota – Pierwsza sobota miesiąca (2 września)
6.30    W intencji kapłanów i sióstr zakonnych z naszej parafii pochodzących i pracujących.
7.00    1. W intencji żyjących i ++ Czcicieli Matki Boskiej Różańcowej.
2. Za ++: męża Eugeniusza WANAT w 2. Rocznicę śmierci, córkę Krystynę, rodziców obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: męża Jana PROŃ w rocznicę śmierci, rodziców Alfonsa i Helenę, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za ++: Pawła KACZMARCZYK, jego żonę Anielę, rodziców Franciszkę i Stanisława, rodzeństwo, wszystkich ++ z rodzin KACZMARCZYK-PATEROK.
12.00     Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Klaudii i Waldemara z okazji 25. rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
15.00    MSZA ŚW. W DPS.
17.30    Różaniec w intencji powołań i za naszych kleryków (Wspólnota Marianek).
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Brunona RASZKA z okazji 80. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: syna Tomasza GAWRYSIAK w 20. rocznicę śmierci, jego babcie Annę i Janinę, dziadków Józefa i Tadeusza, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: męża, ojca i dziadka Władysława w 8. rocznicę śmierci, rodziców, siostrę Helenę, brata Czesława, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie ZDOBYLAK.
4. Za ++: Ludwika BUGIEL w 13. rocznicę śmierci, żonę Annę, siostrę Teresę KALLKA, ++ z rodzin BUGIEL-WIECZOREK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Za ++: rodziców Waltra i Marię SZOTKA, synów Waltra, Jerzego i Pawła oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
6. Za + Alfonsa PANEK (2).
7. O szczęśliwe rozwiązanie dla Aleksandry oraz o błogosławieństwo Boże dla męża i całej rodziny.
8. Za ++: ojca Jana BUDZANOWSKIEGO, matkę Katarzynę, siostrę Janinę, jej córkę Barbarę, braci Stanisława i Mieczysława oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
9. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Sylwii i Rolanda z okazji 10. rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
10. Za + Henryka MUSIAŁ w 4. rocznicę śmierci, ++ z rodziny i pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
11. Za + Marię BOGUC w 30. dzień po śmierci.
12. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Sabiny i Zygfryda z okazji 25. rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
13. Za + Zofię KARPA – od mieszkańców ulic Sienkiewicza, Orzeszkowej, Struga, Broniewskiego i Arki Bożka.
14. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Joachima z okazji 50. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinach córek.
    
XXII NIEDZIELA ZWYKŁA. Dożynki Parafialne (3 września)
6.45Niemiecka    Za + ojca Jana.
7.45    Za ++ w 1 rocznicę śmierci: Władysławę NAMYŚLAK, Kazimierza KRAJEWSKIEGO, Andrzeja NOWICKIEGO, Irenę NOWAK, Michała ZYCH, Kazimierę FENGER, Hildegardę HALEK, Reginę GOŁĄBEK, Antoniego POLIWODA, Tadeusza GAŁUSZKĘ.
9.00    1. Za ++: męża Norberta BYTOMSKIEGO w rocznicę śmierci, teścia Waltra, ojca Alfreda, Jadwigę i Wilhelma KLEMANN, ++ z pokrewieństwa.
2. Z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze zdrowie i opiekę Boża w rodzinach OCHWAT, GAWLIK, PACH oraz za ++ rodziców i dziadków i dusze w czyśćcu cierpiące.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Bronisława SKRZYPCZYK z okazji 50. rocznicy urodzin, w intencji ojca Stefana SKRZYPCZYK z okazji 80. rocznicy urodzin  oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za ++: męża Bernarda w 20. rocznicę śmierci, syna Piotra, siostrę Urszulę, brata Ryszarda, rodziców i teściów, ++ z pokrewieństwa PYKA-WĄS-ELIS-GAJDA-POPANDA i dusze w czyśćcu cierpiące.
10.15     1. Za ++: Brygidę PUCUŁEK w rocznicę urodzin, ++ z rodzin PUCUŁEK, TACICA, ŁOPUSZAŃSKI oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Beaty i Piotra z okazji 1. rocznicy ślubu oraz polecając Bożemu Miłosierdziu ++: ojca Janusza, babcię Gerdę, dziadków Annę i Jerzego, ++ z rodziny i pokrewieństwa.
3. Do Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Antoniny BALNIK, jej rodziców i chrzstnych.
11.30    1. Za ++: syna Józefa DOMERECKIEGO, męża Michała, rodziców obu stron, braci Franciszka i Jana WINNIK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Przez wstawiennictwo Anioła Stróża o dary Ducha Świętego dla wnuków Karoliny, Jakuba i Jasia oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marii i Józefa SOLGA z okazji 40. rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę i zdrowie z okazji 25. rocznicy urodzin Michała oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Małgorzaty z okazji 40. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
14.00    Msza św. dziękczynna, dożynkowa za szczęśliwie zakończone żniwa i zebrane plony w intencji rolników, działkowiczów i pracowników rolnictwa.
15.00    Msza św. chrzcielna.
17.30    Nabożeństwo Niedzielne.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Za żyjących i ++ parafian.
2. Za ++: męża i ojca Jana SZYMOSZ, rodziców Władysława i Helenę, Krystynę PARUZEL, szwagrów Manfreda i Eryka, Helenę SZYMOSZ, Piotra oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Izabeli i Artura SZEREMET z okazji 5. rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za + Alfonsa PANEK (3).
5. Za ++: rodziców Stanisława i Łucję KOZA, Teklę PAWLIK, teściów Stefanię i Marcina ROCHECKICH, ich synów Jana i Mariana oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00    MSZA ŚW. W SZPITALU.
9.00    MSZA ŚW. W KSIĘŻYM LESIE.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

10267986
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
724
4345
26212
10200080
110154
154457
10267986

Twoje IP: 54.198.142.121
Czas: 2018-09-22 03:40:46