Intencje Mszy św. w dniach od 18 do 24 września 2017 roku

Porządek nabożeństw i intencje mszy świętych
w dniach od 18 do 24 września 2017

Poniedziałek – Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika Patrona Polski (18 września)
6.30    Za + brata Mariana PASIONEK, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7.00    1. Za ++ rodziców Matyldę i Władysława SZAJDAK, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + koleżankę Rosemarie LESZCZOK.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Edyty z okazji 50. rocznicy urodzin oraz w intencji całej rodziny.
4. Za + Alfonsa PANEK (18).
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za ++: żonę Lidię ROMANOWICZ, rodziców obu stron, szwagrów Ryszarda i Wiesława, bratanicę Beatę, siostrzeńca Marka, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: Stefana i Łucję NOCOŃ, Stefana i Marię PODLEŚKA, braci Walentego, Bernarda, Józefa i Eryka, szwagra Norberta, ++ z pokrewieństwa NOCOŃ-KACZMARCZYK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + męża Józefa SROCZAK w 2. rocznicę śmierci, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Wtorek – Dzień powszedni (19 września)
6.30     Za + Alfonsa PANEK (19).
7.00    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinach BIENIEK, BALON i STURM.
2. Za + Marka KALISZA o radość życia wiecznego (od współpracowników).
3. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
18.00    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w pracy duszpasterskiej w intencji ks. Daniela JASZCZYSZYNA z okazji kolejnej rocznicy urodzin.
2. Za ++: matkę Łucję PLOCH, ojca Jana, 3 braci, dziadków PLOCH i SOTOR oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Niepokalanej w intencji Romany oraz za ++ rodziców i rodzeństwo o radość życia wiecznego.
4. Za ++: rodziców Wiktorię i Józefa OGAZA, teściów Marię i Jana MUSKAŁA, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Przez wstawiennictwo św. Rity i św. Anny z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Agnieszki i Adriana w kolejną rocznicę ślubu oraz opiekę Anioła Stróża dla córki Martyny.

Środa – Wspomnienie świętych Męczenników Andrzeja Kim Teagon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy (20 września)
6.30    1. Za + Alfonsa PANEK (20).
2. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała (ze skarbonki).
7.00     1. Za ++: zięcia Waldemara w 10. rocznicę śmierci, rodziców Joannę i Jerzego SKROBOCZ, babcię Sofię CZOK, i dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za ++: męża i ojca Stanisława KITA, rodziców obu stron, braci, bratową, synową Annę oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + Marię SZEMIOTH w 63. rocznicę śmierci.
18.00    1. Za ++: mamę Hildegardę HALEK, ojca Alfreda, ++ z rodzin KOJ-KRUPA-HALEK.
2. Za ++: matkę Różę MAŚLANKA, ojca Władysława, dziadków obu stron, ++ z pokrewieństwa – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: męża Tadeusza DUDZIŃSKIEGO, rodziców Marię i Jana RAK, teściów Rozalię i Szczepana DUDZIŃSKICH, siostrę Anielę, braci i bratanka Wiesława oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. O Boże błogosławieństwo i łaskę zdrowia oraz opiekę Matki Bożej dla Joanny i Andrzeja oraz o Światło Ducha Świętego dla Aleksandry i Tomasza.

Czwartek – Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty (21 września)
6.30    Za ++ Kamilę i Władysława IWANOWSKICH w rocznicę śmierci.
7.00    Za + Alfonsa PANEK (21).
16.30    MSZA ŚW. SZKOLNA: Za ++: brata Józefa, ojca Alojzego, rodziców Antoniego i Teresę PATOŁA, Halinę i ++ z pokrewieństwa.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. Za ++: rodziców Elżbietę i Jerzego SZOPA, teściów, dziadków, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: ojca Tadeusza CZARNECKIEGO  w 40. rocznicę śmierci, mamę Kazimierę, brata i bratową – o radość życia wiecznego.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Adelajdy PIETRUSZKA z okazji 80. rocznicy urodzin oraz w intencji całej rodziny.
4. Za ++: Jana NIERLE w rocznicę śmierci, rodziców oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Piątek – Dzień powszedni (22 września)
6.30    Za + Alfonsa PANEK (22).
7.00    Za żyjących i ++ dobrodziejów parafii
18.00    1. Za ++: dziadków Tomasza i Weronikę PILAWA, ich synów i córki, ++ z pokrewieństwa.
2. Za ++: męża Wernera PYKA, matkę Helenę, rodziców Annę, Gertrudę i Piotra JOKIEL, brata Alfreda, siostrę Elżbietę, męża Eugeniusza, ++ z pokrewieństwa JOKIEL-PYKA-PLACHETKA-KRUCZEK-KRAICZYCZEK, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: ojca Leopolda JANCZYK, matkę Gertrudę, braci Kazimierza i Bolesława, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za ++: mamę Annę CEDZICH, ojca Józefa, teściów , syna Tomasza, wszystkich ++ z pokrewieństwa CEDZICH-PAŹDZIOR-GAWRYSIAK-ŚWIĘTEK-MIERZWA.
    
Sobota – Wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera (23 września)
6.30    Za + Alfonsa PANEK (23).
7.00    1. Za ++: Herberta BODINKA, rodziców i teściów, ++ z rodzin BODINKA-SMOLORZ i dusze opuszczone.
2. Za ++: Antoniego SMOLORZ, żonę Gertrudę, córkę Marię, zięciów Herberta, Fritza i Gerharda, WNUKA Krzysztofa, ++ z rodzin SMOLORZ-LASOŃCZYK.
3. Za ++: męża Franciszka JELITO,  jego rodziców Konrada i Zofię, siostrę Marię, jej męża Alfreda, braci Stefana, Alfonsa i Wiesława, szwagra Franciszka, rodziców Pawła i Marię GRABOWSKICH, dziadków, ++ z pokrewieństwa GRABOWSKI-HOROSZCZAK-SZATKOWSKI oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
13.00     ŚLUB KONKORDATOWY: Dariusz PASIAK – Izabela KRUPA.
15.00    Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Edyty okazji 50. rocznicy urodzin, w intencji całej rodziny oraz za ++ ojca Ewalda i brata Andrzeja.
15.00    MSZA ŚW. W DPS.
16.00    Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Anny i Norberta z okazji 25. rocznicy ślubu oraz w intencji całej rodziny.
17.30    Różaniec w intencji powołań i za naszych kleryków (Wspólnota Marianek).
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Za ++: rodziców Józefa i Janinę, Zofię i Zenobiusza, córeczkę Małgosię, Helenę, Augustyna, Łucję i Antoniego.
2. Za ++: ojca Erwina BIOŁY w rocznicę śmierci, jego żonę Agnieszkę, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + Zygmunta TRZEPIETOWSKIEGO, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Do Boskiej Opatrzności i Świętej Rodziny w intencji Dominiki i Marcina z okazji 3. rocznicy ślubu z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże dla całej rodziny.
5. Za ++: Łucję i Józefa KAPICA, synów Helmuta i Rudolfa, synowe Stefanię i Ermgardę, wnuka Norberta, ++ z pokrewieństwa KAPICA-GLOWANIA.
6. Za ++: rodziców Genowefę i Eugeniusza PLUTA, teściów Janinę i Bolesława WALASEK, braci Ryszarda, Wiesława i Bogdana, dziadków obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
    
XXV NIEDZIELA ZWYKŁA (24 września)
6.45Niemiecka    Za ++: mamę Hildegardę ZIENTEK w 5. rocznicę śmierci, ojca Ryszarda, rodziców obu stron i ++ z pokrewieństwa.
7.45    1. Za ++: męża i ojca Jana POPANDA, jego matkę Apolonię, rodziców, brata Jerzego, ++ z pokrewieństwa LABOCHA-LECHOWICZ oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: męża Stanisława w 7. rocznicę śmierci, rodziców obu stron, braci Jana i Andrzeja PIWOWARCZYK, oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
9.00 Młodzieżowa    1. Za ++: rodziców Mariannę i Franciszka NAPORA, brata Mieczysława, męża Bolesława JANCZYK, jego rodziców oraz wszystkich ++ z pokrewieństwa obu stron.
2. Do Boskiej Opatrzności z okazji 30. rocznicy ślubu Beaty i Błażeja, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w rodzinie.
10.15 Rodzinna     1. Za ++: Paulinę i Franciszka KUHNERT, Helenę i Jana SKOWRONEK, Józefa i Brygidę KOWALSKICH, wszystkich ++ z rodzin KUHNERT-SKOWRONEK-ŁUKASIEWICZ oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Michaeli i Piotra DZIUROŃ z okazji 1. rocznicy ślubu oraz w intencji całej rodziny.
3. Za ++: syna Dariusza MOCZA w 2. rocznicę śmierci, ++ z pokrewieństwa KWIATEK-MOCZA.
4. O   łaskę powrotu do zdrowie dla Gertrudy (od siostry Jolanty).
11.30Suma    1. Za ++: rodziców Michała i Albinę WODARZ, męża Mariana, teściów Stanisława i Marię HOROSZCZAK, siostry Hildegardę i Katarzynę, szwagrów Franciszka i Eugeniusza oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: matkę Anielę TREMBECKĄ w 11. rocznicę śmierci, jej męża Mariana, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Kamili KALICIAK o zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji całej rodziny.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Kamili i Łukasza GRUSZKA z okazji 1. rocznicy ślubu oraz w intencji całej rodziny.
5. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Matyldy z okazji 80. rocznicy urodzin oraz za ++: męża Piotra MAŁEK i rodziców obu stron.
17.30    Nabożeństwo Niedzielne.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Za żyjących i ++ parafian.
2. Za + Alfonsa PANEK (24).
3. Za ++: męża Henryka KRZYŻAŃSKIEGO w 4. rocznicę śmierci, rodziców i pokrewieństwo obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Do Boskiej Opatrzności z okazji 50. rocznicy urodzin Jana, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże.
5. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Doroty z okazji 65. rocznicy urodzin oraz w intencji całej rodziny.
6. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie KRÓL i w rodzinach BEKER, KOCH i MALINOWSKI.
7. Za ++: rodziców Alojzego i Zofię BUDZANOWSKICH, matkę Janinę WAWRZYNIAK, córkę Danutę, brata Tadeusza, jego syna Mirosława oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7.00    MSZA ŚW. W SZPITALU.
9.00    MSZA ŚW. W KSIĘŻYM LESIE.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

10267969
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
707
4345
26195
10200080
110137
154457
10267969

Twoje IP: 54.198.142.121
Czas: 2018-09-22 03:32:50