Intencje Mszy św. w dniach od 25 września do 1 października 2017 roku

Porządek nabożeństw i intencje mszy świętych
w dniach od 25 września do 1 października 2017

Poniedziałek – Wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera (25 września)
6.30    Za + Alfonsa PANEK (25).
7.00    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji mamy Rity z okazji 85. rocznicy urodzin oraz w intencji całej rodziny.
2. Za ++: Jana, Reginę, Stanisława, Tadeusza i Jana KEMPKA, Tadeusza, Janinę i Joannę WYRZYKOWSKICH oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
17.30    Różaniec w intencji chorych (Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego).
18.00    1. Za ++: mamę Elżbietę KAŁA, ojca Jerzego, chrzestną Hildegardę, dziadków obu stron, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: Zdzisława KRAWIEC, rodziców Zofię i Alojzego HOŁOBUT, ojca Juliana KALICIAK, brata Stanisława, Weronikę i Michała ŁAKOMSKICH, ++ z rodziny MAŁYCHÓW oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: rodziców Antoniego i Marię POLAŃSKICH, ich rodziców i rodzeństwo, siostrę Janinę, szwagra Jana, brata Tadeusza i ciocię Anielę, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Józefa IZYDORCZYKA z okazji 90. rocznicy urodzin oraz w intencji całej rodziny.
5. Za + mamę Teresę CHŁONDZYŃSKĄ, ++ z pokrewieństwa CHŁONDZYŃSKI-SKOP-BEM.
19.00    Nabożeństwo i Msza św. ku czci Matki Boskiej Królowej Pokoju.

Wtorek – Dzień powszedni (26 września)
6.30     Za + Alfonsa PANEK (26).
7.00    1. Za ++: rodziców Dorotę i Alojzego, teściów Anastazję i Stefana, siostrę Barbarę, ++ z rodzin CEDZICH-URBANIEC.
2. Za ++: Bertę i Franciszka GRUSZKA, wszystkich ++ z rodzin WATOLLA-JANDA.
3. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
13.00    Pogrzeb Śp. Elżbiety KOŁODZIEJ.
18.00    1. Za ++: rodziców Ewę i Marcina CZOBA, brata Antoniego, męża Tadeusza, teściów Józefę i Wawrzyńca, ++ z pokrewieństwa obu stron, dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za ++: dziadków Władysława i Michalinę SZCZUROWSKICH, Jana i Marię STEBNOWSKICH.
3. Za ++: męża Tadeusza w 1. rocznicę śmierci z prośbą do Miłosierdzia Bożego o radość życia wiecznego dla Niego.
4. Za + Marię BOGUC o radość życia wiecznego.
5. Za + siostrę Danutę w 30. dzień po śmierci o radość życia wiecznego.

Środa – Wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera (27 września)
6.30    1. Za + Alfonsa PANEK (27).
2. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała (ze skarbonki).
7.00     Za ++: Różę i Hieronima PASTERNAK, rodziców obu stron, ++ z rodziny i pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.
12.00    ŚLUB KONKORDATOWY: Markus KAŁUŻA – Sabina WARZECHA.
13.30    ŚLUB KONKORDATOWY: Łukasz KANIAK – Marta TOMANEK.
18.00    1. Za + Artura KAŁKA w rocznicę śmierci, ++ z rodzin FRANKOWSKI i OLEK, Tadeusza FĄFEREK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: ojca Pawła KOŹLIK w rocznicę śmierci, mamę Cecylię, dziadków, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: męża Michała, teściów Martę i Konrada, rodziców Agnieszkę i Jerzego, brata Jana, wszystkich ++ z rodzin STELMACH, MRÓZ, JANOCHA, LIPOK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. O dobre wyniki badań i powrót do zdrowia dla męża Pawła.

Czwartek – Wspomnienie św. Wacława, męczennika (28 września)
6.30    Za + Alfonsa PANEK (28).
7.00    Za żyjących i ++ dobrodziejów parafii.
16.30    MSZA ŚW. SZKOLNA: Za ++: rodziców Marię i Herberta, teściów Dorotę i Wilibalda oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
17.30    Różaniec w intencji młodego pokolenia (Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym).
18.00    1. Za ++: syna Marka OFIERSKIEGO, rodziców Zofię i Michała, Katarzynę i Wojciecha, braci Bronisława, Władysława i Stanisława, bratowe Zofię i Lidię, bratanicę Beatę, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: rodziców Marię i Jana PASTUCH, siostrę Katarzynę, 3 szwagrów, dziadków obu stron, ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: siostrę Cecylię POPANDA w 18. rocznicę śmierci, rodziców, rodzeństwo, szwagrów, teściów, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Piątek – Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała (29 września)
6.30    Za + Alfonsa PANEK (29).
7.00    1. Za + męża i ojca Rudolfa TOMANEK, ++ z pokrewieństwa.
2. Za ++: Adelajdę GRUSZKA, męża Jana, rodziców, teściów, siostry, wszystkich ++ z pokrewieństwa GRUSZKA-WARZECHA-SZLISZ.
15.00    Do Boskiej Opatrzności o zdrowie, błogosławieństwo Boże oraz opiekę św. Maksymiliana Kolbe w intencji pracowników Grupy TAURON, w intencji ich rodzin, w intencji emerytów i rencistów oraz o szczęśliwą wieczność dla zmarłych.
18.00    1. Za ++: ojca Michała SITNIK w dniu imienin, matkę Agnieszkę, ++ z rodzin SITNIK-STRYCHACZ oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: Kazimierza KALICIAK, jego żonę Katarzynę, ich rodziców i rodzeństwo, ++ z rodzin KALICIAK-ŚWITAŁA-PRUSACZYK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła za ++ ojca i teścia Michała SOSNOWSKIEGO i Michała GŁABA, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o powrót do zdrowia męża Michała.
4. O Boże błogosławieństwo, Światło Ducha Świętego i wszystkie potrzebne łaski dla właścicieli i pracowników Firmy KAPICA.
5. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Alfonsa GRUSZKA z okazji 84. rocznicy urodzin oraz w intencji całej rodziny.
[do Modlitwy Wiernych: O radość życia wiecznego dla + Michała DOMERECKIEGO oraz o ulgę w cierpieniu dla jego mamy Katarzyny]
    
Sobota – Wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła (30 września)
6.30    Do Matki Boskiej Różańcowej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże dla Jadwigi KNOPEK z okazji urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7.00    Za ++: Hieronima i Annę FRAJER, męża Ignacego, rodzeństwo i dusze w czyśćcu cierpiące.
13.30     Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Łucji i Wiktora z okazji 50. rocznicy ślubu, w intencji Marioli i Krzysztofa z okazji 25. rocznicy ślubu, w intencji Bożeny i Piotra z okazji 20. rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
15.00    Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny z okazji 30. rocznicy pożycia małżeńskiego Jadwigi i Piotra oraz z okazji 50. rocznicy urodzin Jadwigi.
[do Modlitwy Wiernych: o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Doroty z okazji 29. rocznicy urodzin].
15.00    MSZA ŚW. W DPS.
17.30    Różaniec w intencji powołań i za naszych kleryków (Wspólnota Marianek).
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Za ++: Zdzisława PRZYBYŁEK w 80. rocznicę urodzin, żonę Hildegardę w rocznicę urodzin.
2. Za ++: Emilię SOŁGA, rodziców i rodzeństwo oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
3. Za + żonę i mamę Bożenę WOJDA-BIESOK w 2. rocznicę śmierci, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za + mamę Bronisławę RODZEŃ w 5. rocznicę śmierci i ++ z rodziny.
5. Za + Alfonsa PANEK (18).
6. Za ++: Krystynę BARTKOWSKĄ w kolejną rocznicę urodzin, rodziców BARTKOWSKICH-JADACZ, ++ z rodzin obu stron.
7. za ++: Władysławę NAMYŚLAK w 1. rocznicę śmierci, Stanisława NAMYŚLAK w 17. rocznicę śmierci, ++ z rodziny i pokrewieństwa.
8. Za ++: Wandę i Michała MIKUŁA, Katarzynę i Stanisława PAWŁOWSKICH, ++ z rodzin MIKUŁA-PAWŁOWSKI.
9. Do Boskiej Opatrzności z okazji 45. rocznicy ślubu Wandy i Jerzego MORAWIEC z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo dla Jubilatów i całej rodziny oraz o cud uzdrowienia dla wnuczki Paulinki.
    
XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA (1 października)
6.45Niemiecka    Za ++: rodziców Wiktorię i Walentego SOLGA, siostrę Reinhildę, jej męża oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7.45    1. Za ++ w 1. rocznicę śmierci: Zofię KANDZIORA, Jana STRÓŻYK, Janusza POCHRZĘST, Józefa SMIETANA, Irenę JĘDRASZCZUK, Józefa STAWIASKIEGO, Waltra PANEK, Janinę KRAWCZYK, Marka PIETRASZKO.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Cecylii i Edmunda z okazji 40. rocznicy ślubu oraz w intencji całej rodziny.
9.00 Młodzieżowa    1. W intencji studentów z okazji rozpoczynającego się nowego roku akademickiego.
2. Za ++: żonę i mamę Alicję KAŁA, syna i brata Tomasza, Waltra SZENDZIELORZ z okazji 15. rocznicy śmierci, Gertrudy SZENDZIELORZ  z okazji 25. rocznicy śmierci, Waldemara SZENDZIELORZ, Marię KAŁA, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + Franciszkę ŁUPAK (od mieszkańców ulic: Orzeszkowej, Struga, Broniewskiego, Sienkiewicza, Arki Bożka).
10.15 Rodzinna     1. W intencji dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej, ich rodziców i bliskich.
2. Za ++: Wiktorię KLEMANN, jej męża Rudolfa, syna Joachima, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
11.30Suma    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski w intencji Teresy i Aleksandra z okazji 40. rocznicy ślubu, z prośbą o dalszą opiekę, Boże błogosławieństwo i zdrowie duszy i ciała dla całej rodziny.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski w intencji mamy Stefanii z okazji 70. rocznicy urodzin, w intencji córki Julii z okazji 11. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla całej rodziny.
3. Za + Herberta KULPOK, ++ z pokrewieństwa SKLORZ-KULPOK-HALICKI.
4. Za ++: Jerzego STALSKIEGO w 6. rocznicę śmierci, ojca Janusza STALSKIEGO – o radość życia wiecznego.
5. Przez wstawiennictwo św. Józefa i Matki Boskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, błogosławieństwo Boże i zdrowie w rodzinie Eleonory i Krystiana KIERSTEIN  w 40. rocznicę sakramentu małżeństwa.
[do Modlitwy Wiernych: w intencji rocznego dziecka Zuzanny SZNURA, jej rodziców i chrzestnych].
14.00    Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Jadwigi WIDAŃSKIEJ z okazji 95. rocznicy urodzin.
15.00    Msza św. chrzcielna.
17.30    Nabożeństwo Różańcowe.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Za żyjących i ++ parafian.
2. Za + Jana PATEROK (1).
7.00    MSZA ŚW. W SZPITALU.
9.00    MSZA ŚW. W KSIĘŻYM LESIE.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

10267888
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
626
4345
26114
10200080
110056
154457
10267888

Twoje IP: 54.198.142.121
Czas: 2018-09-22 03:12:52