Intencje Mszy św. w dniach od 2 do 8 października 2017 roku

Porządek nabożeństw i intencje mszy świętych
w dniach od 2 do 8 października 2017

Poniedziałek – Wspomnienie Aniołów Stróżów (2 października)
6.30    Za + Jana PATEROK (2).
7.00    1. Do Najświętszego Serca Pana Jezusa o rozwiązanie trudnej sprawy rodzinnej.
2. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Fatimskiej o pomyślny przebieg leczenia cioci.
17.30    Nabożeństwo różańcowe.
18.00    1. Za ++: rodziców Henrykę i Franciszka KACZMAREK, braci Jacka, Zbyszka i Mirka, ++ z rodzin BEDNARSKI-KACZMAREK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ dziadków Antoniego i Gertrudę KOPREK, ++ z rodzin KOPREK-ANIOŁ-RACZEK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: rodziców Bronisławę i Michała PROSTAK, siostry zakonne Porfirię i Antoninę zd. RODOWICZ, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za ++: męża Henryka KOKOSZKA w 7. rocznicę śmierci, ojca Leszka, ++ z rodziny i pokrewieństwa – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Wtorek – Dzień powszedni (3 października)
6.30     Za + Jana PATEROK (3).
7.00    1. Za + Joachima JAŁOWY w kolejną rocznicę śmierci, ++ z rodziny  - o radość życia wiecznego.
2. Do Serca Pana Jezusa o rozwiązanie trudnej sprawy rodzinnej.
3. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
17.30    Nabożeństwo różańcowe.
18.00    1. Za ++: rodziców Marię i Karola RZEPKA, Teresę i Wiktora GASZ, braci Alberta, Joachima i Jerzego, ks. Ernesta, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: Stanisława BUDZANOWSKIEGO, rodziców Jana i Katarzynę, siostrę Janinę, jej córkę Barbarę, brata Mieczysława oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marcina z okazji 60. rocznicy urodzin oraz w intencji całej rodziny.
4. Za + Franciszkę ŁUPAK w 30. dzień po śmierci.
5. Za + Gintera CZEMPIEL w 30. dzień po śmierci.

Środa – Wspomnienie św. Franciszka z Asyżu (4 października)
6.30    1. Za + Jana PATEROK (4).
2. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała (ze skarbonki).
7.00     1. W intencji Wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
2. Za ++: Czesława KUJAWA, syna Edwarda, ++ z rodziny KUJAWA i CICHOŃ.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Wernera BARTECZKO z okazji 60. rocznicy urodzin oraz w intencji całej rodziny.
17.30    Nabożeństwo różańcowe.
18.00    1. Za ++: męża Mieczysława PORĘBSKIEGO, teściów Franciszkę i Ignacego oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za ++: matkę Gertrudę PRUS, ojca Filipa, braci Pawła, Jana, Henryka i Józefa, siostrę Helenę, męża Gerarda ŚWIECA, ++ z rodziny PLACHETKA.
3. Za + męża i ojca Gintra KOSTRZEWA o radość życia wiecznego.

Czwartek – Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy. Pierwszy Czwartek Miesiąca (5 października)
6.30    O nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii i za naszych kleryków.
7.00    1. Za ++: Wiktora i Różę GUZDEK, Józefa i Florentynę PATEROK, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + Jana PATEROK (5).
16.30    MSZA ŚW. SZKOLNA: Za ++: mamę Hildegardę ZIENTEK w kolejną rocznicę urodzin, ojca Ryszarda, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
17.30    Nabożeństwo różańcowe.
18.00    1. Za ++: we wrześniu 2017 roku: Franciszkę ŁUPAK, Bernadetę SOBEK, Janinę MYKIETYŃSKĄ, Gabrielę OCHMANN, Zofię KOŁODZIEJCZYK, Marzenę MARUSCZYK, Stanisławę POLACZEK, Elżbietę KOŁODZIEJ, Jerzego ŻURAWSKIEGO, Helenę JELITO, Pawła KOLASA, Marię AUER.
2. Za ++: Waleskę i Albina BLASZCZYK, dziadków obu stron, wszystkich ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + męża i ojca Gintra RADZIEJ w 8. rocznicę śmierci o radość życia wiecznego.
4. Za + mamę Teresę w rocznicę urodzin, ojca Jana, dziadków oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Piątek – Pierwszy Piątek Miesiąca (6 października)
6.30    1. W intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa.
2. Za ++: rodziców Magdalenę i Jana, męża Stanisława, ++ z pokrewieństwa, Antoniego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7.00    1. Za + ks. Faustyna ZBANUSZKA od czcicieli Matki Boskiej Różańcowej.
2. Za + Jana PATEROK (6).
17.30    Nabożeństwo różańcowe.
18.00    1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Jadwigi z okazji 75. rocznicy urodzin oraz w intencji całej rodziny.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji rodziny NAZIM oraz za ++ rodziców Genowefę i Stanisława NAZIM.
3. Za + męża i ojca Piotra WOLANY, ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Grażyny z okazji kolejnej rocznicy urodzin oraz w intencji całej rodziny.
    
Sobota – Wspomnienie NMP Różańcowej. Pierwsza Sobota Miesiąca (7 października)
6.30    W intencji kapłanów i sióstr zakonnych z naszej parafii pochodzących i pracujących.
7.00    1. W intencji czcicieli Matki Boskiej Różańcowej.
2. Za ++: rodziców Anielę i Antoniego KOŁODZIEJCZYK, brata Czesława, dziadków obu stron, ciocię Marię, szwagra Zdzisława, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: Karolinę PANEK, męża Szymona, córki Gertrudę i Bronisławę, dusze w czyśćcu cierpiące.
12.00    ŚLUB KONKORDATOWY: Dawid PISCZOR – Małgorzata BRYŚ.
13.30    ŚLUB KONKORDATOWY: Aleksander PIONTEK – Aleksandra OLSZOWY.
14.30    ŚLUB KONKORDATOWY: Artur KRUPA – Aleksandra LESICKA.
15.00    MSZA ŚW. W DPS.
17.30    Nabożeństwo różańcowe.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Za ++: Alojzego ADAMIK w 10. rocznicę śmierci, żonę Agnieszkę, siostrę Cecylię, ++ z pokrewieństwa ADAMIK-KAŁUS-KLIMEK-DONAT oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + Mieczysława KRASUSCKIEGO w rocznicę urodzin, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + Jana PATEROK (7).
4. Za + ojca Mieczysława w 9. rocznicę śmierci, babcię i dziadka NIEDBAŁA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Za + Urszulę GABRIEL w 30. dzień po śmierci (od emerytowanych nauczycieli)
6. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Jadwigi z okazji rocznicy urodzin, w intencji całej rodziny oraz za + męża Jerzego i ++ z pokrewieństwa obu stron.
7. za ++: Janinę MYKIETYŃSKĄ, córkę Barbarę, męża Henryka i ++ z rodziny.
8. Za ++: córkę Bożenę WOJDA-BIESOK w 2. rocznicę śmierci, męża Zenona MARZEC, ++ z rodziców obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
9. Za ++: ojca Stanisława PSZOWSKI, jego żonę Marię, córkę Ilonę, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
10. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Gintra z okazji 75. rocznicy urodzin oraz w intencji całej rodziny.
    
XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA (8 października)
6.45Niemiecka    Za + Gabrielę OCHMANN w 30. dzień po śmierci.
7.45    Za ++: męża Stefana, teściów, szwagra Wiktora NIEŚWIEC, rodziców, ++ z pokrewieństwa NIEŚWIEC-GIERLICH.
9.00 Młodzieżowa    1. Za + męża Mieczysława SZCZOTKA, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: Anastazję i Pawła SOLGA, ich córkę Adelajdę, syna Emila, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: rodziców Franciszka i Marię KOŁODZIEJCZYK, brata Jerzego, wszystkich ++ z rodzin KOŁODZIEJCZYK-WAWRZYNEK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
10.15 Rodzinna     1. Za ++: mamę i babcię Gizelę, ojca i dziadka Jerzego LASEK, szwagra Darka, rodziców obu stron, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: rodziców Helmuta i Bernadetę SOBEK, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: rodziców Antoniego i Martę HELISZ, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za + matkę Zofię WERES w 4. rocznicę śmierci, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Pawła JACKA z okazji 10. rocznicy urodzin oraz w intencji całej rodziny.
11.30Suma    1. Za ++: męża Józefa TKOTZ, rodziców Marię i Wiktora POLA, rodzeństwo, rodziców Matyldę i Franciszka TKOCZ.
2. Za + Marcina ZEGADŁO w 13. Rocznicę śmierci oraz ++ z rodziny i pokrewieństwa.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Olgi i Adama z okazji 3. rocznicy ślubu oraz w intencji całej rodziny.
4. Przez wstawiennictwo Anioła Stróża o zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji rocznego dziecka Alana RESTEL, jego rodziców i chrzestnych.
[do Modlitwy Wiernych: w intencji rocznego dziecka Natalii SOŁTYSEK, jej rodziców i chrzestnych; w intencji Agnieszki KRASOŃ z okazji 90. rocznicy urodzin].
17.30    Nabożeństwo Różańcowe.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Za żyjących i ++ parafian.
2. Za + Jana PATEROK (8).
3. Za + męża Henryka WOLNIK w rocznicę śmierci o radość życia wiecznego.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Mariusza z okazji 40. rocznicy urodzin oraz w intencji całej rodziny.

7.00    MSZA ŚW. W SZPITALU.
9.00    MSZA ŚW. W KSIĘŻYM LESIE.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

10267904
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
642
4345
26130
10200080
110072
154457
10267904

Twoje IP: 54.198.142.121
Czas: 2018-09-22 03:13:36