Intencje Mszy świ. w dniach od 16 do 22 października 2017

Porządek nabożeństw i intencje mszy świętych w dniach od 16 do 22 października 2017

 

Poniedziałek – UROCZYSTOŚĆ ŚW. JADWIGI ŚLĄSKIEJ, głównej patronki Śląska (16 października)
6.30    Za + matkę Marię KIERMASZEK, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7.00    1. Za + Jana PATEROK (16).
2. Do Serca Pana Jezusa o rozwiązanie trudnej sprawy rodzinnej.
11.00    Pogrzeb Śp. Wiktorii WAWRZYNEK.
13.00    Pogrzeb Śp. Hermana BURIAŃSKIEGO.
17.30    Nabożeństwo różańcowe.
18.00    1. Za ++: z rodzin SOKOLICKICH i FABIAŃSKICH, Wandę i Andrzeja GROCHMAL oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie Ewy i Piotra z okazji 45. rocznicy ślubu.
3. Za ++: rodziców Gabrielę i Rafała OCHMANN, dziadków Jana i Marię, Franciszka i Anastazję, rodzeństwo, ++ z rodziny i pokrewieństwa.

Wtorek – Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika (17 października):
6.30     Za + Jana PATEROK (17).
7.00    1. Za ++: męża Józefa JASKÓŁA, rodziców obu stron JASKÓŁA-PLUCIK, siostrę Marię, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. W intencji czcicieli św. Antoniego (ze skarbonki).
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Joachima z okazji 48. rocznicy urodzin oraz w intencji całej rodziny.
13.00    Ślub konkordatowy: Łukasz BONDER – Barbara CZAJKA.
17.30    Nabożeństwo różańcowe.
18.00    1. Za ++: rodziców Waleskę i Jana, Annę i Ryszarda, brata Franciszka, siostrę Gabrielę, siostrzenicę Alinę, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: mamę Jadwigę w 2. rocznicę śmierci, ojca Elicjusza, ++ z rodzin FLOREK-LELONKIEWICZ-ZMOCZYŃSKICH oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. W intencji ludzi bezdomnych, ubogich i uzależnionych z okazji Światowego Dnia Walki z Ubóstwem.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Natalii OBRÓŚNIK z okazji 25. rocznicy urodzin oraz w intencji całej rodziny.

Środa – Święto św. Łukasza, Ewangelisty (18 października)
6.30    1. Ku czci Boga Ojca z podziękowaniem i uwielbieniem Jego Opatrzności za urodzaj i obfite zbiory w gospodarstwie sadowniczym.
2. W intencjach polecanych w kościele Bożego Ciała (ze skarbonki).
7.00     1. O powrót do zdrowia dla Michała SOSNOWSKIEGO (od koleżanek i kolegów z pracy).
2. Za + Jana PATEROK (18).
16.30    Kościół Bożego Ciała - Msza św. Koła Przyjaciół Radia Maryja.
17.30    Nabożeństwo różańcowe.
18.00    1. W intencji Pracowników strzeleckiej Służby Zdrowia.
2. Za + mamę Cecylię PAJĄK z okazji urodzin, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: męża Józefa BIENIEK, rodziców, teściów, brata Antoniego, siostrę Gertrudę, ciocię Jadwigę, Herberta i Krystynę NOCOŃ, Pawła i Adama MIKA.
4. Za ++: rodziców Marię i Jana KANIAK, syna Zbigniewa, córkę Helenę, ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Czwartek – Wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika (19 października)
6.30    Za + Jana PATEROK (19).
7.00    1. Za ++: męża Gintra GOMOŁA w rocznicę śmierci, rodziców GOMOŁA-CZOK, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. O spokój duszy dla + męża Eugeniusza oraz o zdrowie dla syna Sławomira.
16.30    MSZA ŚW. SZKOLNA: Za ++: rodziców Józefa i Mariannę, Genowefę, Stanisławę i Juliana, bratową Irenę, bratanka Józefa, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
17.30    Nabożeństwo różańcowe.
18.00    1. Za ++: męża i ojca Juliana KACIAŁA w rocznicę śmierci, rodziców i teściów, brata Stanisława, 2 szwagrów, siostrzeńca Janusza, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: rodziców Edwarda i Rutę MORAWSKICH w kolejne rocznice śmierci, ++ z rodzin RATAJ-MATYSIAK-MORAWSKI oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: rodziców Martę i Stanisława CIENCIAŁA, brata Joachima, teściów Antoninę i Władysława KOŁODZIEJ, szwagra Henryka, ++ z rodzin CIENCIAŁA-KOŁODZIEJ oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Piątek – Wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera (20 października)
6.30    Za + Jana PATEROK (20).
7.00    1. Za ++: Helenę JOKIEL, jej rodziców, teściów, rodzeństwo, ojca Ryszarda GRALKA, ++ z pokrewieństwa JOKIEL-GRALKA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: Annę DONAT, rodziców i braci.
17.30    Nabożeństwo różańcowe.
18.00    1. W intencji byłych pracowników Telekomunikacji i ich rodzin z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo praz za ++ pracowników o radość życia wiecznego.
2. Za ++: rodziców Ewalda i Helenę BOK, teściów, ciocię Różę, babcię Marię i dusze w czyśćcu cierpiące.
3. Za + Kazimierę BAR (od brata Wiesława z rodziną).
    
Sobota – Wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa (21 października)
6.30    Za ++ dziadków Wiktorię i Jana, Wiktorię i Pawła oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
7.00    Za ++: Urszulę i Waltra GLIK, rodziców, rodzeństwo oraz wszystkich ++ z rodzin GLIK i DUDEK.
15.00    MSZA ŚW. W DPS.
17.30    Nabożeństwo różańcowe.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Za ++: żonę Anielę, siostrę Joannę, rodziców KOPA-PIETRASZ oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: Janinę STILLER, Marię i Gotharda KRZYŻOK, brata Henryka, szwagra Józefa, bratową Trautę, ++ z pokrewieństwa STILLER-KRZYŻOK oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + Jana PATEROK (21).
4. Za + brata Piotra ZAJDEL w rocznicę urodzin – o radość życia wiecznego.
5. Za ++ : syna Dariusza, rodziców Czesława i Genowefę, teściów Marcina i Annę, braci Wincentego i Stanisława, szwagrów Józefa, Jerzego i Henryka, dziadków obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
6. Za ++: Jadwigę SKRZYDŁO, jej brata Jerzego, rodziców i teściów.
7. Za ++: męża Tadeusza BUDZANOWSKIEGO, jego syna Mirosława, teściów Zofię i Alojzego, rodziców Antoniego i Gertrudę KOŁODZIEJ, braci Jerzego i Józefa, jego syna Janka, Elżbietę, Wilhelma, ++ z pokrewieństwa obu stron.
8. Za + Urszulę GABRIEL z okazji imienin – o radość życia wiecznego dla niej i ++ nauczycieli Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 (od emerytowanych nauczycieli).
9. Za ++: rodziców Martę i Teodora NOCOŃ, siostrę Ernę PYRCZEK, 2 zaginionych braci, męża Wiktora PACUŁA, jego rodziców, siostry i braci.
    
XIX NIEDZIELA ZWYKŁA (22 października)
6.45Niemiecka    Za ++ duszpasterzy i siostry zakonne.
7.45    Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Ewy i Józefa z okazji 40. rocznicy ślubu oraz w intencji całej rodziny.
9.00 Młodzieżowa    1. Za ++: Annę i Reinholda KAMIŃSKICH, córkę Annę, zięciów Henryka, Emila i Jana, rodziców Juliannę i Józefa PIONTEK, Jadwigę i Roberta KAMIŃSKICH, rodzeństwo i wszystkich ++ z pokrewieństwa.
2. Za ++: rodziców Martę i Huberta GOLEC, Urszulę i Huberta URBAŃCZYK, brata Józefa, ++ z rodzin GOLEC-RAIN oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: żonę Łucję NIEBOJ, syna Klaudiusza, rodziców Bertę i Ryszarda, teściów Joannę i Konrada, zięcia Bernarda, siostrę Krystynę, brata Wilhelma, bratową Erykę, szwagra Wiktora, ciotkę Agnes oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za ++: rodziców Wincentego i Agnieszkę POLACZEK, mężów Eryka i Jerzego, teściów Jana i Marię PAKOSZ, Pawła i Gertrudę GREIPEL, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
10.15  Rodzinna    1. Za ++: Martę i Alfonsa PANEK, Anielę i Jana MUSKUS, brata Piotra, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: męża Bernarda CIOŁEK w 5. rocznicę śmierci, rodziców Marię i Stanisława CIOŁEK, szwagra Joachima, ++ z rodzin CIOŁEK-GRUSZKA oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: męża Zbigniewa KRAWCZUK w 2. rocznicę śmierci, jego rodziców, teściów, ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Róży i Rudolfa DEJA z okazji 18. rocznicy ślubu oraz w intencji całej rodziny.
5. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Gizeli i Władysława FREJEK z okazji 40. rocznicy ślubu oraz w intencji całej rodziny.
11.30Suma    1. Za ++: Wandę, Mirosława i Tadeusza KWIATKOWSKICH, ++ z pokrewieństwa KWIATKOWSKI-BRYŚ oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Dary Ducha Świętego, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Marcina z okazji 18. rocznicy urodzin oraz w intencji całej rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji Weroniki z okazji 85. rocznicy urodzin oraz w intencji całej rodziny.
[do Modlitwy Wiernych: Przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo w rodzinie Janiny].
17.30    Nabożeństwo Różańcowe.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Za żyjących i ++ parafian.
2. Za + Jana PATEROK (22).
3. Za ++: rodziców Dorotę i Adolfa DAMBIEC, teściów Janinę i Tadeusza, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za + ciocię s. Bertinę, ++ z pokrewieństwa CZAPLIK-PSZOWSKI-KOPIEC oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Za ++: rodziców Zofię i Czesława KUTEK, siostrę Jadwigę, ++ z rodzin KUTEK-BIENKIEWICZ oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
6. Za + Rudolfa NISCHWITZ w 30. dzień po śmierci.
7.00    MSZA ŚW. W SZPITALU: W intencji Pracowników strzeleckiego Szpitala im. prał. Józefa Glowatzkiego z okazji wspomnienia patrona Służby Zdrowia – św. Łukasza.
9.00    MSZA ŚW. W KSIĘŻYM LESIE.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

10829740
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
3613
14686
30045
10772476
78656
112735
10829740

Twoje IP: 34.203.245.76
Czas: 2019-01-18 20:50:00